FC Slovan havlíčkův brod x TJ Dálnice Speřice 2:3, 7. 10. 2023

První říjnovou sobotu jsme vyrazili k zápasu do nedalekého Havlíčkova Brodu, kde jsme chtěli navázat na domácí výhru nad Polnou.

Začátek zápasu jsme začali aktivně a dostali jsme se hned do několika slibných příležitostí. Ve 12. minutě šel sám na bránu Merunka. Jeho zakončení ale nohami vyrazil gólman Konrád, který poslal míč na roh. Na Řezáčův rohový kop si vyskočil Kolčava a prudkou hlavičkou zakončil – 0:1. Radost z vedení Speřickým nevydržela dlouho. Po faulu bránícího Vlčka ve vápně, nařídil sudí penaltu. K ní se postavil Coufal. Střelu umístil prudkou ranou k tyči Moravcovy brány, na kterou, ač vystihl stranu, nedosáhl - 1:1. Skóre se mohlo změnit ve prospěch Speřic ještě několikrát. Dařily se rohové kopy i standartní situace. Gól z nich ale nepadl. Slibnou šanci měl navrátilec Svoboda, který z otočky mířil na bránu, ale také neskóroval. V poslední minutě prvního poločasu se dostal do sólo úniku Soukup. Ve vyložené tutovce, ale vystřelil mimo bránu.

Poločasový nezdar ale Speřice nemusel mrzet dlouho. V 54. minutě hosté zahrávali rohový kop. Soukupův balón díky teči proskákal až ke Kolčavovi, který po zemi zakončil k tyči – 1:2. O chvíli později nebezpečnou situaci Slovanu likvidoval Moravec. Eremiáše vystřídal v 69. minutě Duba, který se po chvíli ocitl v dobré příležitosti, kterou však vychytal domácí brankář Konrád. Brod nechtěl pustit tři body jen tak. Po dlouhém autu před bránu Speřic se ve skrumáži naštěstí dobře zorientoval Moravec a pokryl balón. Z protiútoku vybojovali hráči hostů rohový kop, který zahrával znovu Soukup. Od bránících hráčů se uvolnil Kolčava, který zkompletoval hattrick a znovu rozjásal speřické fanoušky. 89. minuta – 1:3.

Po inkasované třetí brance Slovan rychle sáhl k trojímu střídání a speřického Soukupa nahradil Ganobjak. Domácí po standardní situaci zvládli rychle snížit na 2:3, když se trefil Válek k zadní tyči, kam Moravec na balón nedosáhl. I tak nakonec hráči TJ Dálnice dokázali vedení uhájit a připsali si další důležité tři body do tabulky.

V příštím utkání narazíme v neděli 15. 10. 2023 doma na MSK Břeclav. Úvodní výkop je v 15:00.  Přijďte nás podpořit v dalším boji o důležité body!

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„Jsem spokojený se třemi body a vesměs i s předvedenou hrou. Domácí jsme k ničemu nepustili. Akorát naší chybou měli penaltu a pak se trochu dostali do hry. My jsme si pohlídali jejich náběhy za obranu a další nebezpečné akce. Udeřili jsme ze standardních situací, které jsme týden před Brodem trénovali a nyní je dokázali proměnit.“

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

IMG_5316.JPG

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                     2:3 (1:1)

Branky H. Brod:          17. Jakub Coufal (PK), 90.+3. Jakub Válek

Branky Speřice:          13., 54., 89. Ladislav Kolčava

Sestava H. Brod:         Lukáš Konrád – Lukáš Dočkal (35. Adam Dejl), Milan Vrzal (K), Pavel Víšek (90.+1. Jan Pavlík), Matyáš Miška, Jakub Coufal, Daniel Fikar (90.+1. Jakub Panský), Martin Cakl, Vít Hloušek, Jiří Pabousek (90.+1. Martin Sikora), Jakub Pavlas (67. Jakub Válek)

Trenér:                         Martin Slavík

Sestava Speřice:         Josef Moravec – Pavel Honzárek (K), Ladislav Kolčava, Dominik Vlček, Martin Řezáč – Jiří Merunka, David Jančík, Patrik Pech (88. Tomáš Marek), Martin Eremiáš (69. Martin Duba) – Patrik Soukup (90.+1. Vladislav Ganobjak), Pavel Svoboda

Trenér:                         Jiří Holenda

Žluté karty:                  4:1 (37. Matyáš Miška, 73. Vít Hloušek, 85. Adam Dejl, 88. Martin Pavlík – 90.+4. David Jančík)

Rozhodčí:                    Dárius Brezáni, Martin Půček, Jan Sivera, delegát: Karel Piňos

Diváků:                        215

neděle 28. 4. 2024 od 16:00 hod.