TJ Dálnice Speřice v televizi!

Již je to rok od premiéry, kdy byl na ČT Sport vysílán pořad Fotbal po našem o TJ Dálnice Speřice a tak se ohlédneme za tím, jak probíhalo natáčení.

Na středu 13. dubna 2022 bylo ve Speřicích naplánováno natáčení pořadu České televize Sport "Fotbal po našem". Tento projekt mapuje kluby z nižších fotbalových soutěží v ČR (v sezóně 2021/2022 se ve Speřicích hrál Krajský přebor Vysočiny)

Reportérem je fotbalový komentátor David Kalous, který měl k sobě při natáčení dva kameramany. Záběry se pořizovaly na několika místech. Nejen v úvodních záběrech byly vidět pohledy z dronu na celou obec. Natáčelo se na návsi u kapličky, kde měl úvodní slovo starosta obce Jiřice pan Miroslav Jirků, pod kterou Speřice spadají. Následovala část o historii, památkách a současnosti vsi, kterou představila Irena Krčilová, kronikářka Speřic. V salónku hospody měl slovo předseda klubu Patrik Huňáček, který osvětlil vznik názvu "TJ Dálnice Speřice" a představil současnost klubu.

Na klub také zavzpomínal David Holoubek – trenér mládežnické fotbalové reprezentace a bývalý trenér Sparty či Liberce, který je také bývalý hráč Humpolce a Speřic, kdy se v sezóně 2013/2014 podílel na vítězství v 1. A třídě Kraje Vysočina.

Na hřišti představil složení A týmu trenér Jiří Holenda. Rozhovor poskytl speřický odchovanec a rodák David Jančík, který se zmínil nejenom o trénincích týmu.

Poté probíhal trénink hráčů a natáčela se nacvičená herní situace, kterou proměnili hráči České reprezentace v gól, kdy se trefil Tomáš Holeš. Nejprve proběhla porada a poté si hráči Speřic situaci nacvičili a také z ní několikrát skórovali, aby mohla být zaznamenána na kameru. Herní situaci a používání herních signálů při zápasech v následném v rozhovoru okomentoval útočník Pavel Svoboda.

Předseda Huňáček představil areál klubu a ohlédl se za vznikem našeho fotbalového maskota kozla, informoval o mládeži a zamyslel se nad plány klubu do budoucnosti.

Natáčení proběhlo v příjemné atmosféře za slunečného počasí a tak mohly být pořízeny krásné záběry, které reprezentují naši ves. Jsme rádi, že jsme náš tým mohli zviditelnit mezi ostatními kluby v České republice a zúčastnit se tohoto projektu.

 

Pořad Fotbal po našem byl odvysílán 2. května 2022 na kanálu ČT Sport, můžete ho shlédnout zpětně v iVysílání ČT  iVysílání České televize ZDE. 

Další zápasy

DALŠÍ UTKÁNÍ

Kozel.JPG

A tým (divize)

sobota 15. 6. 2024 od 16:00 hod.

TJ Dálnice Speřice x SK Líšeň B


B tým (Okresní přebor Pelhřimovska)

Sezóna 2023/2024 je u konce, děkujeme fanouškům za podporu!