TJ Dálnice Speřice x FC Zbrojovka brno b 0:6

V parném pouťovém letním odpoledni porazila Zbrojovka B Speřice jednoznačně rozdílem třídy 6:0.

Hosté vlétli do utkání velmi aktivně a již ve 3. minutě utkání skórovali. Přihrávku před bránu zužitkoval Pragr, který ve skluzu zakončil. Na balon sice Švec dosáhl, ale pouze ho zbrzdil a ten i přesto doskákal za brankovou čáru – 1:0. V 16. minutě Speřice sice míč za do brány po standardní situaci dokázali dostat, ale kvůli odpískanému ofsajdu branka neplatila. Během prvních čtyřiceti minut utkání byly síly na hřišti poměrně vyrovnané. Akce byly k vidění na obou stranách, ale likvidovali je gólmani a pozorné obrany. Ve 41. minutě mohly Speřice skórovat ze standardní situace, ale střelu Jančíka zlikvidoval gólman Hložánek. Zbrojovka rychle rozehrála a šla do protiútoku. Štepanovský povedenou střelou ze střední vzdálenosti nedal Švecovi šanci a zvýšil na 2:0. O čtyři minuty později, po chybě v obraně, skóroval z podobné vzdálenosti opět zkušeně Štepanovský a tak dodal Zbrojovce ještě více klidu když zvýšil vedení už na 3:0.

Do druhého poločasu došlo ke střídání, když Soukupa nahradil Eremiáš a Kolčavu Pohan. Čtvrtá branka padla ve 49. minutě. Po rychlém úniku po straně hřiště vyslal brněnský hráč centr před bránu. Prvnímu hráči se zakončit nepodařilo, ale na zadní tyči zakončoval Kohoutek – 4:0.  Netrvalo dlouho a brněnští fanoušci slavili znovu. Po autovém vhazování se k míči dostal Martinek, obehrál tři speřické hráče a zakončil přesně k tyči – 5:0. Ve druhém poločase se domácí jen těžko dostávali do útočných akcí. Fukana nahradil v 57. minutě Duba. Další brankové příležitosti hostů likvidoval Švec ve spolupráci s obránci. Vágnera nahradil Holenda. Poslední branka padla v 81. minutě, kdy se opět z větší vzdálenosti trefil Kluska a zpečetil výsledek utkání na 6:0. Na posledních deset minut Řezáče vystřídal Zach. Proměnit další brankové příležitosti hostům znemožnil Švec a tak utkání skončilo jednoznačně vítězstvím Zbrojovky B 6:0.

V příštím kole vyrážíme na hřiště Staré Říště, kde je výkop utkání v neděli 27. 8. 2023 od 16:00 hod.

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„Na utkání není co hodnotit. Výsledek je katastrofální. Do 40. minuty naše hra snesla měřítko, pak to ale byl podprůměrný výkon, který nebyl hodný ani krajské A třídy. Vytváříme hrubé chyby, které se opakují už třetí zápas v řadě a čím kvalitnější je tým proti kterému nastoupíme, tím více chybujeme. Musíme se na to zaměřit a přestat chybovat. Omlouváme se našim fanouškům a doufáme, že už nás takový výkon a výsledek do konce sezóny nepotká.“

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

IMG_2692.JPG

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                      0:6 (0:3)

Branky Brno B:            3. Oldřich Pragr, 41. a 45. Peter Štepanovský, 49. Ota Kohoutek, 52. Nicolas Martinek, 81. František Kluska

Sestava Speřice:         Dominik Švec – Martin Řezáč, Ladislav Kolčava (46. Martin Pohan), Marek Fukan (57. Martin Duba), Pavel Honzárek (K), – David Jančík, Patrik Pech, Martin Eremiáš, Matěj Vágner (71. Jiří Holenda) – Patrik Soukup (46. Martin Eremiáš) – Pavel Svoboda

Trenér:                          Jiří Holenda

Sestava Zbrojovka B:  Michal Hložánek – Damián Strnad, Ondřej Šlapanský, Benjamín Vít, Jiří Hamza – Vojta Šmíd (K) (34. Adam Fousek), Peter Štepanovský (66. František Kluska), Ota Kohoutek (60. Matěj Ryšavý), Oldřich Pragr (66. Vladimír Kolečkář), Nicolas Martinek – David Pavlík (60. Peter Juritka)

Trenér:                          Lukáš Kříž

Žluté karty:                   59. Pavel Svoboda, 67. David Jančík – 24. Radoslav Ciprys, 68. Jakub Krč

Rozhodčí:                     Patrik Svoboda –  Pavel Budovič, Ondřej Terber, delegát: Jaroslav Beneš

Diváků:                         350

neděle 28. 4. 2024 od 16:00 hod.