FC Velké meziříčí x TJ Dálnice Speřice 3:3

K utkání druhého kola divize D zamířily Speřice, do ještě v minulé sezóně třetiligového, Velkého Meziříčí. Zápas byl bohatý na góly, ale i přes tři vstřelené branky vítězství nepřinesl, a tak se soupeři rozešli smírně remízou 3:3.

Ze zápasu:

Speřice otevřely skóre utkání už ve 13. minutě. První branka padla po dvou chybách domácích hráčů, nejprve ztratil míč obránce, o který ho obral pohotový Svoboda, který vystřelil na bránu. Gólman míč vyrazil před sebe, kam dobíhal Vágner a zakončil svým prvním divizním gólem na 1:0 pro TJ Dálnice. Radost ze vstřelené branky ale netrvala dlouho. Po faulu hostujícího týmu u domácí střídačky zahrávalo Meziříčí standardní situaci. Před gólmanem Švecem hlavičkoval Hron, míč šťastně zapadl do brány a bylo srovnáno na 1:1. Chvíli po rozehrání, ve 24. minutě, byl faulován Vágner. Standardní situaci rozehrál Jančík. Před bránou míč našel hlavou Fukan a poslal Speřice znovu do vedení 2:1. Netrvalo dlouho a opět se skóre měnilo. Poté, co Holenda neuhlídal útočícího hráče, zbytečně fauloval Honzárek na hranici vápna a sudí nařídil penaltu, kterou Dolejš ve 28. minutě proměnil a vyrovnal na 2:2. Poté už se do konce poločasu spíše jen dohrávalo. Speřice se snažily znovu skórovat. Střelu Holendy a následně Svobody zlikvidoval gólman Meziříčí. A tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Do druhého poločasu nahradil Řezáče Martin Pohan, který pár minut po hvizdu fauloval u postranní čáry. Standardku Meziříčí dokázalo využít, když hlavou skóroval Malata. Hosté poprvé v utkání prohrávaly – 2:3. O deset minut později napálil Svoboda tyč. Míč se od ní odrazil před bránu, kde na zadní tyči dobíhal Patrik Soukup a srovnal skóre – 3:3. Vzápětí hrozili útočnou akcí domácí. Naštěstí Dolejš střelou nastřelil břevno. V další útočné akci, tentokrát střelou po zemi, těsně minuli odkrytou bránu. Těsně mimo také mířily po autovém vhazování Speřice. Poté se jim podařilo skórovat, když na centrovaný míč od Pohana brankář nedosáhl a balón propadl do brány. Branka však nebyla kvůli písknutému faulu na gólmana uznána. V 71. minutě došlo ke střídání, kdy Vágnera nahradil Martin Eremiáš. Následně také střídal Jiří Holenda, místo něhož přišel Martin Duba. V posledních 20 minutách to byla přehlídka neproměněných šancí. Nejprve vedle tyče mířil Eremiáš, o chvíli později Fukan. Zpracovat míč se nepodařilo v nadějné pozici Svobodovi. A pouze do ochranné sítě zakončil také Soukup. Do závěrečných minut utkání nastoupil Vojtěch Zach, který nahradil právě Soukupa. A byl to právě Zach, který měl v poslední minutě příležitost rozhodnout utkání, ale jeho pokus se také mezi tři tyče nevešel.

Ohlasy po zápase:

FC Velké Meziříčí

Jan Šimáček, trenér Velkého Meziříčí:

"Bohužel, musím uznat, že dnes jsme bod asi získali. Dostat doma 3 branky je hodně a to se těžko vyhrává. Nedostatků máme na zlepšení mnoho, ale vše odpovídá tomu, jakou jsme měli letní přípravu."

TJ Dálnice Speřice

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„Před zápasem bychom bod brali, ale nyní je to pro nás málo. Dali jsme venku tři góly, vytvořili si hodně brankových příležitostí, ale inkasovali jsme z individuálních chyb defenzivy. Do zápasu proti velkému favoritovi jsme šli jako outsideři. Od 70. minuty jsme je však přehráli fyzicky. V závěru jsme měli čtyři šance, které jsme neproměnili, což nás mrzí. Musíme zůstat při zemi. Máme z utkání bod a zatím jsem s výkony kluků v obou těžkých zápasech spokojen.“

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

Sestřih nejlepších momentů z utkání je také na webu FC Velké Meziříčí a fotografie jsou na stránkách www.novinyvm.cz

Výsledek:                     3:3 (2:2)

Branky:                        21. Vojtěch Hron, 28. Petr Dolejš (PK), 48. Mirek Malata – 13. Matěj Vágner, 24. Marek Fukan, 58. Patrik Soukup

Sestava Speřice:       Dominik Švec – Pavel Honzárek (K), Marek Fukan, Ladislav Kolčava, Martin Řezáč (46. Martin Pohan) – Matěj Vágner (71. Martin Eremiáš), David Jančík, Jiří Holenda (72. Martin Duba), Patrik Pech – Pavel Svoboda, Patrik Soukup (88. Vojtěch Zach)

Sestava V. Meziříčí:   Michal Lancman – Pavel Mejzlík, Matěj Sysel, Michal Bouček, Petr Dolejš, Leo Štourač, Mirek Malata, Daniel Raus, Marek Malata, Vojtěch Hron (K), Adam Havlík

Žluté karty:                  2:1 (55. Pavel Mezlík, 89. Petr Dolejš – 89. Martin Eremiáš)

Rozhodčí:                    Jaroslav Jahoda, Jan Nápravník, Radim Holub, delegát: Milan Knecht

Počet diváků:              200