sk tatran Ždírec nad doubravou x TJ Dálnice Speřice 1:0

Speřice chtěly odčinit těsnou prohru z utkání proti Břeclavi, to se jim však nepovedlo a ze hřiště ve Ždírci, kde se nehraje vůbec snadno, také odešly bez bodů.

Hned na začátku utkání se do gólové příležitosti dostal Soukup, když se k němu dostal míč před bránou. Zakončení ale mířilo mimo tři tyče.

První půlka nepřinesla moc hezký fotbal. Na míči byli spíš domácí a Speřice čekaly na brejkové situace. Větší šanci na změnu skóre měl ve 20. minutě ždírecký Veselský, kdy po podklouznutí speřického obránce zůstal osamocen a tvrdě vystřelil na Moravcovu bránu. Zařízení ale vůbec netrefil. Další útok Ždírce nastal ve 24. minutě, kdy prošel centr z pravé strany až před bránu, tam domácímu hráči znemožnil zakončení Zach. Z následného rohového kopu už Ždírec nezahrozil. Po autovém vhazování, ve 31. minutě, rychle dostal míč do speřické sítě ždírecký hráč. Pro ofsajd gól neplatil. O chvíli později se Moravec vytáhnul se svým zákrokem. Ve 36 minutě se po nahrávce Soukupa dostal do velké šance Fukan, ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti vytáhl mimo bránu domácí gólman Vlček. K míči se dostal Eremiáš, jehož střela šla ale mimo bránu. Ve 39. minutě o míč bojovali na půlce hřiště Vrána a Fukan. Ždírecký hráč bránil speřickému útočníkovi v možnosti vyrazit do útoku. Sudí sice faul odpískal, ale právě Fukanovi, což ve speřickém týmu vzbudilo značný nesouhlas. Ve 43. minutě nedokázal bránu trefit ani záložník Merunka. A znovu se útočilo na druhé straně hřiště. Před pauzou, ve 45. minutě, prošel ždírecký Jan Novotný po levé straně a vyslal přihrávku před bránu, kde dobíhajícímu hráči vyrazil míč Moravec, který vyčaroval jeden ze svých velkých zákroků zápasu. Po první půli se žádný z hráčů neprosadil a stav zůstal bezbrankový.

Ve druhém poločase byly opět více na míči fotbalisté Žídrce a Speřice čekaly na brejky a do zakončení se dostaly jen zřídka. Chvíli po zahájení druhé půle měli fotbalisté Ždírce brankovou příležitost, když střelu velmi aktivního Jana Novotného vytáhl brankář Moravec těsně vedle tyče. Po dalším souboji, zatímco se Ždírec dožadoval penalty, se do úniku protihráčům dostal Eremiáš, který však zakončil vysoko nad branku. Po rozehrání se dostal k míči Ždírec, ale útočící hráč zamířil po zemi těsně vedle tyče Moravcovy brány. Z další akce se k míči dostal domácí kapitán Pavel Novotný a vystřelil na bránu. Moravec balón vykopl nohou z brankové čáry a držel čisté skóre. Po pohledné kombinační akci Honzárek-Merunka-Eremiáš se po centru Eremiáše k míči a zakončení dostal opět Merunka, který však napálil pouze bránícího domácího hráče.

V 70. minutě vystřídali Štěpánka a Eremiáše Ganobjak s Dubou. Po pouhých třech minutách strávených na hřišti Ganobjak uprostřed pole ostře fauloval a okamžitě viděl za svůj zákrok červenou kartu. Speřice tak šly do oslabení a víceméně se po zbytek zápasu jen bránily. Hráčům domácích začaly „téct nervy“, faul se neobešel bez strkanice, za kterou rozhodčí udělil žluté karty.

Tečovanou prudkou střelu do středu brány vyrazil Moravec před sebe a následná nebezpečná dorážka mířila nad. Čisté skóre vydrželo po 84 minut utkání. Speřice inkasovaly po rohovém kopu, kdy si na balón naběhl Ondřej Pavlas a hlavou zakončil do sítě – 1:0. Speřice zahrávaly autové vhazování u domácí brány, o míč však přišly a Ždírec šel do protiútoku. Hráče rychle stíhal Pech a nakonec mu dobrým výběhem dokázal v gólovém zakončení zabránit Moravec. V 88. minutě Merunku vystřídal Boček. Další brankovou příležitost zlikvidoval opět skvělý Moravec. Utkání tak skončilo těsným vítězstvím domácího Ždírce 1:0.

Do konce podzimní části zbývají už jenom tři kola. Nyní budou dvě utkání na domácím hřišti, kdy nejdříve přivítáme v neděli 29. 10. 2023 od 14:30 FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou a o týden později přijedou Tasovice. K poslednímu utkání vyjedeme na hřiště Líšně B.

Přijďte podpořit náš tým do závěrečných utkání.

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„Do Ždírce jsme zajížděli v pozměněné sestavě. Chyběli tři klíčoví hráči – Jančík, Řezáč a Svoboda. Kluci, kteří tyto hráče nahradili, si ale počínali velmi dobře. Smolně jsme prohráli gólem ze standardní situace, kdy se k míči dostal hráč na přední tyči. To by se našemu týmu, který má v kádru samé dobré hlavičkáře, nemělo stát. V prvním poločase jsme si vytvořili několik brankových příležitostí a měli jsme vést 2:0, to by se nám pak ve druhém dějství vyráželo lépe do brejků, ale bohužel byl stav bezbrankový. Ždírec však dokázal vsítit branku, my ani jednu, a tak jsme ze zápasu opět nevytěžili ani bod.“

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

Fotografie z utkání jsou k dispozici na facebooku Tatran Ždírec nad Doubravou

Výsledek:                         1:0 (0:0)

Branky Ždírec:                 84. Ondřej Pavlas

Sestava Ždírec n. D.:      Miroslav Vlček – Ondřej Pavlas, Marek Svoboda, Jiří Veselský, Martin Koutný (62. Pavel Pátek), David Vrána (79. Pavel Klimeš), Jan Novotný, Jan Málek, Pavel Novotný (K), Ondřej Štědrý, Michal Najman (89. David Procházka)

Trenér:                              Michal Votava

Sestava Speřice:            Josef Moravec – Pavel Honzárek (K), Martin Štěpánek (70. Vladislav Ganobjak), Ladislav Kolčava, Vojtěch Zach – Martin Eremiáš (70. Martin Duba), Jiří Merunka (88. Josef Boček), Patrik Pech, Patrik Soukup – Dominik Vlček, Marek Fukan

Trenér:                              Martin Pohan

Žluté karty:                   3:4 (43. Martin Koutný, 73. Jan Málek, 86. Jiří Veselský – 43. Marek Fukan, 64. Jiří Merunka, 73. Martin Duba, 86. Dominik Vlček)

Červené karty:                 0:1 (73. Vladislav Ganobjak)

Rozhodčí:                         Michal Gasnárek Jan Vařacha, Jiří Pavlas, 4. R Tomáš Řezníček, delegát: Jaroslav Beneš

Diváků:                             170

neděle 28. 4. 2024 od 16:00 hod.