FC ŽĎas ŽĎár nad sázavou x TJ Dálnice Speřice 1:1

Speřice vyjely k utkání do Žďáru nad Sázavou s ambicí urvat body, což se nakonec po dobrém obranném výkonu a nepřesnostech domácích podařilo.

Ze zápasu:

Utkání začalo za slunečného počasí a oba týmy se nejprve pomalu rozehrávaly. V 19. minutě mířila střela žďárského Švormy těsně vedle tyče. O pár minut později, ve 27. minutě se před fotbalisty Žďáru naskytla poodkrytá brána, naštěstí hráč domácích Jiroušek zakončil opět vedle tyče. Postupně se obloha začala zatahovat a přihnal se vítr. Ve 43. minutě se přiklonilo štěstí na stranu Speřic. Po rozehrané standardní situaci Vlček nejprve nastřelil tyč, od té se míč odrazil před bránu, kde si ho znovu našel Vlček a dopravil ho do sítě. Speřice tak šly po ojedinělé akci před odchodem do kabin do vedení.

Před začátkem druhého poločasu se spustil déšť a Speřice se začaly od prvních minut bránit. Hráči se zatáhli na své polovině a čekali na breakové příležitosti, do kterých se málokdy dostali. Většinu míčů nedokázali odkopnout ani za půlící čáru a byli pod tlakem domácích, kteří chtěli vyrovnat skóre. V 59. minutě střílel Žďár vedle brány. V zápětí Eremiáše na hřišti nahradil Jiřík. Hráči Žďáru vyvíjeli velký tlak, ale prosadit se nedokázali. Až v 77. minutě po chybě ve speřické obraně přenechal Vitásek míč Starému ve výhodnější pozici, který vyrovnal na 1:1 Další brankovou příležitost domácích opět překazila tyčka, kterou nastřelil Nedvěd, dorážka naštěstí pro speřické mířila vedle brány. V 83. minutě vystřídal v útoku Zacha Kolčava a Soukupa Řezáč. Speřice měly ke konci utkání brankovou příležitost, když zahrávaly rohový kop. Ten byl sice poměrně dlouhý, ale míč se nakonec dostal k Vlčkovi, který ale branku neohrozil a zamířil vedle tyče. V 90+1. minutě vystřídal Pecha na poslední minuty Merunka. Speřice dokázaly ubránit nerozhodný stav a připsaly si cenný bod do tabulky.

V příštím kole zajíždíme opět na hřiště soupeře a to do Tasovic, kde je výkop utkání v neděli 9. 6. 2024 v 17:00. Dvanácté Tasovice mají jenom o jeden bod více než třinácté Speřice.

Ohlasy po zápase:

TJ Dálnice Speřice

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„Nechci říct, že remíza je nezasloužená, ale soupeř byl lepší. Bylo to 5:2 na šance pro domácí. My jsme hráli dobře defenzivně, ale nahoře jsme míč nepodrželi a nepodpořila to ani krajní záloha. Získaný bod pro nás může mít cenu zlata. Nyní už se plně soustředíme na nedělní utkání do Tasovic, které chceme vyhrát.“

Komentář k utkání vč. fotogalerie je na webových stránkách FC Žďár nad Sázavou.

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

DSC09960.JPGVíce fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                             1:1 (0:1)

Branky Žďáru:                     77. Ondřej Starý

Branky Speřic:                    42. Dominik Vlček

Sestava Žďáru:               Tomáš Jícha – David Novotný (79.  Jan Henzl), Patrik Fiala, Jiří Veselský, Ondřej Horák (79. Lukáš Mikišek), Jakub Dočekal, Ondřej Starý, Stanislav Švorma, Rostislav Sodomka, Jiří Jiroušek, (57. Čestmír Vitásek), Jan Nedvěd (K)

Trenér:                                 Václav Pohanka

Sestava Speřic:                Dominik Švec – Pavel Honzárek, Marek Fukan, Dominik Vlček, Adam Dufek – Martin Eremiáš (60. Pavel Jiřík), David Jančík (K), Patrik Pech (90+1. Jiří Merunka), Patrik Soukup (83. Martin Řezáč) – Vojtěch Zach (82. Ladislav Kolčava), Vojtěch Cajz

Trenér:                                 Jiří Holenda

Žluté karty:                          3:0 (83. Ladislav Kolčava, 89. Martin Řezáč, 90. Dominik Švec)

Rozhodčí:                            Natálie Čampišová – Lubomír Habermann, Marek Žaloudek, delegát: Ondřej Šišma

Diváci:                                 178