FC Slovan havlíčkův brod x TJ Dálnice Speřice 0:1

Do Havlíčkova Brodu jsme k utkání zajížděli v sobotu dopoledne. Utkání nebylo fotbalově pohledné, ale podařilo se nám vybojovat důležité tři body za výhru 1:0.

Speřice se dostaly do šance po šesti minutách hry, kdy Pavel Svoboda hlavičkoval vedle brány. V 17. minutě Moravec hbitým a „čistým“ skokem pro míč zabránil hráči Brodu postupovat na bránu či zakončit. Ve 24. minutě byl ve vápně faulován Pavel Svoboda a byla nařízena penalta, kterou speřický útočník zkušeně proměnil do protipohybu gólmana Konráda.

O deset minut později přihrával Svoboda Vlčkovi před bránu, který zakončoval ve skluzu do tyče domácí brány. Před koncem poločasu zakončoval opět Vlček, ale zamířil vedle brány. Do kabin se tak šlo za vedení 1:0 pro Speřice.

V prvním poločase domácí prakticky neměli příležitost skórovat, hra se však otočila ve druhém dějství a měli větší tlak na branku Speřic. Utkání bylo plné nepřesností a ani jeden tým se nedokázal gólově prosadit. Po přestávce v 59. minutě utkání měl Brod slibně vypadající příležitost, kdy po centru, zakončoval domácí hráč vedle brány. V 70. minutě došlo v kádru Speřic ke dvojímu střídání, Šímu nahradil Martin Štěpánek a Holendu Tomáš Marek. O minutu později se před bránou opět ocitl Svoboda. Už to vypadalo, že musí padnout branka. Gólman ho však vykryl a tak zakončoval mimo. Hráči Brodu přidali na aktivitě. V 74. minutě měli standardní situaci, ale zakončení před brankářem Moravcem šlo vedle tyče. Později hlavičku po rohovém kopu chytil gólman Speřic. V 84. minutě nahradil Pohana Martin Eremiáš. V 89. minutě mířil Pavel Svoboda na bránu, už neměl sílu a tak byla střela slabá. Následně pak vystřídal a nahradil ho v útoku Matěj Fejt.

Ke konci druhého poločasu měl Slovan příležitost skórovat, naštěstí byl špatný v koncovce nebo mu obrana Speřic zabránila zakončit. Speřice tak udržely čisté skóre a odváží si další důležité body.

Příští utkání bude 28. 5. 2023 na hřišti ve Speřicích s Lanžhotem. Před zápasem proběhne zápis Speřic jako nejmenší vesnice hrající fotbalovou divizi do České knihy rekordů. Akce bude zahájena v 16:30, tak přijďte s předstihem.

Jiří Holenda, trenér Speřic:

Po prvním poločase mělo být naše vedení vyšší, ale další šance jsme zahodili. Pomohl nám návrat útočníka Svobody po zranění, s ním je naše hra úplně jiná. Výsledky posledních zápasů jsou toho jasným důkazem."

FC Slovan Havlíčkův Brod

Jindřich Adamec, trenér H. Brodu:

"Hosté nás od začátku přehrávali díky lepšímu pohybu. Po přestávce jsme se zlepšili, ale co je nám to platné, když jsme před soupeřovou bránou neškodní."

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

Sestřih z utkání je na YouTube FC Slovan Havlíčkův Brod

IMG_9754.JPG

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                    0:1 (0:1)

Branky Speřice:         24. Pavel Svoboda

Sestava H. Brod:        Lukáš Konrád – Jiří Pabousek, Jakub Coufal, Vít Hloušek (70. Jan Pavlík), Vojtěch Novák (76. Tomáš Pecen), Milan Vrzal (K), Jakub Pavlas (59. Daniel Fikar), Lukáš Dočkal, Martin Pavlík, Martin Cakl, Adam Novák (59. Pavel Víšek)

Trenér:                        Jindřich Adamec

Sestava Speřice:        Josef Moravec – Pavel Honzárek (K), Marek Fukan, Petr Šíma (70. Martin Štěpánek), Martin Řezáč – Jiří Holenda (70. Tomáš Marek), Martin Pohan, David Jančík, Patrik Pech, Dominik Vlček, Pavel Svoboda (91. Matěj Fejt)

Trenér:                         Jiří Holenda

Žluté karty:                  2:2 (66. Vít Hloušek, 69. Jakub Coufal – 87. Josef Moravec, 94. Tomáš Marek)

Rozhodčí:                    Michal Vychodil – Roman Labaš, Jan Zapletal, delegát: Jiří Kratochvíl

Diváků:                        190

sobota 20. 4. 2024 od 16:00 hod.