TJ Dálnice Speřice x FC ŽďaS Žďár nad sázavou 0:1

Naději na první body v jarní části sezóny Speřickým zhatil až gól v 89. minutě, a tak s týmem ze špičky tabulky prohráli nejtěsnějším možným výsledkem 0:1.

Od začátku utkání bylo jasné, kdo bude na hřišti vládnout. Tempo utkání bylo vražedné. Akce Žďáru střídala další a další šance. Speřice však šly do zápasu s jasným cílem. Ubránit domácí svatyni, útočit z breaku a získat první body. Výborně chytající nováček týmu Švec dlouho držel skóre utkání bez branek. Svými zákroky vychytal hostujícím hráčům snad pět jasných šancí. Speřice se ale k bráně hostů dostaly jen zřídka. První vlaštovka přišla ve 4. minutě, kdy Jančík povedeným pasem mezi obránce, poslal Vlčka do samostatného úniku na bránu. Pozorný brankář hostů mu však míč stihl včas sebrat. První střely na bránu Žďáru jsme se dočkali až ve 20. minutě, kdy se po chybné rozehrávce dostal k míči Martin Pohan. Bohužel pouze slabou střelou rozehřál brankáře Jíchu, který za chladného počasí moc práce neměl. Zato domácí gólman se rozhodně nenudil. Z dálky vyzkoušel jeho šikovnost prudkou střelou Šerý. Švec míč ve skoku vyrazil. K balónu se ale znovu dostal další hráč Žďáru, který zakončoval. Jeho akci také domácí gólman vyboxoval a následně míč hbitě ukryl ve svých rukavicích.

Další z mnoha nebezpečných brankových situací byla ve 38. minutě utkání, kdy míč padal těsně pod břevno. Skvělý Švec míč vyrazil nad branku a udržel čisté skóre. Do kabin se tak šlo za nadějného stavu pro Speřice 0:0. Po skvělé práci obrany a především brankáře.

Tempo hry bylo ze začátku druhého poločasu výrazně volnější než ze začátku zápasu a hráči se postupně dostávali do tempa. Nicméně obrázek hry se moc nezměnil. V 66. minutě vyzkoušel pozornost speřického brankáře znovu velmi aktivní Šerý. Zas a znovu si vylámal zuby na zářícím Švecovi, který míč vyrazil a pokryl. O chvíli později hosté zahrávali další herní situaci. Padající míč brankář chytil do náruče, a tak se k zakončení nikdo nedostal. Zoufalství ŽĎASu trvalo i v dalších minutách. Pro další střelu mířící na bránu si opět došel Švec. Po faulu domácích se zahrávala další standardní situace. Šerý přestřelil speřickou zeď a zatočil míč do brány. Tam však byl brankář Speřic a vyrazil míč mrštným skokem na roh.

Pár minut před koncem už to vypadalo, že utkání skončí bezbrankovou remízou a Speřice senzačně oberou tým z čela tabulky o body. Nešťastným faulem Speřic v 89. minutě se Žďár dostal k volnému přímému kopu, který zahrál opět Šerý. K míči se dostal nehlídaný Nedvěd, vypálil prudkou střelu, která smolně trefila domácího hráče a zapadla do speřické sítě. Záchrana cenných tří bodů v posledních minutách zápasu spustila nefalšovanou radost hostí a díky tomu Žďár nakonec vyhrál 1:0.

Díky velmi dobře chytajícímu domácímu brankáři, důsledné obraně a společné práci celého týmu, který zápas nevzdal až do konce, by utkání před fantastickou diváckou návštěvou více slušela bezbranková remíza.

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

IMG_7430.JPG

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                      0:1 (0:0)

Branky Žďár:                89. Jan Nedvěd

Sestava Speřice:         Dominik Švec – Pavel Honzárek, Marek Fukan, Martin Štěpánek (K), Martin Řezáč –Patrik Pech, Martin Pohan, David Jančík (85. Petr Šíma), Martin Eremiáš (46. Tomáš Marek), Dominik Vlček, Matěj Vágner (81. Pavel Jiřík)

Trenér:                          Jiří Holenda

Sestava Žďár:            Tomáš Jícha – Tomáš Trojánek, Čestmír Vitásek (K), Přemysl Severa, Tomáš Vokoun – Jan Nedvěd, Rostislav Sodomka, Ondřej Starý, Stanislav Švorma (77. David Novotný) – Marek Šerý (90+1. Michal Srnský), Jan Henzl (85. David Srnský)

Trenér:                          Václav Pohanka

Žluté karty:                   4:1

36. Marek Fukan, 55. David Jančík, 77. Martin Pohan, 90+3 Petr Šíma – 90+3 David Novotný

Rozhodčí:                    Jan Vařacha, Luboš Rygl, Věra Soukupová, delegát: Václav Briksa

Diváků:                        350

neděle 28. 4. 2024 od 16:30 hod.