TJ Dálnice Speřice x A.F.C. Humpolec 2:2

V neděli 14. 4. 2024 nastoupily Speřice na domácím hřišti v divizním derby proti sousednímu A.F.C. Humpolec. V sestavě domácích chyběl vykartovaný Vlček a vrátil se uzdravený Jančík. Zápas, který vidělo 650 diváků, skončil remízou 2:2.

Od počátku úvodního poločasu měl míč více v držení Humpolec a domácí čekali na brejkové příležitosti, ve kterých je sužovaly nepřesnosti. Ve třetí minutě vyrazil střelu Havla brankář Švec. Další skvělý zákrok si připsal v 10. minutě, když vyrazil zakončení hostů na roh. Na rozehraný rohový kop si vyskočil Savi, který přehlavičkoval speřické hráče a poslal Humpolec do vedení – 0:1 pro Speřice.

Do druhého poločasu vstoupili domácí hráči aktivněji. Střelu Soukupa z úhlu vyrazil gólman hostů Janota na roh. Stejně jako v prvním poločase Humpolec, tak i Speřice dokázaly z následného rohového kopu skórovat, když zakončoval po zemi Šíma.V 53. minutě tak bylo vyrovnáno – 1:1. V 81. minutě se ve velké gólové příležitosti ocitli Humpolečtí, když mířili k tyči. Ránu zblokoval Šíma a Švec míč chytil. O chvilku později vystřídal Pecha Vrána. V 84. minutě byl u postranní čáry faulován hráč hostů a následně Humpolec zahrával standardní situaci. Hlavou zakončil Pešek k protilehlé tyči a hosté se opět ujali vedení – 1:2. Fotbalisté Speřic se však nevzali a bojovali doslova o každý balón a dokázali skórovat. Dlouhý aut prodloužili za sebe Zach, následně Honzárek a Soukup pálil. Jeho střelu gólman Janota vyrazil před bránu, kde byl Honzárek a poslal míč za brankovou čáru. Speřice tak v 89. minutě opět vyrovnaly skóre utkání – 2:2. V 91. minutě nahradil Cajze Jiřík. Další branka již nepadla, a tak si Speřice připsaly další důležitý bod do divizní tabulky.

K dalšímu utkání zajíždíme na hřiště Vrchoviny do Nového Města na Moravě. Zápas se odehraje v sobotu 20. 4. 2024 od 16:00 hod.

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„V prvním poločase byl Humpolec lepší jak v držení míče, tak v gólových příležitostech. Měl čtyři z toho jednu proměnil a my jsme měli jednu. Ve druhém poločase jsme se zlepšili, dobře jsme se pohybovali a donutili jsme Humpolec k chybám. Jsem rád, že jsme dokázali dvakrát skórovat. Hrajeme to, co si v naší aktuální situaci můžeme dovolit. Remíza je pro nás víceméně vítězství.“

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

Sestřih utkání je na YouTube A.F.C. Humpolec

IMG_8154.JPGVíce fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                   2:2 (0:1)

Branky:                      53. Petr Šíma, 90. Pavel Honzárek – 10. Adam Savi, 84. Jan Pešek

Sestava Speřice:      Dominik Švec – Adam Dufek, Petr Šíma, Martin Řezáč, Pavel Honzárek – Vojtěch Cajz (91. Pavel Jiřík), David Jančík (K), Patrik Pech (81. Nicolas Vrána), Jiří Merunka, Patrik Soukup – Vojtěch Zach

Trenér:                       Jiří Holenda

Sestava Humpolec:  Petr Janota – Ivan Popovych (75. František Och), Martin Fila, Adam Zástěra (86. Daniel Maršík), Daniel Šerý (K) (86. Matěj Kameš), Martin Pecha, Jan Pešek, Jiří Maršík (68. Ondřej Luňáček), Adam Savi, Matyáš Havel, Štěpán Zástěra

Trenér:                       Roman Veselý

Žluté karty:               4:6 (61. Petr Šíma, 62. David Jančík, 78. Patrik Pech, 93. Dominik Švec – 68. Matyáš Havel, 68. Adam Zástěra, 88. František Och, 90. Petr Janota, 90. Štěpán Zástěra, 90. Ondřej Luňáček)

Rozhodčí:                  Pavel Budovič – Daniel Marek, Jan Mayer, delegát: Rudolf Volf

Diváků:                      650

neděle 5. 5. 2024 od 16:30 hod.