TJ Dálnice Speřice x FC PBS Velká Bíteš 0:5

Fotbalisté z Velké Bíteše se rozehrávali pomalu a do 30. minuty měly více příležitostí Speřice, ale skórovat nedokázaly. Do konce prvního poločasu padly dvě branky a ve druhé polovině přidala Bíteš další tři. Hráči Velké Bíteše dokázali ubránit všechny šance Speřic a tak vyhráli nad divizním nováčkem 5:0.

Zápas 3. kola divize proti FC PBS Velká Bíteš byl vyvrcholením pouťového víkendu ve Speřicích. Utkání se odehrálo na trávníku, který byl nasáklý po sobotním vydatném dešti. V prvních minutách zápasu poslal přetažený centr za bítešskou bránu Martin Řezáč, který následně míč vracel na bránu Patrik Pech, avšak střela skončila v rukavicích hostujícího brankáře. V 6. minutě přihrál Martin Eremiáš do běhu Pavlovi Svobodovi, který poslal svůj centr před bránu Bíteše, kde chtěl ve skluzu skórovat Martin Pohan, ale míč si špatně zpracoval a vůbec nezakončil. V 15. minutě nacentroval z levé strany Martin Řezáč míč před bránu, kde ve skoku zakončoval hlavou Pavel Svoboda vedle brány, následně mu byl odmáván ofsajd. Ve 21. minutě, po přihrávce od Dominika Vlčka, centroval před bránu Patrik Pech, na letící balón však žádný z útočících hráčů nedosáhl. Ve 22. minutě nedosáhl hlavou D. Vlček na centr od Martina Eremiáše. Později z levé strany přihrával bítešský hráč před speřickou bránu, ale jeho spoluhráč se o krok nedostal k zakončení. Ve 28. minutě „nabudil“ speřické fanoušky hráč Bíteše, když poslal svou poměrně prudkou střelu na vlastní bránu, naštěstí pro Bíteš míč zamířil do boční sítě Pelánovi brány. Ve 33. minutě pálil bítešský hráč před bránu, kde brankář Petr Maďar míč na zemi pouze vyrazil, k němu se dostal hráč Bíteše Richard Novotný a doklepl ho do speřické sítě. Hosté se tak po více než půl hodině hry ujali vedení 1:0. Ve 36. minutě běžel P. Svoboda s míčem na bránu, gólman mu však svým výběhem nedovolil zakončit. Po rohu, ve 44. minutě, vyrazil Maďar soupeřovu hlavičku mířící do brány, následný rohový kop také zlikvidoval. Ve druhé minutě nastavení prvního poločasu dostal bítešský R. Novotný míč do běhu, přihrál před bránu, kde spoluhráč z otočky nastřelil k překvapení všech diváků tyč. Následnou dorážku už Novotný proměnil a navýšil tak vedení Velké Bíteše na 2:0. Speřice tak inkasovaly nepříjemný „gól do kabin“.

Do druhého poločasu nahradil Martina Štěpánka v obraně Vladislav Ganobjak a místo Martina Eremiáše na hřiště přišel do útoku Patrik Soukup. První speřický nákop na bránu poslal z dálky M. Řezáč, brankář Bíteše M. Pelán míč chytil. Pět minut po poločase šlápl D. Jančík v malém vápně na nohu soupeře a rozhodčí bez váhání nařídil penaltu, kterou bítešský R. Novotný zkušeně proměnil, navýšil vedení svého týmu na 3:0 a zkompletoval tak hattrick. V 52. minutě poslal Tomáš Marek přesnou přihrávku pro Pavla Svobodu, který si míč zpracoval hrudí před bránou, do následné střely „vpadl“ hráč Bíteše a zamezil mu tak v zakončení. V 65. minutě přihrál P. Svoboda do náběhu P. Pechovi, kterého brankář také vychytal. Speřičtí měli během druhého poločasu několik situací před bránou, avšak k zakončení, které by skončilo gólem se přes důkladnou obranu Bíteše nedostali. V 72. minutě došlo k dalšímu střídání, kdy odešel ze hřiště Patrik Pech a nahradil ho Milan Mareš. V 73. minutě centroval P. Soukup před bránu, kde působil P. Svoboda, ale míč chytil do rukavic brankář hostů. V 74. minutě padl po rychlé akci Velké Bíteše gól na 4:0, kdy Filip Vošmera zamířil na vzdálenější tyč speřické brány, kam P. Maďar nedosáhl. V 84. minutě opustil hrací plochu Martin Pohan a na hřiště přišel čerstvý Tomáš Krejčí. V 85. minutě fauloval Ganobjak před malým vápnem. Z následného přímého kopu hráč Velké Bíteše Filip Krula obstřelil zleva speřickou zeď a poslal míč do domácí sítě. Navýšil tak na 5:0. I za rozhodnutého stavu speřičtí nic nevzdávali a snažili se vstřelit alespoň čestnou branku. V 87. minutě zamířil svou ránu M. Řezáč, brankář však míč vyrazil na roh. V 91. minutě unikl P. Svoboda před bránu Bíteše, kde jeho střelu z úhlu brankář vyrazil. Dorážku M. Řezáče zablokoval hráč soupeře. Utkání tak skončilo ve prospěch Velké Bíteše.

Na již třetí divizní zápas Speřic přišlo 450 diváků. Děkujeme za podporu.

Více fotografí zobrazíte kliknutím na obrázek.

Za fotografie děkujeme Jardovi Spáčilovi

Branky V. Bíteš:           33., 45+2, 50. (P) Richard Novotný, 74. Filip Vošmera, 85. Filip Krula

Sestava Speřice:         Petr Maďar – Tomáš Marek, Martin Štěpánek (46. Vladislav Ganobjak), Marek Fukan, Martin Řezáč – Patrik Pech (72. Milan

Mareš), David Jančík, Dominik Vlček, Martin Eremiáš (46. Patrik Soukup) – Martin Pohan (84. Tomáš Krejčí), Pavel Svoboda

Trenér:                        Jiří Holenda

Sestava V. Bíteš:        Michal Pelán – Filip Vošmera, Tomáš Mrňa, Filip Krula, Richard Novotný, Jiří Ondrák (45. Filip Kříž), Dominik Bartoš, Vojtěch

Kamenský (84. Patrik Loup), Libor Daněk (81. Ivan Shlaban), Pavel Loup, Tomáš Šperka

Trenér:                       Marek Zúbek

Žluté karty:                 3:1

57. David Jančík, 59. Martin Pohan, 66. Dominik Vlček – 57. Libor Daněk

Rozhodčí:                   Luboš Rygl, Alex Denev, Radim Holub, delegát: Karel Vidlák

Diváků:                       450

sobota 20. 4. 2024 od 16:00 hod.