FC vysočina jihlava b x TJ Dálnice Speřice 2:0

Na poslední kolo podzimní části sezóny 2022/23 vyrazily Speřice do sportovního areálu Na Stoupách v Jihlavě. Místo původně avizovaného travnatého hřiště se na poslední chvíli změnil povrch na umělou trávu. S tím hráči Speřic ani delegovaní rozhodčí nepočítali a bohužel kvůli tomu vznikla nepříjemná situace a dohady o vybavení ještě před začátkem utkání. 

Speřicím v posledním zápase chyběli hned čtyři hráči ze základní sestavy – zraněný Fukan, kvůli červené kartě Vlček, Řezáč a Svoboda. Zatímco Jihlava značně posílila o čtyři hráče v základní sestavě s ligovou smlouvou.

Ze zápasu:

První půle přinesla poměrně vyrovnanou hru, kdy se Jihlava nedostala do žádné vážnější šance. K vidění byla pouze spousta nedotažených šancí z obou stran, které často nekončily ani střelou na bránu.

Ve 2. minutě vyzkoušel pozornost brankáře Moravce střelou z větší vzdálenosti Ogiomade. V 9. minutě zkusil přestřelit jihlavského brankáře Jančík. Pak bohužel vznikly zbytečné dohady ohledně kopaček Eremiáše, protože hráči nevěděli o změně terénu dopředu a nevzali si vhodný typ kopaček. Toto nefér jednání zkazilo zápas jak hráčům, tak početným speřickým fanouškům v podstatě už v desáté minutě… Posléze krásná kombinace Pohan, Pech, Jančík gól nepřinesla. V první minutě nastavení prvního poločasu zakončoval po rozehraném rohu Štěpánek hlavou těsně vedle brány. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhý poločas nezačal pro Speřice vůbec šťastně. V podstatě z ničeho byla odpískána penalta po faulu Štěpánka na jihlavského Mišku. K míči se postavil Tall, který prudkou ranou k levé tyči překonal Moravce, který sice vystihl stranu, ale gólu nezabránil. V 52. minutě zakončoval Holenda do náruče jihlavského brankáře. V 59. minutě dostal žlutou kartu i trenér Holenda za odkop letícího míče na naši střídačku. Takovou „černou minutou“ byla 63., kdy na hřiště naskočili Ganobjak a Fejt. Oba však museli po pár minutách střídat kvůli zranění. V 67. minutě, kdy po faulu rozehrával Jančík z půlky hřiště, měl nabíhající Šíma na hlavě gól, ale zakončení mu úplně nesedlo a skončilo vedle tyče. Závar před naší brankou v 76. minutě skvěle ubránil nadvakrát hlavičkující Štěpánek. Další pořádné šance, tentokrát už gólové, jsme se dočkali až v 88. minutě. Jihlavští zahrávali standardní situaci, kdy těsně překopli speřickou zeď. Moravec míč letící mezi tři tyče zkušeně vyrazil, bohužel k dobíhajícímu hráči, který míč vrátil zpět před bránu a Bulička už jen ve skrumáži dorážel do odkryté brány.

Bojovný výkon tak neskončil v náš prospěch. Všem zraněným klukům přejeme brzké uzdravení. Fanouškům děkujeme za silnou podporu a těšíme se, až se uvidíme zase na jaře na dalším fotbalovém utkání.

Ohlasy po zápase:

Video záznam celého utkání naleznete na webu www.tvcom.cz

 

TJ Dálnice Speřice

Jiří Holenda, trenér A týmu Speřic:

„Zápas s rezervou Jihlavy byl velmi vyrovnaný a mohli jsme v něm uhrát remízu. Chybělo nám pouze vstřelit branku. Kdyby byl k dispozici Pavel Svoboda, věřím, že by na jihlavskou obranu v útoku stačil. Chci kluky pochválit za týmovost. Podali bojovný výkon, hráli soudržně a drželi se naší stanovené taktiky. Musím vyzdvihnout speřické fanoušky, kteří do Jihlavy vyrazili v hojném počtu a vytvořili atmosféru, která pro nás byla téměř jako v domácím prostředí.“

 

IMG_4908 (2).JPG

Více fotografí zobrazíte kliknutím na obrázek

Branky:                          49. Mame Alassane Laye Tall (P), 88. Tomáš Bulička

Sestava Jihlava:          Petr Janota – Jan Pekárek, Daniel Jiřík, Irodotos Christodoulou (lig. smlouva), Martin Fila (K), Marvis Amadin Ogiomade (lig. smlouva) (46. Marek Lokvenc), Lukáš Fila (lig. smlouva), Miroslav Křehlík (69. Tomáš Trojan), Matyáš Miška (73. David Procházka) – Jiří Jiroušek (63. Adam Savi), Mame Alassane Laye Tall (lig. smlouva) (63. Tomáš Bulička)

Trenér:                           Kamil Průša

Sestava Speřice:       Josef Moravec – Petr Šíma, Pavel Honzárek (K), Tomáš Marek, Martin Štěpánek, David Jančík, Jiří Holenda (85. Pavel Jiřík), Martin Eremiáš (63. Matěj Fejt, 72. Vojtěch Zach), Patrik Pech (63. Vladislav Ganobjak, 85. Josef Boček), Patrik Soukup, Martin Pohan

Trenér:                          Jiří Holenda

Žluté karty:                   2:1

                                      56. Irodotos Christodoulou, 82. Daniel Jiřík – 59. Jiří Holenda, st.

Rozhodčí:                     Dárius Brezáni, Jan Dortík, Roman Fabeš, Delegát: Jan Svoboda

Počet diváků:               120

Další zápasy

DALŠÍ UTKÁNÍ

Kozel.JPG

A tým (divize)

sobota 20. 4. 2024 od 16:00 hod.

SFK Vrchovina Nové Město na Moravě x TJ Dálnice Speřice


B tým (Okresní přebor Pelhřimovska)

neděle 21. 4. 2024 od 13:00 hod.

TJ FC Ústrašín x TJ Dálnice Speřice