(0:0)

Branky

57. P. Drechsler , 64. F. Vilímek , 66. V. Cajz - 50. P. Soukup
 22

Zajímavé utkání mohli diváci shlédnout v sobotu odpoledne na stadiónu Budín v Žirovnici. Domácí Slavoj si po neúspěšném derby v Pelhřimově spravil chuť a zdolal díky druhému poločasu nevyzpytatelné Speřice, jenž doma v minulém kola porazily Třebíč.

Od začátku se hrál rychlý a aktivní fotbal, jenž se musel divákům líbit. Domácí byli v prvním poločase přeci jen častěji na míči. Větší šance si ale vypracovali hosté, když Soukup postupoval dvakrát sám na domácího brankáře. V obou případech se ale zaskvěl brankář Švec a domácí tým podržel. To se ukázalo jako rozhodující ve druhém poločase.

Na začáku druhé poločasu udeřili hosté. V 50. minutě se domácí obránce nedohodl s brankářem na rozehrávce a míč smolně nastřelil do atakujícího SOUKUPA Patrika, jenž asi lehčí a šťastnější gól ještě nedal - 0:1. Kdo si myslel, že to domácí položí, byl na omylu. V 57. minutě nechala hostující obrana hodně prostoru DRECHSLEROVI Patrikovi, jenž se krásnou střelou z dvaceti metrů nemýlil - 1:1. Domácímu trenérovi se pak povedlo střídání a VILÍMEK Filip v 64. minutě křížnou střelou otočil utkání na stranu domácích. Po chvilce a střele Vodáčka, dorážel v 66. minutě po vyražení hostujícího brankaře do sítě CAJZ Vojtěch - 3:1 a dal tak výsledku konečnou podobu. Hosté zůstali jako opaření a do vážnějších brankových situací se již po zbytku utkání nedostávali. Naopak domácí mohli skóre utkání ještě navýšit, ale i tak u nich panovala velká spokojenost ze zasloužené výhry.

Autor: Aleš Janovský

Sestavy

FC Slavoj Žirovnice
D. Švec [-] - P. Drechsler [-] , M. Hřebecký [-] , M. Kořínek [-] (58. K. Tolkner [-] ) , V. Cajz [-] ,J. Svoboda [-] (64. V. Staněk [-] ) , T. Hřebecký [-] (62. F. Vilímek [-] ) , V. Hadrava [-] , T. Knotek [-] ,J. Vodáček [-] , A. Vaš [-]

TJ Dálnice Speřice
D. Tkadlec [-] - M. Pohan [-] , P. Honzárek [-] - D. Vlček [-] , T. Krejčí [-] , J. Holenda [-] (77.P. Moravec [-] ) , D. Jančík [-] , T. Jůzl [-] (70. A. Žáček [-] ) , M. Eremiáš [-] (72. V. Ganobjak [-] ) -M. Sadský [-] (79. T. Vrzalík [-] ) , P. Soukup [-]

ŽK: 26. J. Svoboda , 32. T. Knotek , 37. M. Kořínek , 74. V. Hadrava - 36. T. Krejčí , 47. M. Pohan , 54. D. Vlček , 77. D. Jančík .
Místo: Žirovnice. Počet diváků: 160. Rozhodčí: PETRLÍK Ladislav, FOTR Jan, JANOVSKÝ Aleš.