TJ Dálnice Speřice x fc Žďas Žďár nad sázavou 1:3

Podzimní trápení A-týmu pokračuje…

Ani tentokrát se nepodařilo A-týmu Speřic získat ani bod. V utkání se Žďárem nad Sázavou padl jednoznačným výsledkem 1:3.

Začátek zápasu byl jako na houpačce. Více byli na míči hosté. V 7. minutě centroval Eremiáš před bránu, kde našel Kolčavu. Soupeřův brankář už byl ale příliš blízko, a tak se k zakončení nedostal a došlo k srážce s brankařem Jíchou. Naštěstí bez zranění. Dvě minuty poté už jsme se gólu dočkali. Akce začala u Svobody, který zpracoval rozehrávku Fukana. Míč se dostal k Merunkovi, který ho vybojoval mezi třemi žďárskými a našel číhajícího Svobodu, který se nemýlil a poslal míč pod nohou brankáře do brány - 1:0.

Žďár inkasovaný gól ale nijak nerozložil. Dalších minimálně 10 minut zatlačil Speřice na jejich obranou polovinu a vypracoval si šance, které hrozily gólem. Až do konce poločasu se pak hra přelévala ze strany na stranu. Oba celky se dostaly do pár situací, ze kterých mohla padnout branka. Ani jedna ze stran se však nedokázala přesně prosadit, a tak první poločas skončil nadějně pro Speřice 1:0.

Začátek druhé půlky zápasu domácí zaspali. K míči se dostal Krajčo, který měl dostatek prostoru pro tvrdou střelu zpoza velkého vápna k pravé tyči. 1:1. V 56. minutě pokračoval s míčem Kolčava, který šťastným odrazem od protihráče dostal balon ke Svobodovi. Jeho střelu však zblokoval vybíhající brankář Jícha a následně ždárský hráč odkopl skákající míč od brány. A jak to tak bývá, nedáš, dostaneš. Hra se ihned přesunula na druhou stranu hřiště. Do brejku se dostal Krajčo. Přes rozhozenou obranu domácích překopl míč na Severu, který z první překonal Švece opět k pravé tyči. 1:2.

Žďár tak dokázal během deseti minut otočit utkání na svoji stranu. Nálada domácích klesla pod bod mrazu. Ticho by se v tu chvíli dalo krájet. V 61. minutě vystřídali Eremiáš a Merunka. Naskočili Zach a Pech. Poslední ranou pro domácí byl další gól hostů. V 62. minutě se odrazem od hráče dostal k míči žďárský Šerý, který postupoval sám k bráně. Na velkém vápně šikovně prostrčil na Severu, který opět tvrdou ranou pohodlně překonal Švece na konečných 1:3.

V 71. minutě vystřídal kvůli zranění Kolčava. Nahradil ho Duba. Obě mužstva se ještě několikrát dostala do šancí. Za Speřice: Jančíkova střela z úhlu těsně nad, Soukupova střela sražená mimo bránu, tvrdá střela Vlčka ze standardky do brankáře. Žďár: střela ze standardní situace – Švec vyrazil, tvrdá střela zpoza velkého vápna apod. Po zbytek utkání už se ale nikdo prosadit nedokázal. Žďár si tak zaslouženě odvezl tři body.

Poslední domácí utkání odehrají Speřice příští týden v neděli od 14:00 proti Tasovicím.

Jiří Holenda, trenér Speřic:

"První poločas byl z naší strany dobrý. Hráli jsme takticky a vstřelili první branku. Měli jsme i náznaky dalších příležitostí. Bohužel druhý poločas jsme udělali dvě individuální chyby, které nás stály gól. Za stavu 1:1 jsme si vytvořili gólovou šanci, ale neproměnili jsme ji. Zatímco z protiútoku nám dal Žďár gól na 1:2. Poté se více uklidnil a následně přidal další branku a zápas už si zkušeně pohlídal."

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

IMG_5935.JPG

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                      1:3 (1:0)

Branky Speřice:            10. Pavel Svoboda

Branky Žďár:                 46. Dalibor Krajčo, 57. a 62. Přemysl Severa

Sestava Speřice:        Dominik Švec – Pavel Honzárek (K), Marek Fukan, Dominik Vlček, Martin Řezáč – Martin Eremiáš (61. Patrik Pech), Jiří Merunka (61. Vojtěch Zach), David Jančík, Ladislav Kolčava (71. Martin Duba) – Patrik Soukup, Pavel Svoboda (78. Petr Šíma)

Trenér:                         Jiří Holenda

Sestava Žďár:           Tomáš Jícha – Patrik Fiala, Jan Nedvěd, Přemysl Severa (86. Denis Galia), Tomáš Trojánek, Dalibor Krajčo (78. Jiří Jiroušek), Jakub Dočekal, Marek Šerý (87. Ondřej Starý), Čestmír Vitásek (K), Ondřej Horák (87. Michal Srnský), Rostislav Sodomka

Trenér:                         Václav Pohanka

Žluté karty:               3:2 (48. Dominik Vlček, 51. David Jančík, 73. Martin Řezáč – 25. Tomáš Trojánek, 36. Patrik Fiala)

Rozhodčí:                    Jan Dorotík, Marek Malimánek, Jan Mayer, delegát: Karel Vidlák

Diváků:                        320

neděle 28. 4. 2024 od 16:00 hod.