TJ DÁLNICE SPEŘICE B x TJ slovan kamenice nad lipou B 0:1

pátek 28. 4. 2023 odpoledne se dohrávalo odložené utkání s Kamenicí n. L.

Ze zápasu:

Utkání se hrálo již od začátku ve vysokém tempu. Oba týmy útočily, ale důsledné obrany hráče do velkých příležitostí nepouštěly.

V úvodním poločase měly Speřice tři slušné šance, které však ke gólu nevedly. Tomáš Marek z otočky vystřelil na bránu, to však brankář Přívratský odrazil na roh. V další akci, po rohovém kopu, mířil Ganobjak těsně pod břevno, jeho zakončení ale gólman hostů vyrazil mimo bránu. Ve 23. minutě však Speřice faulovaly a Kamenice zahrávala standardní situaci. V souboji s Jačem Ganobjak smolně tečoval míč, který zapadl za záda gólmana Tkadlece – 0:1. O chvíli později přišla třetí akce Speřic, kdy Marek vystřelil po zemi. Byla to však slabá střela do nohy brankáře a ten ji pohodlně chytil.

Do druhého poločasu se tak nastoupilo za nepříznivého stavu pro domácí. Bylo vidět, že se hraje zápas mezi prvními týmy tabulky. Nervozita obou týmů byla značná a tak v úvodních minutách došlo k mírné „šťuchanici“ mezi hráči. V 64. minutě Martin Eremiáš nabíhal sám po lajně a namířil si to k bráně. Střelu však vyslal doprostřed a Přívratský ji bez problémů zlikvidoval. O pár minut později hlavičkoval Vojtěch Zach vedle brány. Hosté se pokoušeli o brejky, které domácí ubránili. Další gól již nepadl, a tak Speřice podlehly Kamenici 0:1 a přišly o první místo v tabulce Okresního přeboru Pelhřimovska.

Ohlasy po zápase:

TJ Dálnice Speřice

Jiří Menšík, trenér B týmu Speřic:

„V utkání jsme byli lepším týmem. V prvním poločase jsme měli tři šance, které jsme měli proměnit. Bohužel jsme nedali gól, a tak jsme utkání nemohli vyhrát. Zápas jsme si prohráli nešťastným vlastním gólem.“

TJ Slovan Kamenice nad Lipou B:

Patrik Macháček, hráč B týmu Kamenice:

„Dneska to byl zápas, který měl tempo. Obrany dnes působily kompaktně a tak to nebylo jednoduché ani pro jeden tým. Zápas mohl dopadnout výhrou na obě strany. Nakonec se to povedlo nám, a navíc jsem rád, že jsme proti kvalitnímu soupeři dokázali udržet čisté konto.

zdroj vyjádření Kamenice n. L.: Fotbal u nás

IMG_7992.JPG

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Fotografie od Jardy Spáčila můžete vidět v samostatné fotogalerii

Výsledek:                    0:1 (0:1)

Branky Kamenice:     22. Vladislav Ganobjak (vlastní)

Sestava Speřic:         Daniel Tkadlec – David Moravec, Vladislav Ganobjak, Marek Fukan (46. Jiří Holenda ml.), Vojtěch Zach – Jan Moravec (60. Matěj Fejt), Pavel Nápravník, Jiří Merunka (K), Pavel Jiřík – Martin Pohan st. (46. Martin Eremiáš), Tomáš Marek (90. Lukáš Svoboda)

Sestava Kamenice:   Ondřej Přívratský – Jiří Houser, David Melzoch, Jaroslav Houser, Jan Pfau (46. Patrik Kumžák) – Patrik Macháček (K) (86. Pavel Klusáček), Štěpán Jačo (90. Lukáš Dedera), Oliver Vacovský, Jan Ira – Ondřej Joza (65. Petr Kutílek), Radim Měkuta (86. Josef Hojer)

Žluté karty:               3:3 (29. Jan Moravec, 36. Martin Pohan, 57. Tomáš Marek – 51. Radim Měkuta, 57. Patrik Kumžák, 57. David Melzoch)

Diváci:                        87