TJ Dálnice Speřice x FC Velké Meziříčí 0:2

Souboj dvou týmů z konce tabulky vyzněl lépe pro hosty z Velkého Meziříčí, které vyhrálo 2:0 a odskočilo Speřicům o tři body. Domácí zůstávají na 15. místě s 12 body. Poslední Stará Říše má bodů 11.

Od počátku zápasu se hrál poměrně rychlý fotbal, který se přeléval ze strany na stranu. Oba týmy však sužovaly nepřesnosti. Speřice držel svými zákroky brankář Moravec. Po faulu na Soukupa zahrával Jančík standardní situaci, z příhodné vzdálenosti mířil ale těsně nad bránu. Na první branku utkání se čekalo až do 41. minuty, kdy se po centru z levé strany trefil hlavou Ladislav Císař – 0:1.

Ve druhém poločase se spíše hrálo u domácí brány a hráči Speřic vyráželi do útoků z nákopů a rychlých akcí. Druhý gól padl v 70. minutě, kdy křižnou střelou skóroval Matěj Sysel – 0:2. Speřice měly pár akcí, kterým však chyběl důraz a přesnost v zakončení. Na straně hostů byl v 87. minutě vyloučen za druhou žlutou kartu Císař. V početní výhodě Speřice, ale branku dát nedokázaly.

Utkání sledovalo 325 diváků. Všem věrným fanouškům děkujeme za podporu.

K dalšímu zápasu vyjíždíme za Zbrojovkou Brno B na hřiště do Bystrce, kde je výkop utkání 24. 3. 2024 od 10:15 hod. Přijeďte naše hráče podpořit v souboji s prvním celkem Divize D!

IA8A7033.JPGZde se můžete podívat na fotografie od Jardy Spáčila

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„Jeden z nejdůležitějších zápasů jara nám nevyšel. Nebyli jsme v dobré formě a rozpoložení. Jednotliví hráči předvedli 80 % ze svých možných výkonů. Střední řada nezahrála vůbec dobře. S takovým mužstvem musíme hrát na 120 %, abychom byli konkurenceschopní a lepší. Soupeř byl 60 minut zápasu lepší. My jsme měli dobrých 15 minut v prvním poločase a 15 ve druhém. To je ale na výhru strašně málo. Hosté zvítězili zaslouženě. Během utkání jsme měli jednu tutovku a pak takové pološance, které jsme však nedokázali dotáhnout do gólového konce, což je velká škoda, protože jsme to celkem dost trénovali.“

IMG_7400.JPG

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                   0:2 (0:1)

Branky:                       41. Ladislav Císař, 70. Matěj Sysel

Sestava Speřice:       Josef Moravec – Pavel Honzárek, Dominik Vlček (K), Petr Šíma, Marek Fukan (77. Nicolas Vrána) – Martin Eremiáš (46. Jiří Merunka), Patrik Pech (61. Vojtěch Zach), David Jančík, Vojtěch Cajz (77. Pavel Jiřík) – Patrik Soukup (89. Adam Dufek), Pavel Svoboda

Trenér:                        Jiří Holenda

Sestava V. Meziříčí:  Michal Lancman – Matěj Sysel, Vojtěch Hron (K), Šimon Žalud, Ladislav Císař, Jaroslav Krejčí (92. Jan Šimáček), Mirek Malata (77. Jozef Halcin), Josef Jonáš, Jakub Kokorský (90. Adam Havlík), Radim Šuta, Marek Svoboda (77. Daniel Raus)

Trenér:                        Milan Volf

Žluté karty:                 3:3 (85. David Jančík, 87. Petr Šíma, 91. Pavel Svoboda – 15. Jaroslav Krejčí, 18. Ladislav Císař, 90. Jozef Halcin)

Rozhodčí:                  Jan Vařacha, Karel Kříž, Marek Žaloudek, Jiří Pavlas, delegát: Zdeněk Hulcký

Diváků:                       325

neděle 28. 4. 2024 od 16:00 hod.