MSK BŘECLAV x TJ Dálnice Speřice 2:0

Speřice prožily divoký týden, kdy se ke zraněným hráčům přidaly ještě další zdravotní komplikace. Ještě ve čtvrtek a v pátek mělo šest hráčů ze základní sestavy Speřic vysoké teploty, žaludeční a střevní potíže, a tak se nevědělo, v jakém složení bude moci A tým v sobotu dopoledne k utkání nastoupit. Vedení klubu žádalo o přesun na jiný termín, avšak požadavku nebylo ze strany Břeclavi vyhověno. Proto speřický A tým nastoupil do zápasu proti Břeclavi značně fyzicky oslaben.

V 17. minutě otevřel skóre utkání domácí kapitán Jan Hloch – 1:0. Břeclav si připravila do konce poločasu další náznaky šancí, své vedení ale nenavýšila.

To se podařilo hned v úvodu druhé půle. Ve 47. minutě se Tomáš Vocílka dostal k centru ze strany, Matějovi Kristoňovi se ještě nepodařilo překonat našeho brankáře Petra Maďara, po jeho vyrážce se ale míč dostal přímo k Martinovi Opinovi, který míč s klidem uklidil do sítě. Speřice ale utkání nevzdaly. Naši hráči sebrali zbytky svých sil a dostávali se do slibných šancí. Většina z nich však končila mimo bránu, nebo je likvidoval gólman domácích David Fibingr. Po devadesáti minutách tak zápas skončil 2:0 pro domácí Břeclav.

Utkání navštívilo 100 diváků. Děkujeme speřickým fanouškům za podporu na venkovním utkání.

Jiří Holenda, trenér Speřic: „Z naší strany jsme odehráli povedenou druhou půli, kdy jsme soupeře po inkasovaném gólu zatlačili a dobývali jeho bránu. Měli jsme spoustu šancí, které jsme bohužel neproměnili a kvůli tomu zápas skončil pro domácí 2:0.“

Videozáznam utkání není na webu tvcom.cz k dispozici.

Fotografie z utkání pořizoval Jarda Kicl a jsou zveřejněny na jeho Facebooku nebo na webu fotbalunas.cz

Branky Břeclav:            17. Jan Hloch, 47. Martin Opina

Sestava Břeclav:         David Fibingr – Tomáš Vocílka, Jakub Fiala, Petr Musil (86. Štěpán Sáček), Matěj Kristoň (75. Matěj Krmíček), Matěj Mikáč (65. Michal Tesař), Martin Opina, Jan Hloch (K), Tomáš Kovařík, Šimon Herman, Christopher Hynek (75. Milan Skočovský)

Trenér:                           Vladimír Malár

Sestava Speřice:        Petr Maďar – Tomáš Marek, Marek Fukan, Pavel Honzárek, Martin Řezáč – Dominik Vlček (91. Pavel Jiřík), David Jančík, Patrik Soukup, Martin Pohan, Matěj Fejt (72. Vojtěch Zach), Pavel Svoboda (K)

Trenér:                           Jiří Holenda

Žluté karty:                    44. Matěj Mikáč, 70. Jakub Fiala, 80. Jan Hloch – 37. Dominik Vlček, 46. David Jančík, 58. Matěj Fejt, 81. Martin Řezáč

Rozhodčí:                      Adam Mikulášek, Vlastimil Ogrodník, Ondřej Vlk, delegát: Jiří Peřinka

Diváků:                          100

sobota 20. 4. 2024 od 16:00 hod.