Na středu 13. dubna 2022 bylo ve Speřicích naplánováno natáčení pořadu České televize Sport "Fotbal po našem". Tento projekt mapuje kluby z nižších fotbalových soutěží v ČR. 

Reportérem je fotbalový komentátor David Kalous, který měl k sobě při natáčení dva kameramany. Záběry se pořizovaly na několika místech. Nejen v úvodních záběrech byly vidět pohledy z dronu na celou obec. Natáčelo se na návsi u kapličky, kde měl úvodní slovo starosta obce Jiřice pan Miroslav Jirků, pod kterou Speřice spadají. Následovala část o historii, památkách a současnosti vsi, kterou představila Irena Krčilová, kronikářka Speřic. V salónku hospody měl slovo předseda klubu Patrik Huňáček, který osvětlil vznik názvu "TJ Dálnice Speřice" a představil současnost klubu.

Na klub také zavzpomínal David Holoubek – trenér mládežnické fotbalové reprezentace a bývalý trenér Sparty či Liberce, který je také bývalý hráč Humpolce a Speřic, kdy se v sezóně 2013/2014 podílel na vítězství v 1. A třídě Kraje Vysočina.

Na hřišti představil složení A týmu trenér Jiří Holenda. Poté poskytl rozhovor speřický odchovanec a rodák David Jančík, který se zmínil nejenom o trénincích týmu.

Poté probíhal trénink hráčů a natáčela se nacvičená herní situace, kterou proměnili hráči České reprezentace v gól, kdy se trefil Tomáš Holeš. Nejprve proběhla porada a poté si hráči Speřic situaci nacvičili a také z ní několikrát skórovali. Herní situaci a používání herních signálů v následném v rozhovoru okomentoval útočník Pavel Svoboda.

Předseda Huňáček představil areál klubu a ohlédl se za vznikem našeho fotbalového maskota kozla, informoval o mládeži a zamyslel se nad plány klubu do budoucnosti.

Natáčení proběhlo v příjemné atmosféře za slunečného počasí a tak mohly být pořízeny krásné záběry, které reprezentují naši ves. Jsme rádi, že jsme náš tým mohli zviditelnit mezi ostatními kluby v České republice a zúčastnit se tohoto natáčení.

 

Pořad Fotbal po našem byl odvysílán 2. května 2022 na kanálu ČT Sport, můžete ho shlédnout zpětně v iVysílání ČT  iVysílání České televize ZDE. 

Další zápasy

Podzimní část sezóny 2022/2023 je u konce.

TJ Dálnice Speřice děkuje za podporu všem fanouškům.

Těšíme se na Vás na jarních zápasech.