TJ DÁLNICE SPEŘICE B x TJ Tatran červená řečice 5:0

Nedělní odpoledne ve Speřicích zpestřilo utkání 15. kola Okresního přeboru – Poutník ligy.

Ze zápasu:

Ještě ani všichni fanoušci nedosedli na svá místa a už ve 4. minutě je rozjásal prvním gólem utkání Matěj Fejt, který střelou na zadní tyč nedal hostujícímu brankáři šanci. V 15. minutě byla k vidění akce Červené Řečice, kdy Tomáš Obranec mířil těsně vedle levé tyče Tkadlecovy brány. V prvním poločase byla hra poměrně vyrovnaná. Únik Červené Řečice na bránu zastavil povedeným skluzem Zach. Ve 35. minutě se blýskl svou přihrávkou před bránu Martin Pohan st., kde našel Pavla Jiříka, který míč těsně neumístil mezi tři tyče. Další větší šanci měli řečičtí o pár minut později, kdy se střela z úhlu otřela o pravou tyč domácí brány. Skóre se do konce poločasu už nezměnilo, a tak se šlo do kabin za těsného vedení pro domácí – 1:0.

Po poločasové přestávce vyzkoušel pozornost gólmana Řečice Pavel Nápravník. Aldorf však míč vyrazil na roh. V 60. minutě vystřídal řečický Obranec a hostům začaly docházet síly. I přes značnou snahu měly Speřice přes třičtvrtě hrací doby zápasu pouze jednobrankový náskok. Skóre se razantně změnilo během patnácti minut, kdy padly další čtyři branky a Řečici se tak šance na vyrovnání zhroutily jako domeček z karet. V 71. minutě poslal Ganobjak krásný centr před bránu, kde Matěj Fejt svým druhým gólem v zápase, tentokrát hlavou, zvýšil vedení na 2:0.

V 79. minutě se po špatném odkopu dostal k míči Patrik Soukup. Po přetlačované s brankářem na hranici vápna z otočky parádně vystřelil na bránu, kde se hráč hostí marně snažil míč dostat mimo branku - 3:0.

A to stále nebylo vše. V 83. minutě si pro centrovaný míč od Tomáše Vrzalíka došel Vojtěch Zach a hlavou zvýšil už na 4:0.

O dvě minuty později unikl po straně hřiště Lukáš Svoboda, který z velkého úhlu centroval před bránu. Tam se téměř na brankové čáře nacházel Jiří Menšík, který hlavičkou překonal bezmocného gólmana hostů a zpečetil výsledek utkání na 5:0.

Ohlasy po zápase:

TJ Dálnice Speřice

Jiří Menšík, trenér B týmu Speřic:

Podle výsledku se jednalo o jednoznačný zápas. V prvním poločase to ale bylo vyrovnané utkání, kdy řečičtí neproměnili 3 velké šance. Ve druhém už jim začaly docházet síly a po vystřídání jejich nejlepšího hráče se už projevila naše fotbalovost naplno.“

IMG_7896.JPG

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                   5:0

Branky Speřic:          4. a 71. Matěj Fejt, 79. Patrik Soukup, 83. Vojtěch Zach, 85. Jiří Menšík

Sestava Speřic:       Daniel Tkadlec – Vladislav Ganobjak, David Moravec (66. Tomáš Vrzalík), Miroslav Čermák (35. Lukáš Svoboda), Martin Pohan st. (66. Jan Hnát), Vojtěch Zach – Jan Moravec (46. Patrik Soukup), Pavel Jiřík, Jiří Merunka (K), Pavel Nápravník – Matěj Fejt (77. Jiří Menšík)

Sestava Č. Řečice:   Jakub Aldorf – Tomáš Obranec (60. Alberto De Carlos Javorský), Vojtěch Pulda, Ondřej Plachý, Pavel Pavelka (72. Sabriel Sabriev), David Roubal, Ondřej Kubíček, David Krajhanzl, Jiří Dýnek (K), Jiří Popovič (20. Tomáš Novák), Zdeněk Káva

Žluté karty:                1:1 (59. Pavel Nápravník – 70. Pavel Pavelka)

Diváci:                        55