sk tatran Ždírec nad doubravou x TJ Dálnice Speřice 1:0

Vysokou prohru ve Staré Říši, chtěly Speřice odčinit na hřišti Ždírce nad Doubravou. Zápas, ale nakonec dostal úplně jiný ráz.

Ze zápasu:

Od začátku utkání jsme se snažili být na hřišti důslední a aktivní. První větší šanci měl ale Ždírec. Ve 3. minutě zahrával po faulu domácí hráč standartní situaci, kdy povedenou střelu do rohu brány vytáhl pohotovým zákrokem brankář Moravec. Speřice se dostaly do slibné šance po centru Vlčka, který Holenda nezvládl hlavou zakončit podle svých představ a míč skončil jen v zámezí. Ve 33. minutě zahrávali domácí rohový kop. Míč letěl na zadní tyč, kde se nacházel nepokrytý hráč Ždírce, ten míč namířil do země a odtud ke štěstí Speřic vylétl nad bránu.

Skóre se změnilo ve 36. minutě, kdy u speřické střídačky zbytečně fauloval Vlček, byla z toho žlutá karta a standardní situace. Míč proskákal před bránou mezi hráči až na zadní tyč, kde dobíhal nehlídaný Štukhejl a vsítil branku na 1:0. Po inkasované brance Speřice více přitvrdily v individuálních soubojích a rozhodčí začal udělovat žluté karty. První poločas skončil těsným jednobrankovým vedením domácích, kteří měli v úvodním poločase převahu na míči.

Do druhého poločasu nastoupil po dlouhé vynucené pauze Pavel Svoboda, který nahradil Matěje Vágnera. Snaha obrátit stav utkání se tak ještě zvýšila. V 59. minutě vystřelil na bránu domácích David Jančík. Střelu doprostřed brány ale bez problému pokryl brankář Gregovský. O tři minuty později odešel ze hřiště Jiří Holenda a nahradil ho Martin Eremiáš. Během druhého poločasu se hra vyrovnala a hrálo se ze strany na stranu. V 76. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Jan Šrámek a Speřice šly do početní převahy.

V 82. minutě střídal Patrik Pech a nahradil ho Patrik Soukup. Do této doby to bylo klasické bojovné utkání. Situace se vyhrotila po neúmyslném zaškobrtnutí Štěpánka o domácího hráče, když se oba po souboji a odpískaném faulu, zvedali ze země. Oba týmy se začaly na hřišti pošťuchovat. Po „roztržení“ skupinky se opět pokračovalo ve hře.

Začalo se hodně faulovat, padala jedna karta za druhou a hra byla rozkouskovaná. V nastavení byl za dvě žluté karty předčasně poslán do sprch Dominik Vlček. V 90+3. minutě střídal Petr Šíma a v obraně ho nahradil Vojtěch Zach. Druhou žlutou kartu, a tudíž i červenou, udělil sudí v 90 + 5. minutě Martinovi Pohanovi. Červené karty od rozhodčího během utkání dostali také dva členové realizačního týmu Speřic. Po divokém závěru druhého poločasu tak zápas skončil výhrou domácích 1:0.

Děkujeme všem našim fanouškům, kteří nás vyrazili podpořit do Ždírce nad Doubravou. Příště narazíme v sobotu 29. 4. 2023 doma na Tasovice.

Ohlasy po zápase:

TJ Dálnice Speřice

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„Utkání ve Ždírci bylo dost bojovné. Do soubojů o míč jsme chodili pozdě a některé zákroky už byly za hranou. Chyba byla v našem přístupu k utkání. Faulovali jsme a nechali si dát zbytečné karty."

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

IMG_7731.JPG

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                         1:0

Branky Ždírec:                 37. Kamil Štukhejl

Sestava Ždírec n. D.:     Daniel Gregovský – Kamil Štukhejl, Pavel Novotný (K), Jan Málek, Pavel Pátek, (75. David Procházka), Jiří Šrámek, Jan Novotný, Martin Koutný (69. David Vrána), Jiří Veselský (94. Pavel Klimeš), Vojtěch Bureš, Ondřej Pavlas

Trenér:                             Michal Votava

Sestava Speřice:         Josef Moravec – Pavel Honzárek, Martin Štěpánek (K), Petr Šíma (93. Vojtěch Zach), Martin Řezáč – David Jančík, Matěj Vágner (46. Pavel Svoboda), Patrik Pech (82. Patrik Soukup), Martin Pohan, Jiří Holenda ml. (62. Martin Eremiáš), Dominik Vlček

Trenér:                              Jiří Holenda

Žluté karty hráčů:           2:7 (74. Jiří Šrámek, 88. Jan Málek – 36. Dominik Vlček, 40. Petr Šíma, 42. Martin Řezáč, 74. Pavel Svoboda, 88. Martin Pohan, 93 Josef Moravec, 97. Martin Eremiáš)

Červené karty hráčů:     76. Jiří Šrámek – 91. Dominik Vlček, 95. Martin Pohan

Rozhodčí:                       Luboš Rygl, Jaroslav Jahoda, Patrik Svoboda, delegát: Miroslav Fridrichovský

Diváků:                            170