TJ Dálnice Speřice x FC Vysočina jihlava b 2:2

Speřice inkasovaly branku v poslední minutě utkání a první divizní sezónu tak zakončily remízou 2:2 a umístily se na 11. místě s 22 body.

Domácí se před utkáním potýkali s mnoha absencemi v sestavě. Trenéři proto dali příležitost hráčům, kteří neměli v sezóně tak velké časové vytížení a šanci vyzkoušet si divizní zápas dostali také hráči B týmu. Jihlavští nastoupili ve velmi mladém složení.

Hned v úvodní akci utkání vyzkoušel svou střelu Eremiáš, mířil však nad bránu. Ve 14. minutě po dlouhém autovém vhazování od Jančíka propadl míč až k Soukupovi, který z otočky zakončoval těsně mimo bránu. V 19. minutě, po faulu Speřic těsně před vápnem, zahrávala Jihlava standardní situaci. Hráči použili signál, před míčem se skrčili a pozorný Jančík nakonec míč před bránou vykopával do bezpečí. V další útočné akci unikl domácím František Och. Švec z brány dobře vystoupil a snížil mu možnost zakončení, a tak bránu netrefil. Pozdější příležitost z velkého úhlu, která mířila přesně k tyči, vyrážel domácí gólman. Vzápětí na druhé straně hřiště vyběhnul proti centru od Honzárka brankář Jihlavy Trešl. Soukup si našel míč, brankáře chytře přehodil a zakončil – 1:0.

O necelých deset minut později, ve 42. minutě, dostal Tadeáš Záruba přihrávku mezi obránce Speřic, obstřelil gólmana Švece a vyrovnal – 1:1.

V další situaci, na opačné straně hřiště, měl možnost skórovat Jiří Merunka. Míč však brankář Jihlavy vytáhl mimo bránu. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

V 54. minutě prolétl míč kolem speřické brány, naštěstí pro domácí žádný z jihlavských hráčů nezakončoval. Povedenou střelu Pavla Jiříka v 61. minutě tečoval hráč Jihlavy mimo bránu. V 70. minutě mířil centr Jihlavy před speřickou bránu, míč před útočícím hráčem odkopával před bránou Merunka. O chvíli později měla Jihlava dvě nadějné příležitosti, které naštěstí zlikvidoval Švec. Do rychlého protiútoku se dostal po autovém vhazování Svoboda. Střela z úhlu těsně minula jihlavskou bránu. Přesnou střelu Jančíka v 73.minutě, která mířila do brány, vyrazil gólman Trešl. Střelu Jiříka odkopl před bránou hráč Jihlavy. V 83. minutě střelu Jihlavy vykopával od brány Nápravník a následnou dorážku vyrazil nohou gólman Švec. Do protiútoku vyslal Jančík přesnou přihrávkou Svobodu, který přeběhl půl hřiště, obehrál dva hráče a s přehledem po zemi zakončil – 2:1.

Radost z vedení však speřickým do konce utkání nevydržela. V poslední minutě, po dlouhém nákopu jihlavského gólmana, nešťastně hlavičkoval do vlastní sítě Honzárek a Švec již na míč nedosáhl – 2:2.

Poslední utkání tak skončilo remízou. Děkujeme všem našim fanouškům TJ Dálnice Speřice za přízeň v historicky první divizní sezóně a těšíme se na podporu v nadcházejícím ročníku 2023/2024.

Jiří Holenda, trenér Speřic: „S výkonem hráčů jsem spokojený. Byl to dobrý zápas na obě strany. Mladý jihlavský tým nás prověřil fyzicky. Divákům se utkání muselo líbit, bylo bohaté na gólové šance.“

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

IMG_1164.JPG

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                     2:2 (1:1)

Sestava Speřice:         Dominik Švec – Martin Řezáč, Pavel Honzárek (K), Petr Šíma, (68. Vojtěch Zach – Patrik Pech, Martin Eremiáš (46. Pavel Jiřík), David Jančík, Jiří Merunka – Patrik Soukup (73. Pavel Nápravník), Pavel Svoboda (92. Josef Boček)

Trenér:                         Jiří Holenda

Sestava Jihlava:         Matyáš Trešl – Vojtěch Wiederlechner (46. Tomáš Zimmermann), Daniel Jiřík, Ondřej Horák – Tadeáš Smejkal, Martin Fila (K), Jakub Panský, Jáchym Puzrla, Tadeáš Záruba, Tomáš Udržal (79. Matyáš Dolejší) – František Och (79. Jakub Záviška)

Trenér:                        Kamil Průša

Žluté karty:                 6:1 (18. Petr Šíma, 44. Patrik Soukup, 52. David Jančík, 62. Jiří Merunka, 65. Vladislav Ganobjak, 92. Pavel Svoboda – 36. František Och)

Rozhodčí:                   Jan Krondráf – Roman Fabeš, Jan Sivera

Počet diváků:             220

neděle 28. 4. 2024 od 16:00 hod.