TJ Dálnice Speřice x FC Slovan havlíčkův brod 1:1

Speřice opět vlétly do utkání velmi úspěšně, když již ve 2. minutě pálil z hranice velkého vápna Pech a přízemní střelou přesně k tyči poslal domácí do vedení 1:0.

Brod mohl snížit o pár minut později. Moravec vyběhnul z brány proti útočícímu Caklovi, kterému míč sice sebral, ale odrazil ho pouze před sebe, kde byl Fikar, který tak vystřelil na odkrytou bránu. Tam však byl bránící Vlček, který míč pohotovým skokem odhlavičkoval do bezpečí. Při další akci do střely Vrzala skočil Pech a tečoval míč, který tak letěl těsně nad bránu. Další příležitost hostů vyrovnat skóre překazil výkopem z odkryté brány Šíma. Útok v 19. minutě už ale hosté dokázali přetavit v gól. Vlčka obstřelil Fikar a poslal balón na opačnou stranu brány, než kde se nacházel Moravec – 1:1. Po delší době se k bráně dostaly také Speřice. Dlouhý aut hlavičkoval do brány Zach, ale brankář Soukal vytáhl míč nad. Ve 39. minutě dal Brod druhou branku, ale pro ofsajd neplatila. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Do druhé půle došlo v týmu Speřic hned ke trojímu střídání. Soukupa nahradil Svoboda, Šímu Řezáč a Honzárka Cajz.

Hosté byli častěji u brány, ale všechny situace dokázali domácí hráči ubránit. Po ojedinělé příležitosti domácích Svobodovu prudkou přihrávku zakončil Cajz vedle brány. Vránu nahradil Eremiáš a Štěpánka Fukan. Do konce utkání žádná branka nepadla a oba týmy se rozešly smírně – 1:1.

K dalšímu utkání zajíždíme na hřiště MSK Břeclav. Výkop utkání je v neděli 19. 5. 2024 v 10:15 hod.

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„Zápas byl těžký, Brod byl dobrý soupeř. První poločas nás přehrával, byl lepší. Od prostřídání do druhého poločasu jsme byli vyrovnaným soupeřem. Bod bereme. Nyní už se chystáme a těšíme na zápas do Břeclavi. Zase bude obtížnější zvolit sestavu, protože máme v týmu pár zranění. Uvidíme v pátek, kdo bude moci v neděli nastoupit.“

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

Fotogalerii z utkání si můžete prohlédnout na stránkách FC Slovan Havlíčkův Brod.

DSC09597.JPG Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                   1:1 (1:1)

Branky:                      2. Patrik Pech - 19. Daniel Fikar

Sestava Speřice:     Josef Moravec – Pavel Honzárek (46. Vojtěch Cajz), Petr Šíma (46. Pavel Svoboda), Dominik Vlček Adam Dufek – Patrik Soukup (46. Martin Řezáč), David Jančík, Patrik Pech, Nicolas Vrána (75. Martin Eremiáš) – Martin Štěpánek (78. Marek Fukan), Vojtěch Zach

Trenér:                       Jiří Holenda

Sestava Humpolec:  Patrik Soukal – Adam Dejl, Ladislav Peřina, Radek Matulka (93. Jakub Panský), Jan Pavlík, Martin Pavlík (K), Milan Vrzal, Jan Bajer (78. Jakub Pavlas), Daniel Fikar (93. Pavel Víšek), Martin Cakl, Pavel Malimánek (62. Jakub Válek)

Trenér:                       Martin Slavík

Žluté karty:                1:2 (92. Patrik Pech – 82. Milan Vrzal, 91. Radek Matulka)

Rozhodčí:                  Jaroslav Kolář – Luboš Rygl, Štěpán Burgr, delegát: Miroslav Fridrichovský

Diváků:                      250