TJ DÁLNICE SPEŘICE B x SK horní cerekev 8:3

Hráči B-týmu TJ Dálnice Speřice nastoupili k poslednímu utkání sezóny 2023/2024 již jako jistý vítěz Okresního přeboru Pelhřimovska. Utkali se s SK Horní Cerekev, který také patřil k favoritům soutěže. V úvodním poločase se hrálo poměrně vyrovnané a divácky zajímavé utkání. Speřice během jeho průběhu zahodily několik gólových šancí. Ve druhém poločase však příležitosti proměňovaly a opanovaly tak celé utkání.

Do vedení šli ale jako první hosté. Brankář Moravec vyběhl proti střele Kasala, kterou zablokoval, ale odrazila se od něj a soupeř dorážel do odkryté brány – 0:1.

V 18. minutě speřický Morava srovnal skóre střelou na zadní tyč 1:1. Ve 28. minutě nahradil Bočka kvůli zranění Řezáč. Horní Cerekev šla opět do vedení a to ve 36. minutě, když se po špatné speřické rozehrávce dostal k míči Houdek a prudkou střelou k tyči nedal Moravcovi šanci – 1:2. Těsně před koncem poločasu mířil Jiřík sám na bránu a vyrovnal – 2:2.

Do druhého poločasu došlo k trojnásobnému střídání. Šímu vystřídal Čermák, Vránu Moravec a Pohana Hnát. V 50. minutě překlopil vedení na stranu Speřic svou brankou Merunka. O chvíli později zvýšil na 4:2 David Moravec. Hosté ještě chtěli zdramatizovat průběh utkání. Při jedné útočné akci vyběhl Moravec k zákroku vedle branky. S míčem si ale neporadil, cerekvický Houdek ho obehrál a zakončil – 4:3. Speřice opět zanedlouho zvýšily skóre a to v 61. minutě, když šel Jiřík opět sám na bránu a dal již 5. gól do sítě gólmana Brady. V 75. minutě šel sám na bránu Nápravník podporovaný Hnátem. Gólman vyběhl proti Nápravníkovi, ten však přihrál Hnátovi, který míč pohodlně uklidil do sítě – 6:3. Další branku přidal hlavičkou Řezáč – 7:3. Poslední branka padla v 85. minutě, když po spolupráci s Krčilem zakončil Merunka na 8:3.

Po závěrečném hvizdu začaly mistrovské oslavy. Hráči převzali pohár pro vítěze, nechyběla „sprcha šampaňským“, společné fotografování a již tradiční speřická spanilá jízda na traktůrku.

Jiří Menšík, trenér B týmu Speřic:

„Odehráli jsme utkání, kdy proti nám stál v každém poločase "jiný" soupeř. V prvním měla Cerekev opticky o trošku víc ze hry, my jsme měli zase velké šance, které jsme neproměnili. Výsledek 2:2 tedy odpovídal dění na hřišti. Do druhé půle ale nastoupila "jiná" Cerekev, která v podstatě už nekladla odpor a my jsme začali proměňovat šance. Konečný výsledek byl pak pro Cerekev až možná nespravedlivý. Chci za celou sezonu poděkovat všem klukům, kteří hráli. Hráli jsme až na dvě klopýtnutí velmi dobře a myslím, že jsme soutěž vyhráli zaslouženě.“

IMG_9039.JPG

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                         8:3 (2:2)

Branky Speřic:                18. David Morava, 45. a 61. Pavel Jiřík, 50. a 85. Jiří Merunka, 51. David Moravec, 75. Jan Hnát, 83. Jan Řezáč

Branky H. Cerekve:         10. Jan Kasal, 36. a 59. Lukáš Houdek

Sestava Speřic:             Josef Moravec – Petr Šíma (46. Miroslav Čermák), David Vincenc, Vladislav Ganobjak, Martin Pohan (46. Jan Hnát) – Josef Boček (28. Jan Řezáč), Pavel Nápravník, Jiří Merunka, Nicolas Vrána (46. David Moravec) – David Morava, Pavel Jiřík

Sestava H. Cerekve:      Martin Brada – Jaroslav Serbus (78. Jan Šimek), Jan Kasal, Michal Kůta (K), Lukáš Houdek, (78. Ondřej Šmíd), Pavel Benda, Lukáš Suchý, Pavel Chadim (58. Štěpán Filsoch), Jan Plachý, Ján Kubík, Matěj Šimák

Žluté karty:                       0:1 (26. Lukáš Suchý)