TJ Dálnice Speřice x FK maraton pelhřimov 1:0

Do sestavy se po delší době navrátil Pavel Svoboda, aby pomohl svým spoluhráčům v dalším důležitém záchranářském duelu, který zvládly lépe Speřice, když díky jeho brance porazily Pelhřimov 1:0.

Zkraje prvního poločasu měly Speřice pár slibných příležitostí, ale branka nepadla. Na druhé straně Pelhřimov překvapil střelou z bezprostřední blízkosti. Hráč však napálil Moravce stojícího uprostřed brány. Poté se hrálo spíše mezi vápny a žádná vyložená gólová šance k vidění nebyla. Chvíli před koncem poločasu zakončoval Zach. Povedenou trefu mířící do šibenice vytáhl z branky gólman Leška na roh. Do kabin se šlo za stavu 0:0.

Honzárek vyvezl míč před bránu, kde přihrál Zachovi, ten z otočky vystřelil na bránu, ale přízemní balón vyrazil brankář hostů na roh. V 74. minutě nahradil Pecha Merunka. Po ztrátě balonu uprostřed hřiště se dostal Pelhřimov do brankové příležitosti. Střelu mířící do odkryté brány ale zblokoval Dufek. Další prudkou ránu o pár minut později blokoval před domácí bránou Řezáč. V 85. minutě vystřídal Cajze Eremiáš.

Když už to vypadalo na bezbrankovou remízu přišla rána pro Pelhřimov. Po faulu na půlce hřiště poslal speřický Šíma dlouhý nákop před bránu. Balón ze skrumáže hráčů vyrazil gólman hostů. Míč se ale dostal ke Svobodovi, který z první vypálil do odkryté brány a obstaral pro Speřice velmi důležitý gól – 1:0.

V 91. minutě Soukupa nahradil Jiřík. Poté už netrpěliví fanoušci Speřic čekali na odpískání konce utkání, které po nastavení několika minut zaznělo a mohl se slavit zisk velmi důležitých tří bodů.

K dalšímu utkání zajíždíme na půdu TJ Slavoj Polná. Výkop utkání je v neděli 5. 5. 2024 v 16:30 hod. Přijeďte podpořit náš tým!

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„Ze zápasu jsme získali důležité tři body pro nás. Nechci říci že nečekané, ale pro většinu diváků byly. První poločas byl dobrý z naší strany. Vypadli jsme tam asi na 10 minut z tempa, ale konec první půle byl dobrý. Ve 2. poločase byl lepší Pelhřimov. V závěru utkání jsme byli šťastnější a rozhodující gól jsme dali my.“

DSC09285.JPG

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                   1:0 (1:0)

Branky Speřice:        87. Pavel Svoboda

Sestava Speřice:      Josef Moravec – Adam Dufek, Martin Řezáč, Petr Šíma, Pavel Honzárek – Vojtěch Cajz (85. Martin Eremiáš), David Jančík (K), Patrik Pech (74. Jiří Merunka), Patrik Soukup (91. Pavel Jiřík) – Vojtěch Zach, Pavel Svoboda

Trenér:                       Jiří Holenda

Sestava Pelhřimov:  David Leška – Daniel Poul, Jan Fialka (70. Filip Morava), Adam Hotovec, Jan Homolka (K), Stanislav Zacha (85. Jiří Honzl), Michal Niederle, Tomáš Vacek (77. David Viktora), Lukáš Rajtmajer, Adam Šimon, Jan Adam (85. Lukáš Vopálenský)

Trenér:                       Richard Zeman

Žluté karty:                2:2 (59. Josef Moravec, 87. Pavel Svoboda – 31. Jan Fialka, 43. Lukáš Rajtmajer)

Rozhodčí:                  Jiří Slabý – Radim Holub, Marek Žaloudek, delegát: Václav Briksa

Diváků:                      450

neděle 19. 5. 2024 od 10:15 hod.