TJ Start Brno x TJ Dálnice Speřice 3:1

Speřice nastoupily do zápasu s několika změnami v základní sestavě, kdy z různých důvodů chyběli hned tři důležití hráči: Pavel Svoboda, Jiří Holenda ml., Tomáš Marek.

Více než půl hodiny speřická jedenáctka srdnatě odolávala tlaku Startu Brno. Soupeřovy šance odvraceli hráči před naší brankou. Gólman Maďar tak dlouho držel čisté skóre. Během této části utkání byly ze strany Speřic pouze dvě akce, které však v síti neskončily. Ve 35. minutě, po rozehrávce od Martina Štěpánka, unikl domácím po pravé straně Patrik Soukup, přesně nacentroval míč do vápna a Martin Pohan vsítil branku k velké radosti bezmála stovky speřických fanoušků. Speřickým však vedení dlouho nevydrželo. O čtyři minuty později, ve 39. minutě, soupeřova střela zamířila do levého rohu brány, kam již do té doby nepřekonaný Maďar nedosáhl. Do konce první půle již branka nepadla.

Po přestávce, v 50. minutě, po nešťastném odrazu od speřického hráče, unikl nezformované obraně hostů hráč Startu Brno a poslal svůj tým do vedení 2:1. V 52. minutě Speřice zahrávaly rohový kop, ale hlavička Dominika Vlčka nebyla příliš důrazná, a tak ji brankář Brna lehce chytil. Za faul na rychle unikajícího soupeře dostal v 60. minutě Patrik Pech žlutou kartu. V 66. minutě trenér Speřic prvně sáhl ke dvojnásobnému střídání, když stáhl Pavla Honzárka, kterého nahradil Vladislav Ganobjak a místo Martina Pohana šel na hřiště Petr Šíma. Po faulu Speřic, v 74. minutě, zahrával Start Brno přímý kop a následnou dorážku vyrazil Petr Maďar na roh. Souboj Fukana vyhodnotil hlavní rozhodčí po poradě s čárovým jako penaltový. Nařízenou penaltu kopl hráč Brna do protipohybu gólmana Maďara a zvýšil na 3:1. V 77. minutě došlo opět ke střídání, kdy na lavičku usedl Martin Eremiáš a na hřiště přišla další nová speřická posila Matěj Fejt, který dříve hrál za TJ Sokol Lípa. V 84. minutě se naposledy dvojnásobně střídalo, kdy hřiště opustil kapitán Martin Štěpánek a nahradil ho Vojtěch Zach a také odešel Patrik Pech a za něj nastoupil Tomáš Krejčí. Pár minut před koncem zahrával David Jančík přímý kop, ale brankář Brna jeho střelu vyrazil. O chvíli později Jančík fauloval a obdržel žlutou kartu a následný přímý kop Petr Maďar chytil.

Utkání sledovalo 370 diváků z nichž bezmála stovka byla ze Speřic. Děkujeme za silnou fanouškovskou podporu v Brně!

„Domácí vyhráli zaslouženě, když prakticky neměli slabinu na žádném postu. Škoda, že jsme neudrželi vedení až do přestávky, pak by možná domácí trochu znervózněli a více bychom je potrápili. Během zápasu, který byl pro náš tým velmi těžký, jsme posbírali mnoho zkušeností. Tým TJ Start Brno prokázal svou kvalitu a určitě bude vířit vody na špici tabulky,“ říká trenér Speřic Jiří Holenda.

autové vhazováníVíce fotografí zobrazíte kliknutím na obrázek.

Branky Brno:             39. Vlastimil Ryšavý, 50. Tomáš Okleštěk, 76. Dominik Havlín (P)

Branky Speřice:        35. Martin Pohan

Sestava Brno:           Josef Andreas – Muamer Avdić, Vlastimil Ryšavý, Martin Sedlo – Martin Pařízek, Michael Hubr, Robin Demeter, Patrik Demeter

(85. Josef Jonáš), David Michna (82. Lukáš Kaláb), Dominik Havlín

Trenér:                      Milan Frimmel

Sestava Speřice:      Petr Maďar – Pavel Honzárek (66. Vladislav Ganobjak), Martin Štěpánek (84. Vojtěch Zach), Marek Fukan, Martin Řezáč – Patrik

Pech (84. Tomáš Krejčí), David Jančík, Dominik Vlček, Martin Eremiáš (77. Matěj Fejt) – Martin Pohan (66. Petr Šíma), Patrik

Soukup

Trenér:                     Jiří Holenda

Žluté karty:               2:3
                                 Vlastimil Ryšavý, 63. Patrik Demeter – 29. Marek Fukan, 60. Patrik Pech, 90. David Jančík

Rozhodčí:                 David Šimoník, David Poláček, Adam Mikulášek, delegát: Jiří Peřinka

Diváků:                     370

neděle 28. 4. 2024 od 16:30 hod.