TJ Sokol čejov x TJ DÁLNICE SPEŘICE B   1:4

Diviznímu derby s Humpolcem předcházelo utkání B týmu v Čejově, které navštívilo 200 diváků.

B tým má komplikovanou situaci na pozici gólmana, a tak tentokrát vypomohl z áčka Josef Moravec. Ještě ani všichni diváci nebyli na svých místech a Speřice poslal do vedení hned v 1. minutě Pavel Jiřík – 0:1. O pár chvil později, v 5. minutě, zvýšil vedení David Morava – 0:2. Ve 26. minutě Speřice faulovaly ve vápně a daly příležitost Čejovu na snížení. Penaltu proměnil Dominik Rážek – 1:2. V závěru prvního poločasu, ve 37. minutě, poslal Speřice opět do dvoubrankového vedení Pavel Jiřík. Čtvrtá branka do domácí sítě padla v 85. minutě, kdy skóre uzavřel Jan Hnát – 1:4.

Jiří Menšík, trenér B týmu Speřic:

„Z utkání jsme měli obavu, jak ho na velmi těžkém terénu zvládneme, ale protože jsme začali skvěle a v 5. minutě vedli 2:0, tak jsem se hned uklidnili a zahráli si fotbal, na který se dalo koukat. Chtěl bych vyzdvihnout výkon Jan Řezáče, Davida Moravy a opět skvěle zahrál Pavel Nápravník.“

Výsledek:                    1:4 (1:3)

Branky Čejova:           26. Dominik Rážek

Branky Speřic:            1. a 37. Pavel Jiřík, 5. David Morava, 85. Jan Hnát

Sestava Čejova:         Radek Matějka (K) – Martin Urban, Yevhen Beshota (70. Matěj Daňhel), Lukáš Kratochvíl, Jakub Žáček, Tomáš Doležal (75. Daniel Šimek), Artúr Apiján, Šimon Eremka, Ondřej Doležal (36. Michal Mojžíš), Dominik Rážek, Lukáš Moravec (80. Josef Svoboda)

Sestava Speřic:          Josef Moravec – Jan Řezáč, Martin Pohan (46. Jan Hnát), Vladislav Ganobjak (K) – Pavel Nápravník, Patrik Huňáček (46. Miroslav Čermák), Josef Boček, Pavel Jiřík, Tomáš Krejčí – David Vincenc, David Morava (85. Jiří Menšík)

Žluté karty:                   2:0 (35. Tomáš Doležal, 80. Martin Urban)

Diváci:                          200

neděle 5. 5. 2024 od 16:30 hod.