TJ DÁLNICE SPEŘICE B x SK horní cerekev 2:1

K souboji druhého a třetího týmu tabulky Okresního přeboru pelhřimovska nastoupily Speřice a Horní Cerekev ve skoro letním odpoledni.

První gól utkání padl v 15. minutě po pěkné akci Martina Pohana, kdy skóroval Jiří Merunka. Ve 32. minutě byl závar před brankou, který málem znamenal inkasovaný gól. Horní Cerekev zahrávala standardní situaci. Nastřelili tyčku, od které se míč odrazil a přesně na brankové čáře ho vykopával hráč Speřic. O pár minut později vyslal Pavel Jiřík povedenou točenou střelu na bránu, ta nakonec skončila těsně vedle. Vzápětí měli útočnou akci hosté, kdy střelu na bránu naštěstí na zadní tyči žádný spoluhráč nedobíhal. Do kabin tak šly Speřice s jednobrankovým náskokem.

V 62. minutě zahrávali domácí standardní situaci. Prudkou střelu mířící doprostřed brány, gólman Cerekve vyrazil. O chvíli později střelu Marka chytil do náruče. Další branka padla v 70. minutě, kdy Tomáš Marek unikl po straně hřiště, vystřelil na bránu, míč gólman Chadim vyrazil před sebe a Matěj Fejt prudce pálil do sítě – 2:0.

V 77. minutě měli akci hosté, střelu mířící do rohu brány gólman Tkadlec parádním skokem chytil. Domácí si mohli vedení pojistit. Ze standardní situace, v 81. minutě, napálil Zach břevno. Horní Cerekev už stihla jenom v 84. minutě snížit na 2:1, když se po rohovém kopu hlavičkou trefil Šimek. Speřice tak vyhrály 2:1 a jsou stále 1 bod za vedoucí Kamenicí n. L.

Jiří Menšík, trenér B týmu Speřic:

„Byl to velmi kvalitní běhavý fotbal, který mohl skončit vítězstvím obou celků. Díky mazáckému provedení úniku Martina Pohana, proměnění šance Matějem Fejtem a výbornému výkonu Dana Tkadlece v brance jsme nakonec ustáli závěrečný tlak Horní Cerekve a získali tři body. Všichni kluci zaslouží pochvalu za dobrý výkon.“