TJ Dálnice Speřice x tj sokol tasovice 0:0

V sobotním utkání jsme přivítali na našem hřišti moravský tým TJ Sokol Tasovice. Souboj týmů z opačných konců tabulky nakonec skončil bezbrankovou remízou a Speřice tak získaly v jarní části sezóny první bod.

Po divokém zápasu ve Ždírci nad Doubravou nastoupily Speřice ve změněné sestavě bez potrestaného Vlčka a Pohana.

Hned ve 3. minutě utkání zahrál domácí Štěpánek těsně před vápnem nedovoleně rukou a viděl žlutou kartu. Hosté z Tasovic se tak dostali do zajímavé standardní situace. Míč však poslali nad břevno Moravcovy brány. Do následného protiútoku se dostal Vágner, který centroval před bránu na Svobodu. Ten se však před brankářem Koukalem k míči těsně nedostal. Chvíli poté mířil sám na bránu Matěj Vágner, brankář ho vykrokoval, snížil úhel a míč vyrazil na roh. Honzárek hlavičkoval vedle brány. Ve 39. minutě dostal povedenou přihrávku Pavel Svoboda, obehrál jednoho hráče a následně vyslal slabou střelu vedle brány hostů.Následovalo několik slibných příležitostí. Hlavička Svobody, v další akci hlavička Šímy či závar před bránou. Žádná z těchto akcí však nebyla tak kvalitní, aby ohrozila branku hostí.

V největší brankové příležitosti se Speřice ocitly chvíli před závěrem prvního poločasu. Soukup přihrál Vágnerovi, který sklepnul na Svobodu, ten však z otočky mířil vedle zadní tyče odkryté brány. Do kabin se šlo po atraktivním prvním poločase za stavu 0:0.

Hned po úvodním hvizdu vyzkoušel brankáře hostů Patrik Pech. Na druhé straně hráč Tasovic vystřelil na bránu, kde pozorný Moravec vyrazil míč na roh. Později mířil David Jančík těsně vedle levé tyče Koukalovy brány. Do další útočné akce se opět dostal Jančík, byl však faulován a Speřice měly možnost standardní situace. Po závaru před brankou hlavičkoval Fukan, bohužel do břevna. Speřice měly míč převážně ve svém držení, Tasovice se k němu dostaly jen zřídka. V 68. minutě střídal Matěj Vágner a nahradil ho Jiří Holenda. Následovala akce hostů, kdy Lapeš poslal prudkou střelu z úhlu před bránu. Naštěstí pro Speřice na zadní tyči žádný ze spoluhráčů nedobíhal. Hra se opět přesunula na druhou stranu, tam Svoboda našel Jančíka, který míč napálil přímo do brankáře hostů. V dalším útoku na bránu byl velmi aktivní Jančík faulován a zahrával standardní situaci. Následoval závar před brankou. Gólman míč na dvakrát vyrazil. Potřetí hlavičkoval Svoboda těsně nad bránu. V 86. minutě došlo ke dvojitému střídání. Hřiště opustili útočníci Soukup a Svoboda a nahradili je Eremiáš a Marek. V poslední minutě ještě domácí zahrávaly rohový kop, ze kterého však branka nepadla. Zápas tak skončil bezbrankovou remízou 0:0.

Utkání bylo velmi běhavé a divácky zajímavé plné brankových příležitostí s fantastickou atmosférou. Bohužel domácím chybělo kousek toho fotbalového štěstíčka a ani jednu z brankových příležitostí nedokázali proměnit. A tak získali cenný první jarní bod s týmem z přední části tabulky moravskoslezské divize D.

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

Jiří Holenda, trenér Speřic: „Celé mužstvo předvedlo dobrý výkon. Během utkání jsme měli hodně tutovek (8:3), které jsme však neproměnili. Je škoda, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce. Věřím, že klukům výkon z tohoto utkání určitě hodně pomůže do dalších zápasů.“

IMG_8258.JPG

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Fotografie od Jardy Spáčila můžete vidět v samostatné fotogalerii

Výsledek:                      0:0 (0:0)

Sestava Speřice:         Josef Moravec – Pavel Honzárek, Marek Fukan, Petr Šíma, Martin Řezáč – Patrik Pech, Martin Štěpánek (K), David Jančík, Patrik Soukup (86. Martin Eremiáš) – Pavel Svoboda (86. Tomáš Marek), Matěj Vágner (68. Jiří Holenda ml.)

Trenér:                          Jiří Holenda

Sestava Tasovice:       Jiří Koukal – Roman Švarc (K), Marek Dítě (83. Samuel Tichý), Patrik Pacula, Jiří Vašina, Daniel Odehnal (30. Petr Horáček), Michal Garčic, Pavel Lapeš, Jan Daniel, (46. Miroslav Paul), Lukáš Hrazdílek, Jiří Synek (74. Vojtěch Fajkus)

Trenér:                          Václav Dvořák

Žluté karty:                2:4 (3. Martin Štěpánek, 33. Petr Šíma – 41 Jiří Synek, 56. Marek Dítě, 78. Vojtěch Fajkus, 92. Petr Horáček)

Rozhodčí:                   Jakub Machorek – Miroslav Nejezchleb, Štěpán Burgr, delegát: Jan Svoboda

Diváků:                        250

neděle 28. 4. 2024 od 16:30 hod.