TJ Dálnice Speřice x MSK Břeclav 4:1

A-tým se v jarní části sezóny konečně dočkal prvního vítězství!

Jaro speřickému A-týmu prozatím nevycházelo podle představ. Z osmi zápasů vybojoval pouze dva body a tak bylo na čase konečně získat i první vítězství To se hráčům za vytrvalého deště podařilo a tak po dlouhém čekání zvítězili nad Břeclaví jasně 4:1.

Speřice začaly aktivně a hned v 8. minutě poprvé rozjásaly domácí fanoušky. Navrátilec Svoboda poslal přesný centr po zemi na druhou stranu hřiště k dobíhajícímu Vlčkovi, který zkušeně zakončil do sítě – 1:0.

Radost z vedení však netrvala moc dlouho. O dvě minuty později vystihl rozehrávku domácí obrany Souchop a sám si to zamířil na bránu. Brankář Švec už neměl moc šancí, jak lacinému gólu zabránit – 1:1.

Naštěstí se výsledek brzy vrátil zpět na stranu Speřic. Krásnou akci rozehrál Jančík přesným centrem na Svobodu. Ten znovu našel před branou Vlčka, který tentokrát zakončil hlavou. Naprosto stejná akce jako u prvního gólu znamenala vedení. Stejné chyby, stejné známky – 2:1.

Vedení se mohlo ještě několikrát zvýšit. Skluz Vlčka mířil mimo bránu. Později po rohovém kopu hlavičkoval Svoboda těsně vedle tyče. Speřice se snažily získávat odražené balóny a měly míč více ve svém držení. Do konce poločasu se však skóre nezměnilo.

Po přestávce zahrávali hosté rohový kop. Odražený míč vyslal hráč Břeclavi vedle brány. Další dvě akce Speřic v síti neskončily. V 57. minutě centr Břeclavi zakončoval hráč ve skluzu naštěstí mimo Švecovu bránu. Následovala rychlá rozehrávka Speřic. K míči se dostal Jančík, přihrál Vlčkovi, který přesným pasem mezi obránci našel Svobodu, ten obehrál brankaře Sovu a zvýšil vedení na 3:1.

Domácí byli v zápase jednoznačně lepším týmem a dostávali se do dalších gólových šancí, kterým chyběl vždy kousek ke zvýšení náskoku. V 77. minutě vystřídal Jiří Holenda a nahradil ho Tomáš Marek.

V 83. minutě zahrával Jančík standardní situaci a Svoboda se znovu dostal k zakončení. Míč ale našel gólmana Sovu, který ho pouze vyrazil před sebe. K dorážce se dostal Tomáš Marek, který nejprve napálil bránícího hráče Břeclavi, ovšem od něj se míč odrazil zpět a nakonec zakončil hlavou do brány a zpečetil výsledek na 4:1.

Následovala další střídání – Svobodu nahradil Martin Eremiáš a o několik minut později Jančíka vystřídal Petr Šíma. Ke konci utkání měla Břeclav tlak před naší bránou, snížit skóre však nedokázala, a tak bereme premiérové tři jarní body do tabulky.

Příště vyrážíme do Havlíčkova Brodu a to v sobotu 20. 5. 2023 od 10:15 hod.

Jiří Holenda, trenér Speřic: „Navázali jsme na povedené výkony v předchozích zápasech a konečně jsme to dokázali gólově vyjádřit. Zaslouženě jsme vyhráli a myslím, že jsme udělali velký krok k záchraně v divizi.“

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

IMG_9433.JPG

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                     4:1 (2:1)

Branky Speřice:            8. a 15. Dominik Vlček, 59. Pavel Svoboda, 83. Tomáš Marek

Branky Břeclav:           10. Adam Souchop

Sestava Speřice:           Dominik Švec – Martin Řezáč, Marek Fukan, Martin Štěpánek (K), Pavel Honzárek – Dominik Vlček, David Jančík (87. Petr Šíma), Martin Pohan, Patrik Pech, Jiří Holenda (78. Tomáš Marek) – Pavel Svoboda (84. Martin Eremiáš)

Trenér:                          Jiří Holenda

Sestava Břeclav:           Tadeáš Sova – Vojtěch Borýsek (46. Matěj Kristoň), Adam Souchop (71. Tomáš Vocílka), Jakub Fiala, Milan Skočovský, Filip Kříž (46. Matěj Mikáč), Michal Tesař (46. Christopher Hynek), Martin Opina, Jan Hloch (K), Tomáš Kovařík, Šimon Herman

Trenér:                          Vladimír Malár

Žluté karty:                   42. Michal Tesař, 82. Martin Opina, 82. Christopher Hynek

Rozhodčí:                     Jan Dorotík, Jan Mayer, Jan Sivera, delegát: Petr Karas

Diváků:                         220

sobota 20. 4. 2024 od 16:00 hod.