TJ Dálnice Speřice x FSC Stará Říše 2:1

Speřice si po předchozích zápasech spravily chuť a vyhrály na domácí půdě 2:1.

První poločas začaly oba týmy hodně defenzivně, a tak to byla spíše taktická bitva. Obranná činnost na obou stranách fungovala velmi dobře ani na jedné straně nebyla často k vidění vyložená akce, která by mířila na bránu.

Po půl hodině hry Speřice změnily rozestavení a začaly hrát více ofenzivně. Ve 30. minutě střelu Pavla Svobody z levé strany brankář Staré Říše vyrazil před sebe, kde nehlídaný Dominik Vlček uklidil míč do brány a poslal svůj tým do vedení 1:0. O chvíli později skončila střela po rychlém náběhu Martina Pohana na kopačkách bránícího hráče. V následné akci zakončoval Dominik Vlček nad bránu. Po sprintu Martina Řezáče do protiútoku následovala střela Patrika Pecha mířící do brány, ale brankář hostů ji konečky prstů vyrazil mimo bránu. Ve 42. minutě pokus Davida Jančíka ze střední vzdálenosti do středu brány chytil brankář hostů, jeho další střela o několik minut později mířila nad bránu.

Ze začátku druhé půle Speřice Starou Říši zatlačily. Ve 47. minutě, po faulu na Martina Řezáče, zahrával trestný kop od postranní čáry Martin Pohan, přesnou střelou našel Marka Fukana, který zakončil hlavou do sítě Romana Dutky. V 68. minutě po střetu s vlastním brankářem musely Speřice nuceně vystřídat obránce a kapitána Martina Štěpánka, což poznamenalo speřickou hru a defenziva nebyla tak organizovaná. Roh od Martina Pohana v 69. minutě, hlavičkoval Pavel Svoboda do tyče, pozdější střelu Patrika Soukupa chytil brankář Roman Dutka. Po speřickém faulu v 76. minutě obstřelil zahrávající hráč Staré Říše Richard Svoboda speřickou zeď a špatně pohlídaný Maksym Zarovnii dobře umístěnou tečí snížil na 2:1. Na centr Martina Eremiáše si šikovně nabíhal Pavel Svoboda, kde se však před bránou srazili s brankářem a míč skočil mimo síť. V 82. minutě mohlo být vyrovnáno, avšak kvůli ofsajdovému postavení zakončujícího hráče, nebyl gól uznán. Speřice přečkaly několik trestňáků a rohů, ale vedení si pohlídaly a zápas tak pro ně skončil vítězně 2:1.

Na sobotní utkání si k nám našlo cestu 250 diváků.

Záznam celého utkání je na webu tvcom.cz

IMG_0291.JPGVíce fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek.

Branky:                        30. Dominik Vlček, 47. Marek Fukan – 76. Maksym Zarovnii

Sestava Speřice:         Josef Moravec – Tomáš Marek, Marek Fukan, Martin Štěpánek (K) (68. Jiří Holenda ml.), Martin Řezáč (55. Pavel Honzárek) –

Patrik Pech (46. Martin Eremiáš), David Jančík, Dominik Vlček, Patrik Soukup (84. Matěj Fejt)

Trenér:                        Jiří Holenda

Sestava S. Říše:         Roman Dutka – Jan Chramosta, Lukáš Kryštůfek, Filip Rampír, Richard Svoboda, Oleh Kvych, David Čížek, Vojtěch Švarc

(64. Denys Drovalov), Maksym Zarovnii, Michal Pokorný (K) (75. Lukáš Gall), Josef Pospíchal

Trenér:                        Lukáš Staněk

Žluté karty:                 4:1

37. P. Svoboda, 75. T. Marek, 84. M. Eremiáš, 90+2 D. Jančík – 81. D. Čížek

Rozhodčí:                   Roman Kylar Roman Fabeš, Jaroslav Jahoda, delegát: Miroslav Fridrichovský

Diváků:                       250

neděle 28. 4. 2024 od 16:30 hod.