TJ Dálnice Speřice x A.F.C. Humpolec 1:0

Jedním z nejočekávanějších zápasů podzimní části sezóny byl zápas se sousedním Humpolcem. Po letech přátelských utkání jsme se tak opět setkali v soutěžním klání. Oba týmy tak měly o motivaci postaráno. Vládcem Humpolecka je po výhře 1:0 náš tým TJ Dálnice Speřice.

Ze zápasu:

Před posledním domácím utkáním podzimní části sezóny 2022/2023 zazněla státní státní hymna. O skvělou atmosféru se za zvuku trubky postaralo více než 700 diváků, kteří si nenechali ujít nejlákavější divizní zápas podzimu.

V první útočné akci utkání zakončoval Pavel Svoboda hlavou vedle tyče. Ve 12. minutě zahrával humpolecký Jan Pešek volný přímý kop, ze kterého nastřelil břevno Moravcovy brány, následnou dorážku speřický gólman bez problémů chytil. V 17. minutě se po dokonalé přihrávce do běhu od Martina Eremiáše vydal do úniku Dominik Vlček, šikovně přeloboval brankáře a následně zakončoval. Střela mířící do brány mu však „nesedla“ a byla velmi slabá. Hráč Humpolce Matěj Kameš zaskakující za svého gólmana ji stihl vykopnout mimo bránu. Ve 23. minutě po rozehrávce z obrany se dostal míč k Pavlovi Svobodovi, který přihrál s Martinovi Eremiášovi. Ten ho s přehledem vyslal do brankové příležitosti, ve které se Svoboda nemýlil, zkušeně obstřelil padajícího brankáře Prchala a poslal Speřice do vedení – 1:0. Ve 30. minutě mohli domácí přidat další gól. Tentokrát mířila střela Patrika Soukupa z úhlu mimo Humpoleckou bránu, dobíhající Svoboda na míč už nedosáhl. Ve 2. minutě nastavení prvního poločasu, po sporném faulu domácího Štěpánka na Dalíka před velkým vápnem, zahrával humpolecký Popovych volný přímý kop, který k úlevě Speřic skončil těsně nad bránou.

O poločasové přestávce, po vzoru ze hřišť soupeřů, proběhlo první slosování vstupenek o drobné klubové předměty.

Ve druhém poločase se začalo bojovat o každý metr hřiště. Speřice chtěly přidat uklidňující gól zatím co Humpolec potřeboval nutně vyrovnat. TJ Dálnice pokračovala ve své aktivitě. V 54. minutě šel David Jančík sám na bránu. Bohužel zakončil mimo zadní tyč humpolecké brány. Nervozita na obou stranách rostla a hra se začala kouskovat. V 76. minutě vykryl Prchal gólový centr Speřic mířící do brány. Pár minut před koncem zápasu vyrazil střelu Davida Jančíka brankář Humpolce. Na opačné straně střelu mířící do brány chytil jistý gólman Speřic.

V 90.+2. minutě byl po obdržené druhé žluté kartě vyloučen Dominik Vlček. Poslední míč letící na speřickou bránu chytil brankář Moravec a Speřice tak mohly slavit vítězství v historicky prvním vzájemném divizním zápase s Humpolcem – 1:0.

Děkujeme všem 700 divákům z obou táborů, kteří dorazili na nedělní zápas a přispěli tak největší divácké návštěvě na speřickém hřišti.

Ohlasy po zápase:

Záznam celého utkání je na webu tvcom.cz

TJ Dálnice Speřice

Jiří Holenda, trenér A týmu:

„Fotbalově se mi utkání vůbec nelíbilo. Derby bylo bojovné, ale gólově chudé. V prvním poločase jsme si vytvořili několik šancí. Ve druhém poločase jsme se rvali o každý metr hřiště. Je škoda, že jsme nepřidali druhý gól, byli jsme pak zbytečně nervózní a museli se bát o výsledek. Z toho také vyplynula zbytečná červená karta. Byla to klukovina, ale za rozhodnutého stavu by se to nemuselo stát. Jsem velmi nadšený z rekordní divácké návštěvy, kterou už asi těžko překonáme. Tolik fanoušků jsem tady ještě neviděl. Udělali výbornou kulisu a zasloužili si vidět více branek.“

A.F.C. Humpolec

Roman Veselý, trenér A týmu:

„Měli jsme dobré pasáže, trefili jsme břevno, dvakrát to zavánělo penaltou. Jenže jsme zase nedali gól, tak jsme prohráli.“

Zdroj vyjádření trenéra Humpolce: pelhrimovsky.denik.cz

IMG_4180.JPGVíce fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Branky:                        23. Pavel Svoboda

Sestava Speřice:        Josef Moravec – Martin Řezáč, Martin Štěpánek, Pavel Honzárek, Tomáš Marek – Martin Eremiáš (60. Jiří Holenda), Dominik Vlček, Martin Pohan, Patrik Soukup (60. Patrik Pech), David Jančík – Pavel Svoboda (91. Petr Šíma)

Trenér:                        Jiří Holenda

Sestava Humpolec:   Adam Prchal – Matěj Kameš (72. Ondřej Luňáček), Jan Pešek, Jiří Maršík (72. Michal Podoba), Timotej Vrátný, Ivan Popovych, Matyáš Havel, Radim Dalík (46. Vojtěch Šmíd), Daniel Šerý (78. Adam Zástěra), Rudolf Nermut, Václav Havlín

Trenér:                       Roman Veselý

Žluté karty:               3:3

80., 90.+2 Dominik Vlček, 84. Martin Pohan – 7. Jiří Maršík, 60. Daniel Šerý, 91. Ivan Popovych

Červené karty:         1:0

90.+2 Dominik Vlček

Rozhodčí:                 Jakub Rosický – Ladislav Svoboda, Věra Soukupová, delegát: Rudolf Volf

Diváků:                     700