Tatran bohunice x tj Dálnice Speřice 1:1

Speřice zaskočily favorizovaný tým z předních příček tabulky a berou další důležitý bod do tabulky.

Utkání se z důvodu rekonstrukce trávníku na hřiště s hybridním povrchem odehrálo v azylu Bohunic v tréninkovém centru v Brně Ivanovicích na umělé trávě.

V první akci utkání, v 5. minutě, se dostal k míči Patrik Soukup. Zamířil ale nad bránu Bohunic. První branková příležitost Bohunic mířila k levé tyči brankáře Švece. Ten však měl dobrý výhled a svým skokem míč vyrazil na roh. Dorážku po rohovém kopu vyboxoval ven z brány. V 16. minutě vyslal přesný centr z levé strany hřiště Pavel Svoboda. Před bránu dobíhali dva speřičtí hráči. Patrik Pech míč dorazil do sítě a rozjásal naše fanoušky – 1:0 pro Speřice. Po obdrženém gólu byli na míči více aktivní domácí. Po faulu před vápnem zahrávali standardní situaci, kterou však náš gólman pohodlně chytil do náruče. Následovaly další útočné akce Bohunic a brankář Švec během utkání vytáhl mnoho bravurních zákroků. Ve 32. minutě však skluzem fauloval domácího útočníka, viděl žlutou kartu a byla nařízena penalta, kterou David Bednář zkušeně proměnil do protipohybu a srovnal na 1:1. Na druhé straně byl odpískán Pavlovi Svobodovi těsný ofsajd. Chvíli před koncem prvního poločasu opět vyrazil další míč speřický brankář na roh. Následnou hlavičkou hráč Bohunic naštěstí nezamířil přesně a vyslal ji mimo bránu. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhého poločasu vystřídali Martin Štěpánek a Patrik Soukup a nahradil je Tomáš Marek a Matěj Vágner.

Domácí začali aktivně a opět mířili hlavičkou těsně vedle levé tyče. Z otočky vyzkoušel brankáře Bohunic Martin Řezáč. Po dalším rohu se ocitl sám na zadní tyči hráč Bohunic, naštěstí však zamířil mimo. Také ve druhém poločase měl Švec mnoho skvělých zákroků a domácí si na něm „vylámali zuby“. Ve velmi nadějné brankové příležitosti, kdy chybělo několik málo centimetrů se Speřice ocitly po rohovém kopu, kdy Martin Řezáč napálil břevno Kunického brány, následně se míč odrazil od tyče mezi hráče a dorážku Jančíka odvracel od brankové čáry hráč domácích. Hra se přelévala ze strany na stranu a byla velmi fyzicky náročná. V 75. minutě vystřídal zraněný Matěj Vágner a nahradil ho Jiří Holenda. Bohunice opět ze standardní situace ohrozily speřickou bránu, ale tu hájil rychlý Švec, který míč skryl v náruči. Další nebezpečné míče odvraceli pozorně bránící hráči Speřic. Pár minut před koncem utkání unikal po pravé straně hřiště Dominik Vlček, jehož hráč Bohunic zastavil faulem za žlutou kartu. Standardní situaci zahrával David Jančík, který míč umístil přesně do brány. Tam však stál mrštný gólman Tatranu a balón vyrazil ven. Okamžitě se hra přesunula před speřickou bránu, kde z bezprostřední blízkosti hlavičkoval Martin Pavlíček, jistý Švec míč lapil do rukavic a udržel nerozhodný stav utkání – 1:1. Speřice si tak připsaly další cenný bod do tabulky a příště narazí doma na Břeclav.

Děkujeme všem našim fanouškům, kteří nás vyrazili podpořit.

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„V Bohunicích jsme navázali na povedené domácí utkání proti Tasovicím. hrála se vyrovnaná partie. V 1. poločase byli lepší domácí, ve druhém zase my. Mohli jsme vyhrát ale i prohrát. Bod bereme, byl zasloužený. Nechci nikoho vyzdvihovat, všichni naši hráči hráli dobře."

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

Vyjádření trenéra k utkání s video sestřihem je na webu Bohunic.

Výsledek:                  1:1 (1:1)

Branky:                     32. David Bednář – 16. Patrik Pech32. David Bednář – 16. Patrik Pech

Sestava Bohunice:  Dominik Kunický – Adam Krejčí, Marek Král (K), Daniel Řeřucha, Dominik Šmerda, Radim Ševčík, Martin Pavlíček, Jakub Kokorský, Tomáš Koreň, David Bednář – Nikolas Burčík (77. Patrik Martinek)

Trenér:                      Luboš Kučerňák

Sestava Speřice:   Dominik Švec – Pavel Honzárek, Martin Štěpánek (K) (46. Tomáš Marek), Marek Fukan, Martin Řezáč – Martin Pohan, David Jančík, Dominik Vlček, Patrik Pech – Patrik Soukup (46. Matěj Vágner, 75. Jiří Holenda), Pavel Svoboda

Trenér:                    Jiří Holenda

Žluté karty:             1:1 (90. Daniel Řeřucha – 31. Domink Švec)

Rozhodčí:               Adam Slováček, Ondřej Vlk, Jan Havrlant, delegát: Zdeněk Hulcký

Diváků:                   80

sobota 20. 4. 2024 od 16:00 hod.