TJ Dálnice Speřice x FC Slovan rosice 0:4

Po výhře v Humpolci (3:1) Speřice postoupily do 1. kola MOL Cupu, ve kterém se utkaly ve středu 17. 8. 2022 od 17:00 na domácím hřišti s třetiligovým týmem FC Slovan Rosice.

Krátce po úvodním hvizdu, ve 2. minutě utkání, poslal svou první střelu na soupeřovu branku Patrik Soukup, kterou však brankář chytil do náruče. V 7. minutě běžel Martin Pohan středem hřiště na bránu, jeho střela také skončila v rukavicích brankáře Rosic. O chvíli později mířil soupeřův pokus mimo levou tyč. V desáté minutě poslal z levé strany centr před bránu Martin Řezáč, míč však brankář bez problémů chytil. O minutu později mířil soupeř nad. Ve 12. minutě Martin Eremiáš po své přešlapovačce poslal střelu mimo bránu. Při další speřické akci, o tři minuty později, mířil Vlček do pravé strany brány, ale soupeřův brankář u tyče míč chytil. Vzápětí vystřelil soupeř nad bránu a po dvou minutách znovu mimo tyč speřické branky. Ve 34. minutě hlavičkoval Dominik Vlček mimo branku. Ve 39. minutě fauloval hráč Rosic Dominika Vlčka těsně před pokutovým územím. Z následné standardní situace se míč od zdi odrazil k Tomáši Markovi, který však napálil tyčku. Odtud míč sklepával do soupeřovy sítě P. Soukup a rozjásal početné speřické fanoušky. Radost týmu však zkazil odmávaný ofsajd. První půle tak skončila nerozhodně 0:0.

Na začátku druhého poločasu byl vystřídán Martin Eremiáš a na hřiště přišel Milan Mareš, od úterý nová posila Speřic. Dříve hrál v mládežnických týmech SK Slavia Praha, FK Dukla Praha a naposledy ve FK Slavoj Vyšehrad. „Je to spíše defenzivní hráč a plánujeme ho nasazovat především do zálohy“ říká Jiří Holenda, trenér A týmu.

Hned po přestávce inkasovaly Speřice branku po zmatcích v pokutovém území. V 57. minutě obdržel za faul žlutou kartu D. Vlček. V 63. minutě, po krásné přihrávce od Patrika Pecha, běžel Martin Pohan na bránu, avšak těsně před přihrávkou spoluhráčům mu soupeř zabránil vystřelit. Rozhodčí nařídil rohový kop. V 64. minutě byl faulován Tomáš Marek, následná střela Davida Jančíka mířila mimo bránu. O dvě minuty později, v 66. minutě, byl opět zfaulován Tomáš Marek, střelu Vlčka brankář chytil. V 70. minutě sáhla speřická lavička, ke dvojnásobnému střídání. Hřiště opustil Patrik Soukup a nahradil ho Vojtěch Zach. Na střídačku usedl Patrik Pech a na hřiště přišel Matěj Fejt. Do této doby vedly Rosice 1:0, ale speřickým hráčům už docházely síly a stěží se dostávali před branku soupeře. Po několika přesných rosických přihrávkách před Moravcovou bránou v 76. minutě zamířila střela soupeře do brány a padl gól na 2:0 pro Rosice. V 80. minutě obdržel žlutou kartu za svůj zákrok Vojtěch Zach. V 82. minutě opět došlo ke střídání, kdy Martina Řezáče nahradil Jan Moravec a Tomáše Marka vystřídal Tomáš Krejčí. V 84. minutě vychytal gólman Josef Moravec soupeřovu střelu mířící do středu brány. V 90. minutě vsítil soupeř třetí gól. Střelu v 91. minutě speřický brankář vychytal, ale v poslední minutě opět inkasoval, když do brány zapadla přesně sklepnutá střela Rosic. Utkání tak skončilo vyšším rozdílem 0:4 a do další fáze MOL Cupu postoupil FC Slovan Rosice.

Za horkého počasí navštívilo utkání 1. kola MOL Cupu 600 diváků, kteří společně se „speřickým fanklubem“ a jeho pokřiky vytvořili bojovnou atmosféru.

I když tomu výsledek zápasu neodpovídá, Rosice byly hratelnější než TJ Start Brno. Pro naše hráče to bylo první střetnutí s třetiligovým týmem, příležitost nastoupit do zápasu dostal širší kádr, který tak mohl posbírat cenné zkušenosti do dalších zápasů, které se budou v divizi hodit.

Rozhovor asistenta trenéra Martina Pohana st. pro deník.cz: „Dokonce bych řekl, že jsme byli mírně lepší. Škoda jen, že Soukup ani Vlček své tutovky neproměnili. První gól rozhodl. Navíc jsme poté hodně prostřídali sestavu, protože jsme chtěli, aby si před skvělou návštěvou zahráli všichni hráči. Ostudu jsme ale rozhodně neudělali, navíc nám ještě tři kluci chyběli,“ těšilo Pohana.
Zdroj: Pelhřimovský deník

1660804961055 - V.jpgVíce fotografí zobrazíte kliknutím na obrázek.

Branky Rosice:        46. Tomáš Selinger, 76. Pavel Novák, 90. Adam Fila, 92. Pavel Drbal

Sestava Speřice:     Josef Moravec – Tomáš Marek (82. Tomáš Krejčí), Vladislav Ganobjak, Martin Štěpánek (K), Martin Řezáč (82. Jan Moravec) –

Patrik Pech (70. Matěj Fejt), David Jančík, Dominik Vlček, Martin Eremiáš (46. Milan Mareš) – Martin Pohan, Patrik Soukup

(70. Vojtěch Zach)

Trenér:                     Pavel Nápravník

Sestava Rosice:      Jakub Drobek – Michael Kršák, Jan Krejčí, Pavel Drbal (K), Tomáš Praks (60. Jakub Černý) – Tomáš Dobrovodský (80. Pavel

Král), Karel Kulík, Tomáš Selinger (60. Jiří Koláčný), Erik Sedláček – Daniel Přerovský (70. Adam Fila), Miroslav Kozel (70. Pavel

Novák)

Trenér:                     Petr Čuhel

Žluté karty:               2:1

57. Dominik Vlček, 79. Vojtěch Zach – 59. Michael Kršák

Rozhodčí:                 Marek Švehla, Jaroslav Jahoda, Jan Krondráf, delegát: Karel Vidlák

Diváků:                     600

neděle 28. 4. 2024 od 16:00 hod.