TJ Dálnice Speřice x FSC Stará říše 1:0

Speřice čekalo další z velmi důležitých utkání. Tentokrát přímý souboj o předposlední pozici v divizní tabulce s týmem Staré Říše.

Domácí se od začátku utkání snažili útočit, ale několika akcím chyběla větší přesnost. Slibný náběh Eremiáše v 10. minutě zlikvidoval zblízka gólman hostů. Ve 23. minutě už se ale Speřice mohly radovat. Když po autu doklepl míč do branky Merunka – 1:0.

Speřická obrana fungovala dobře a ostatní příležitosti Staré Říše likvidoval brankář Moravec. Do kabin si tak naši hráči nesli těsné vedení.

Do druhé půle nahradil Eremiáše Řezáč. Po rohu zakončoval v pádu Šíma, míč ale Dutka vyrazil opět na roh. V další akci prodloužil balon za sebe Zach. Nabíhajícímu Řezáčovi však vyrazil balon přímo pod nohami Dutka. Následnou střelu Soukupa odhlavičkoval z branky hráč hostů. V průběhu druhého dějství se domácí spíše bránili a čekali na brejkové příležitosti. Hráčům již docházeli síly. V 87. minutě nahradil Dufka Štěpánek. O chvíli později opustil hřiště Cajz a přišel Vrána. Čerstvý Štěpánek si v 91. minutě připsal velmi důležitý zákrok a zabránil tak soupeři ve srovnání skóre.

Vystřídal také autor jediné branky Merunka, kterého nahradil Jiřík. Konec zápasu byl poměrně nervózní. Soukupa udeřil Tupik do obličeje a o chvíli později nesmyslně kopačkou zasáhl Jiříka do paže Čížek, který za svůj zákrok viděl červenou kartu a působení na hřišti pro něj skončilo.

Speřice uhráli těsnou výhrou 1:0, která přinese do týmu více klidu a odhodlání do dalších zápasů.

K dalšímu utkání vyjíždíme v neděli 7. 4. 2024 na hřiště do Velké Bíteše, kde je výkop v 15:30.

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„Byl to důležitý zápas, jeden z nejdůležitějších, ale je to teprve začátek. Abychom se zachránili, tak musíme uhrát minimálně ještě 9-12 bodů a ani to nemusí být dostatečné. Naše hra odpovídala tomu, co si aktuálně můžeme dovolit. Nevymýšleli jsme složité rozehrávky. Snažili jsme se rozehrávat jednoduše. Vycházeli nám standardní situace, které jsme trénovali a ze které jsme také dokázali skórovat. Škoda, že jsme nedali branku ještě o něco dřív, když jsme měli dvě povedené akce a šli jsme sami na brankaře. Pro nás je 1:0 dobrý výsledek.“

IMG_7766.JPG

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                   1:0 (1:0)

Branky Speřice:        23. Jiří Merunka

Sestava Speřice:      Josef Moravec – Adam Dufek (87. Martin Štěpánek), Dominik Vlček, Petr Šíma, Pavel Honzárek – Vojtěch Cajz (89. Nicolas Vrána), Patrik Pech, Jiří Merunka (91. Pavel Jiřík), Martin Eremiáš (46. Martin Řezáč), Patrik Soukup – Vojtěch Zach

Trenér:                       Jiří Holenda

Sestava Stará Říše:  Roman Dutka – Dmytro Tupik, Josef Pospíchal (79. Tomáš Trojan), Michal Pokorný (K), Serhii Bozorenko, Maksym Zarovnii, (55. Tomáš Lát), David Čížek, Oleh Kvych, Lukáš Kryštůfek, Jan Chramosta, Adam Svoboda (55. Denys Drovalov)

Trenér:                       Lukáš Staněk

Žluté karty:                2:2 (50. Patrik Pech, 84. Josef Moravec – 61. Lukáš Kryštůfek, 94. Dmytro Tupik)

Červené karty:          96. David Čížek

Rozhodčí:                 Tomáš Řezníček – Adam Bodeček, Petr Daniel, delegát: Jan Svoboda

Diváků:                      340

neděle 5. 5. 2024 od 16:30 hod.