TJ Dálnice Speřice x TJ Start Brno 0:6

Na první jarní domácí utkání nás čekal hned vedoucí tým divizní tabulky TJ Start Brno, který ovládl utkání a suverénně zvítězil.

Pro domácí utkání nám z různých důvodů chybělo hned několik hráčů základní sestavy podzimu. V 7. minutě padl první gól. Dlouhý nákop a následná přesná hlavička Doubravského za obranu Speřic dovolila Tomáši Oklešťkovi z úhlu šikovně obstřelit brankáře Moravce změnit skóre utkání – 0:1. Ani ne o dvě minuty později, opět po přesném centru, mohli brněnští zvýšit vedení, ale speřický brankář dokázal míč vyrazit nohama do bezpečí. Ve 20. minutě byl zahrán rohový kop. Na přesnou střelu si u zadní tyče naskočil nepohlídaný Martin Sedlo a zakončil na 0:2. První akce Speřic se diváci dočkali až ve 24. minutě, kdy míč z obranné poloviny vyvezl nováček v týmu Matěj Vágner. Zakončujícího Soukupa ovšem vychytal brankář Startu těsně před brankovou čarou. Ve 30. minutě vystihl chybnou přihrávku Speřic do obrany brněnský hráč a po následné přihrávce Havlína s Oklešťkem, inkasovaly Speřice další gól tentokrát od Dominika Havlína – 0:3. Ve 35. minutě vyslal nechytatelnou točenou střelu nehlídaný Tomáš Okleštěk a zvýšil na 0:4.

Do druhého poločasu došlo v domácím týmu ke střídání. Petra Šímu nahradil Vladislav Ganobjak a Martina Eremiáše vystřídal Jiří Merunka.

Po pěti minutách druhého poločasu protáhl brankáře Brna Jiří Holenda, míč však Chmiel vyrazil na roh. V 58. minutě zkompletoval hattrick Tomáš Okleštěk, když z bezprostřední blízkosti překonal střelou „pod víko“ brankáře domácích – 0:5. V 61. minutě došlo ke třetímu střídání v družstvu Speřic. Ze hřiště odešel Pavel Honzárek a přišel čerstvý Vojtěch Zach. V 64. minutě se zákrokem vytáhl brankář Moravec, když akrobaticky nohou vytěsnil míč do zámezí. O pár minut později vytáhl zkušeně střelu Brna nad horní tyč. Výsledek hosté zpečetili v 73. minutě, kdy po přihrávce před bránu dostal Havlín míč za záda domácího gólmana – 0:6.

První domácí mistrovské utkání tak skončilo vysokou prohrou 0:6.

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

IMG_7010.JPG

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Branky Brno:             7., 35. a 58. Tomáš Okleštěk, 20. Martin Sedlo, 30. a 72. Dominik Havlín

Sestava Speřice:      Josef Moravec – Martin Řezáč, Petr Šíma (46. Vladislav Ganobjak), Martin Štěpánek (K), Pavel Honzárek (61. Vojtěch Zach) – Jiří Holenda, Martin Pohan, Martin Eremiáš (46. Jiří Merunka), Pavel Jiřík – Patrik Soukup, Matěj Vágner

Trenér:                       Jiří Holenda

Sestava Brno:         František Chmiel – Muamer Avdić (K), Šimon Žalud, Martin Sedlo – Patrik Demeter, Ondřej Doubravský (77. Andrii Stasiuk), Martin Pařízek, Robin Demeter (79. Lukáš Kaláb), Vlastimil Ryšavý (69. Josef Jonáš), Dominik Havlín (79. David Dlouhý), Tomáš Okleštěk

Trenér:                       Milan Frimmel

Žluté karty:                0

Rozhodčí:                  Karel Kříž, Ladislav Svoboda, Marek Švehla, delegát: Miroslav Fridrichovský

Diváků:                      250

sobota 30. 3. 2024 od 15:00 hod.