TJ DÁLNICE SPEŘICE x SK Jiřice 3:2

První jarní kolo okresního přeboru začalo hned atraktivním sousedským derby. Speřice se střetly s odvěkým rivalem z Jiřic a ovládly sousedské derby.

Utkání proběhlo za větrného počasí. Od začátku byly domácí Speřice fotbalovějším týmem. Jiřice hrály trpělivě z bloku a čekaly na příležitost. Domácí obranu se jim podařilo prolomit ve 32. minutě po zaváhání stoperské dvojice, kdy si dlouhý pas našel Miroslav Jirků a proměnil samostatný únik v gól.

Netrvalo dlouho a ve 39. minutě po rohovém kopu vyrovnal gólem z otočky z poza vápna Vojtěch Zach. Těsně před koncem poločasu si po střele na bránu Martina Pohana daly Jiřice vlastní gól. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro Speřice.

Do druhého poločasu došlo ke střídání hned tří hráčů. Odešel Martin Pohan, Tomáš Marek, David Moravec a přišel Miroslav Čermák, Patrik Soukup a Jiří Holenda.

Hned po poločasové přestávce, ve 47. minutě přesně centroval Jan Moravec na Merunku. Ten balón šikovně přenechal Pavlovi Jiříkovi, který napodruhé překonal jiřického brankáře Zabloudila. Jiřice na gól v rychlosti zareagovaly protiútokem a ve 48. minutě snížil na 3:2 ex speřický Marek Sadský. Po zbytek druhého poločasu se oba týmy snažily přidat další branku. Více ze hry měly Speřice, avšak svůj náskok již zvýšit nedokázaly. V 65. minutě vystřídal Josefa Bočka rekonvalescent Matěj Fejt. Následně ještě vystřídal Jana Moravce mladý Jan Hnát.

Úvodní zápas Pelhřimovského okresního přeboru, kterému přihlíželo 110 diváků, tak skončil 3:2 pro domácí.

Jiří Menšík, trenér B týmu Speřic:

„S výkonem týmu v úvodním zápase jsem spokojený. Jiřice jsou na začátek velmi těžký soupeř. Trošku nás překvapili defenzivnějším způsobem hry, kterému jsme se přizpůsobili hrou více po krajích hřiště, což nutilo Jiřice k většímu běhání. Nakonec tato naše trpělivá a kvalitní hra vedla ke gólům.“

IMG_7149.JPG

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Další fotografie zdroj SK Jiřice:

Branky Speřic:          39. Vojtěch Zach, 45. Roman Čepl (vlastní), 47. Pavel Jiřík

Branky Jiřic:             32. Miroslav Jirků, 48. Marek Sadský

Sestava Jiřic:            Roman Zabloudil – Jan Řezáč, Martin Jelínek (82. Petr Novák), Jakub Vincenc, Roman Čepl (57. Vladislav Zach) – Miroslav

Jirků, Marek Sadský, Jakub Dvořák, Petr Příhoda (K), Filip Klíma (82. Marek Menšík) – David Vincenc

Sestava Speřic:        Daniel Tkadlec – David Moravec  (46. Jiří Holenda st.), Vladislav Ganobjak, Vojtěch Zach, Martin Pohan st. (46. Miroslav

Čermák) – Pavel Nápravník, Jan Moravec (72. Jan Hnát), Pavel Jiřík, Jiří Merunka (K) – Tomáš Marek (46. Patrik Soukup),