SK Bystřice nad pernštejnem x TJ Dálnice Speřice 2:0

V prvním jarním utkání se střetly dva týmy z konce divizní tabulky, ve kterém měly být papírově favoritem Speřice, to ale nepotvrdily a podlehly Bystřici 0:2.

Utkání začalo aktivitou domácí Bystřice, která měla převahu na míči po celý první poločas. V šesté minutě mířila do vápna hostů přihrávka, kde z otočky zakončoval hráč Bystřice. Střelu brankář Moravec vyrazil před sebe, kam však dobíhal další hráč, který míčem napálil ležícího brankáře. Míč se znovu odrazil před bránu, kde do speřické sítě zakončil Luboš Chloupek a otevřel skóre utkání – 1:0.

Další dvě gólové příležitosti v 10. minutě zlikvidoval brankář Speřic. V 17. minutě byla hlavním rozhodčím odpískána po zákroku na Davida Jančíka penalta, která byla následně po konzultaci s pomezním rozhodčím odvolána. Hráči Bystřice dobře bránili a Speřice se se svým podprůměrným nasazením těžko dostávaly na útočnou polovinu. Další snahy Bystřice o zvýšení skóre brankář Moravec bez problémů likvidoval. Speřice během prvního poločasu vůbec neohrozily domácí bránu.

Do druhého poločasu vstoupily Speřice aktivněji, na vstřelení gólu to však nestačilo. V 53. minutě vyslal svou střelu na bránu Matěj Vágner, jeho pokus brankář domácích bez problémů ukryl do náruče. O minutu později zahrávali standardní situaci Bystřičtí. Mrštný Moravec vyrazil míč ven z brány. V 61. minutě hostující trenéři prvně sáhli ke střídání. Ze hřiště odešli Patrik Pech a Patrik Soukup a nahradili je Pavel Jiřík a Martin Eremiáš. V 67. minutě za svůj zákrok obdržel žlutou kartu Martin Pohan. Pokus Holendy z velké vzdálenosti zlikvidoval brankář Bystřice Veselý. V 81. minutě hráč Bystřice obehrál dva speřické hráče, ale zakončoval v pádu, a tak míč brankář Moravec v klidu odkopl. Ještě v 81. minutě došlo k dalšímu střídání a hřiště opustil Marek Fukan a nastoupil čerstvý Vojtěch Zach. Po souboji v 90. minutě dostal bystřický Martin Malý žlutou kartu a speřický David Jančík červenou. V 90. + 1 minutě mířil centr Bystřice z pravé strany hřiště před speřickou bránu, kde Luboš Chloupek na dvakrát překonal brankáře Speřic a navýšil vedení svou druhou brankou v utkání na 2:0.

Speřice si tak odvezly prohru a mají mnoho důvodů k přemýšlení.

Jiří Holenda, trenér Speřic: „Mé hodnocení nemůže být vůbec v ničem pozitivní. Celkový výkon týmu byl velmi špatný. Soupeř byl jedním z těch slabších, nehrál úplně nejlépe, ale my jsme hráli ještě hůř. Řekl bych, že 90 % našich hráčů nepředvedlo ani polovinu z toho, co umí. Dopředu jsme neukázali žádnou hru a vzadu jsme inkasovali dvě branky, což se může stát. V týmu je poslední dobou vidět nedisciplinovanost. Jsem absolutně nespokojen s tím, co jsme v prvním soutěžním utkání předvedli. Takto k dalšímu zápasu vůbec nesmíme přistoupit a do dalších zápasů musíme s celkovou situací něco udělat.“

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

Fotogalerie na webu www.fotbalunas.cz (zdroj: Facebook Bystřice nad Pernštejnem) a také na www.pelhrimovsky.denik.cz (autor: Tomáš Pohanka)

Branky:                         6. a 90.+1 Luboš Chloupek

Sestava Bystřice:       Zdeněk Veselý – Filip Adamec, Pavel Blaha (69. Kamil Vařejka), Robin Matocha (62. Štěpán Buršík), Marek Svoboda, Luboš Chloupek, Jakub Pačovský, Martin Malý, Radek Sklenář (K), Adam Jiránek (87. Ondřej Toman), Tomáš Vařejka

Trenér:                          Oldřich Veselý

Sestava Speřice:         Josef Moravec – Pavel Honzárek, Petr Šíma, Martin Štěpánek (K), Jiří Holenda – Patrik Pech (61. Martin Eremiáš) David Jančík, Matěj Vágner – Patrik Soukup (61. Pavel Jiřík) Marek Fukan (81. Vojtěch Zach), Martin Pohan

Trenér:                          Jiří Holenda

Žluté karty:                   3:2

20. Marek Svoboda, 40. Robin Matocha, 90. Martin Malý – 68. Martin Pohan, 81. Petr Šíma

Červené karty:             90. David Jančík

Rozhodčí:                    Tomáš Mrkvica, Marek Malimánek, Jiří Julínek, Delegát: Milan Knecht

Počet diváků:              130

sobota 30. 3. 2024 od 15:00 hod.