SK Jiřice A x TJ DÁLNICE SPEŘICE 3:4

Novou sezónu Okresního přeboru Pelhřimovska zahájil náš B tým hned sousedským derby s SK Jiřice. Přes léto jsme odehráli s Jiřicemi hned dvě utkání v rámci turnajů: Pouťový turnaj v Jiřicích (6:0) a Memoriál Oldřicha Peterky v Plačkově (5:2). I třetí zápas přinesl výhru Speřic tentokrát 4:3.

První poločas přinesl hned šest gólů a poměrně vyrovnanou hru za deštivého počasí. Už ve druhé minutě jsme inkasovali gól od F. Krpálka ze standardky z poloviny hřiště. K vyrovnání došlo po deseti minutách, po teči Tomáše Krejčího na hranici malého vápna. 1:1. Opět ze standardní situace dostal Jiřice v 16. minutě do vedení D. Vincenc. Svůj první gól za Speřice si připsala nová posila Milan Mareš, který se zatím rozkoukává jak v A týmu, tak i v zápase za béčko. Ve třicáté čtvrté minutě poslal Jiřice centrovanou střelou opět do vedení Petr Příhoda. O čtyři minuty později vyrovnal speřický Josef Boček, kdy propadlou střelu uklidil do sítě. Po zajímavém prvním poločase se šlo do kabin za nerozhodného stavu 3:3.

Na začátku druhého poločasu jsme měli tlak před jiřickou bránou, kdy jsme zahrávali několik rohových kopů. Do vedení jsme se mohli dostat velice rychle, ale jiřický brankář zlikvidoval gólovou příležitost na brankové čáře. V 63. minutě poslal svou dalekou střelu k bráně Miroslav Čermák, avšak mířila mimo. V 66. minutě jiřický Příhoda nastřelil tyč speřické branky. Po chvíli chytil střelu z náběhu jiřického hráče speřický brankář Daniel Tkadlec. V 74. minutě, po střele od Matěje Linharta, vstřelil svůj první gól za B tým Matěj Fejt, další ze speřických posil. V 77. zahrával přímý pokutový kop Milan Mareš, ale svou ránu poslal mimo bránu. V 82. minutě měl příležitost vyrovnat jiřický J. Vincenc, jeho ránu gólman Tkadlec vyrazil. V 88. minutě měly Jiřice dvě brankové příležitosti, které také speřický brankář zlikvidoval. V 89. minutě mířil opět mimo speřickou bránu jiřický Příhoda. Speřice si tak připsaly třetí vítězství nad Jiřicemi v krátké době, tentokrát 4:3.

Branky Jiřic:                2. Filip Krpálek, 16. David Vincenc, 34. Příhoda Petr

Branky Speřic:            13. Tomáš Krejčí, 22. Milan Mareš, 38. Josef Boček, 73. Matěj Fejt

Sestava Jiřic:              Roman Zabloudil – Martin Jelínek, Jakub Vincenc, Vladislav Zach, Roman Čepl, Tomáš Pech, David Vincenc, Miroslav Jirků, Petr

Příhoda (K), Filip Krpálek (67. Jakub Plaček), Marek Sadský (63. Vojtěch Křepinský)

Sestava Speřic:           Daniel Tkadlec – Miroslav Čermák, Martin Pohan st. (46. Lukáš Svoboda), Vojtěch Zach, David Moravec, Matěj Fejt, Pavel

Nápravník, Pavel Nápravník (K), Tomáš Krejčí, Milan Mareš, Josef Boček (41. Matěj Linhart), Patrik Huňáček

Žluté karty:                  2:1