TJ DÁLNICE SPEŘICE B x SK oBRATAŇ 2:0

V prvním poločase měly více ze hry Speřice, avšak žádnou ze svých příležitostí neproměnily. Skóre se změnilo až ve 2. poločase, kdy padly dva góly a domácí vyhráli 2:0.

V 9. minutě mířil Pavel Jiřík vedle tyče. O chvíli později cílilo další zakončení Speřic na druhou stranu. Hosté hrozili z rychlých brejků. Ve 20. minutě zakončoval do brány hráč Obrataně a Vladislav Ganobjak míč vykopával před bránou do bezpečí. O deset minut později útočil na druhé straně hřiště opět Ganobjak. Míč poslal šikovně pod břevno, ale brankář Obrataně míč vyrazil nad. Další povedený zákrok předvedl gólman Vlach, když míč od Vojty Zacha vytáhl mimo bránu. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Ve druhém poločase byli hosté aktivnější, k vyloženě gólové situaci se ale nedostali a začaly jim docházet síly. Po přihrávce od Zacha mířil Pavel Jiřík mimo horní roh brány. V 54. minutě opět Jiřík mířil sám na bránu, ale nastřelil nohy brankaře. V 57. minutě se konečně domácím podařilo vsítit gól, když z rychlého protiútoku hlavičkoval Jiří Holenda do šibenice – 1:0.

O pět minut později, v 62. minutě nabíhal od půlky hřiště Jiří Merunka sám na brankáře a po zemi zkušeně proměnil – 2:0.

Merunka byl při chuti a o dvě minuty později opět vyslal střelu na bránu. Míč však gólman nohama vyrazil. V 67. minutě vyslal Pavel Jiřík střelu na zadní tyč. Gólman se natáhl a míč znovu vytěsnil mimo bránu. Ani jeden tým se již neprosadil a utkání tak skončilo vítězstvím Speřic 2:0.

V posledním utkání hráči B týmu zavítají 10. 6. 2023 do Černovic.

Jiří Menšík, trenér B týmu Speřic:

„Odehráli jsme další utkání, kdy se hosté soustředili na obranu a snažili se nás překvapit z brejků. Ve dvou případech v první půli jsme měli i štěstí, že soupeř netrefil bránu, ale to měl i soupeř z naší strany. Nakonec se projevila naše větší a lepší fyzička i fotbalovost. Opět se ukázalo, že kombinace mladých a starších zkušených fotbalistů je v okrese skvělá kombinace, která má výsledky.“