TJ DÁLNICE SPEŘICE x tj sokol čejov 6:0

Druhý nejzajímavější zápas podzimu jednoznačně ovládly Speřice.

Po derby se sousedními Jiřicemi, se kterými jsme na podzim vyhráli 4:3, nakonec došlo i na druhý pro nás nejzajímavější zápas – a to s Čejovem. Zápas se měl původně odehrát 15. 10. 2022, ale kvůli červeným kartám v hostujícím týmu došlo k posunu na 5. listopadu.

Zápas se odehrál v bouřlivé atmosféře vytvořenou hráči A-týmu Speřic, kteří přišli podpořit své parťáky z klubu. Úvodní šanci měl, ale už ve 14. minutě Čejov. Za Speřice svou střelou v 16. minutě těsně minul bránu Pavel Jiřík. Na snahu vstřelit branku navázal ve 20. minutě Vojtěch Zach, ale brankář Čejova neměl s jeho pokusem žádný problém. První branky jsme se dočkali ve 26. minutě. Po faulu před vápnem na Jiřího Holendu ml., zahrál faulovaný volný přímý kop, kterým šikovně překopl čejovskou zeď a zakroutil míč do levého růžku brány – 1:0.

Tlak Speřic vyústil ve faul brankáře Čejova na Holendu ml. a rozhodčí tak odpískal penaltu. K té se jako už tradičně postavil nejzkušenější hráč B-týmu Ing. Patrik Huňáček. Inženýr si propočítal dráhu letu míče a prudce poslal míč přesně do levé tyče brány, který zde nabral správný úhel a odrazil se za brankovou čáru – 2:0. Čejov se snažil rychle odpovědět, ale střela skončila na levé tyči Maďarovy brány. Ve 44. minutě mířil čejovský Žáček sám na bránu, ale gólman Maďar vytáhl perfektní zákrok levou nohou a míč těsně před čejovským útočníkem odkopl do autu.

Do druhého poločasu vstoupily Speřice opět aktivně. Střídající Jan Moravec přesně přihrál Merunkovi, který svou střelou ale bránu minul. V 54. minutě vsítil Jiří Holenda ml. svůj druhý gól v utkání – 3:0. V další akci jsme viděli krásnou spolupráci otce a syna, kdy Holenda ml. vyslal na bránu Holendu st., který postupoval sám na bránu, ale jeho zakončení bylo bohužel příliš laxní. V 71. minutě vystřelil na bránu po delší době také Čejov. Historický zápis přineslo posledních sedm minut, které nabídly hned tři góly. V 85. minutě centroval Pavel Jiřík před bránu a Merunka dorážel do brány a vsítil již čtvrtou branku. O chvíli později skóroval Jan Moravec a minutu před koncem uzavřel skóre utkání střelou z úhlu Pavel Jiřík – 6:0

Speřice B si tak v posledním podzimním utkání připsaly další výhru a slaví první místo v tabulce v podzimní části sezóny 2022/2023.

IMG_5368 (2).JPGVíce fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Branky Speřic:             26. Jiří Holenda ml., 32. Patrik Huňáček, 54. Jiří Holenda ml., 85. Jiří Merunka, 86. Jan Moravec, 89. Pavel Jiřík

Sestava Speřic:            Petr Maďar – Tomáš Marek, Vojtěch Zach, Martin Pohan st. (46. Jiří Holenda, st.), David Moravec (46. Jan Moravec), Jiří Holenda ml. (76. Jiří Menšík), Tomáš Krejčí (46. Josef Boček), Pavel Jiřík, Jiří Merunka (K), Pavel Nápravník, Patrik Huňáček (46. Milan Mareš)

Sestava Čejova:           Radek Matějka – Patrik Mraček, Lukáš Moravec, Artúr Apiján, Daniel Šimek, Ondřej Doležal, Eduard Nerhesh, Jan Hložek, Jakub Žáček, Patrik Moravec (K), Ondřej Beneš

Diváci:                          100

sobota 30. 3. 2024 od 15:00 hod.