TJ DÁLNICE SPEŘICE B x FC Slavoj žirovnice b 9:0

Speřický B tým nastoupil k zápasu proti Žirovnici B netradičně už v pátek odpoledne. Byl střelecky při chuti, nepustil hosty k žádné akci, která by hrozila gólem a podmanil si celé utkání.

Domácí od počátku střetnutí útočili na bránu, ale sužovaly je nepřesnosti. První branka padla až v 16. minutě, kdy únik na bránu proměnil Eremiáš střelou na protější tyč a otevřel střelecký zápis utkání – 1:0. Další akci rozvinul znovu Eremiáš, když opět unikl po straně hřiště, našel před bránou osamoceného Jiříka, kterému ale střela nesedla a letěla vedle tyče. Ve 22. minutě Eremiáš vystřelil na bránu a zvýšil na 2:0. Ve 29. minutě Morava svou přesnou přihrávkou našel Jiříka, který obešel brankáře a namířil na odkrytou bránu, kterou tentokrát neminul – 3:0. Ve 36. minutě obehrál Jiřík bránícího hráče Žirovnice a pokračoval sám na gólmana, naznačil mu kličku, ale šel na opačnou stranu, obehrál ho a bez problémů zakončil opět do odkryté brány – 4:0.

Po poločasové přestávce došlo ke střídání. Holendu nahradil Svoboda, Řezáče Marek a Eremiáše Boček. Čtyřicátá osmá minuta přinesla další branku, když po kombinaci hráčů na útočné polovině dostal přihrávku Morava, který zakončil k tyči a zvýšil vedení už na 5:0.  V 56. minutě přihrál Jiřík od brány zpět do vápna Merunkovi, který dal gól doprostřed brány – 6:0. V 69. minutě po průniku obranou dal svou druhou branku Morava – 7:0. V 71. minutě zvýšil skóre Boček – 8:0. Následně Moravu vystřídal Krčil. V 76. minutě střelu Bočka dokázal gólman vyrazit, ale balon mu spadl před nohy, kde však byl aktivní Jiřík, míč mu sebral a zpečetil tak svůj hattrick – 9:0. Domácí fanoušci si přáli ještě desátou branku, která však již nepadla.

Poslední utkání sezóny 2023/2024 se uskuteční opět v pátek a to 7. 6. 2024 od 17:00 na domácím hřišti proti SK Horní Cerekev.

Jiří Menšík, trenér B týmu Speřic:

„Odehráli jsme vcelku pohodové utkání, soupeř byl oslabený, a tak se hrálo celý zápas na jednu branku. Naše fotbalová převaha se projevila i na jednoznačném výsledku. Toto vítězství nakonec znamená naše celkové vítězství v Okresním přeboru Pelhřimovska. Páteční zápas s Horní Cerekví už nebude mít na konečné pořadí žádný vliv, ale i tak ho budeme chtít vyhrát.“

Výsledek:                      8:0 (4:0)

Branky Speřic:             16. a 22. Martin Eremiáš, 29., 36. a 76. Pavel Jiřík, 48. a 68. David Morava, 56. Jiří Merunka, 71. Josef Boček

Sestava Speřic:         Dominik Vlček – David Moravec, David Vincenc, Jiří Holenda (46. Lukáš Svoboda), Jan Řezáč (46. Tomáš Marek) – Jan Hnát, Jiří Merunka (K), Pavel Nápravník, Martin Eremiáš (46. Josef Boček), Pavel Jiřík – David Morava (69. Tomáš Krčil)

Sestava Jiřic:          Jiří Doležal – Tomáš Severa (K), Vojtěch Rušil (60. Miroslav Camrda), Jan Metlička, Václav Rušil, Vojtěch Novotný (60. Dominik Brýna), Rudolf Doležal (46. Vojtěch Dufek), David Bednář, Ondřej Havlů, Oldřich Kolář (69. David Kuš), Vojtěch Ježek

Žluté karty:                   0:1 (25. Vojtěch Rušil)

Diváci:                           50