TJ Dálnice Speřice x TATRAN ždírec nad doubravou 2:1

Speřice nastoupily k dalšímu důležitému utkání o setrvání v divizi a na domácí půdě dokázaly porazit Ždírec 2:1.

Od začátku se hrálo běhavé utkání, ale brankové příležitosti moc k vidění nebyly. Speřice se snažily útočit po stranách hřiště a posílat centry na hráče před bránu, ale k ohrožení branky nedošlo.

Úvodní branku utkání tak vstřelili hráči hostů. Ve 24. minutě rozehrál Ždírec na krátko rohový kop. Od hráče Speřic se míč odrazil do prostoru, kde si ho našel Štědrý. Vystřelil těsně k zadní tyči a Švec na míč nedosáhl – 0:1. O několik minut později, po rychlém útoku na bránu, vybojoval Jančík rohový kop, ze kterého padla vyrovnávací speřická branka, když míč umístil do brány hlavou Honzárek – 1:1.

Ve druhém poločase zahrávali hráči Speřic v krátkém časovém rozestupu dva rohové kopy, oba ale zakončili nad branku. Domácí hráči se dostávali do útočných akcí. V 59. minutě zaútočili opět po straně hřiště. Z obrany poslal Honzárek přihrávku Cajzovi, který se bráněný protihráčem dostal po pravé straně až k brankové čáře. Odtud našel svým přesným centrem Svobodu, který dobře umístěnou hlavičkou překonal brankáře Vlčka a poslal Speřice do vedení – 2:1.

Ždírec na inkasovanou branku zareagoval dvojím střídáním a snažil se útočit. S jeho akcemi si však speřická obrana a gólman dokázali poradit. V 80. minutě vystřídal Řezáče Dufek, Soukupa v 84. minutě Merunka a Svobodu v 89. minutě Kolčava. V 91. minutě se domácí dostali do velké brankové příležitosti. Standardní situaci po faulu zahrával Jančík. Jeho „dloubák“ špičkou zasáhl Zach a nasměroval balón do brány. Míč ale brankář vytáhl na tyč, odkud se odrazil zpět před branku. Tam dobíhal Kolčava, ale soupeř mu zabránil zakončit a poslal míč do zámezí – na roh. Další branka již nepadla.

Speřický A tým tak zvítězil 2:1 a připsal si další důležité tři body do tabulky. Víkend, ve kterém oba naše týmy svá utkání vyhrály pak završilo večerní sledování finálového hokejového zápasu Česko x Švýcarsko se zlatou medailovou tečkou.

Příští utkání nás čeká v neděli 2. 6. 2024 od 17:00 hod. na hřišti FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou.

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„V neděli jsme odehráli těžký zápas. Nevím, jestli byl koukatelný pro diváky, ale pro trenéry byl velmi zajímavý. Hrálo se v rychlém tempu ze strany na stranu. Soupeř byl velmi kvalitní a zápas byl vyrovnaný. My jsme dali dva góly a další tutovky jsme neproměnili. Jednu vykopl soupeř nohou z brankové čáry. Další akci měl Vojta Zach. Pro nás jsou tři body zlatý. Těšíme se na další zápas do Žďáru nad Sázavou, kde chceme naši formu potvrdit jakýmkoliv bodovým ziskem.“

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

DSC09885.JPGVíce fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                   2:1 (1:1)

Branky Speřice:        32. Pavel Honzárek, 59. Pavel Svoboda

Branky Ždírec:          24. Ondřej Štědrý

Sestava Speřice:    Dominik Švec – Pavel Honzárek, Marek Fukan, Dominik Vlček, Martin Řezáč (80. Adam Dufek) – Vojtěch Cajz (84. Jiří Merunka), David Jančík (K), Patrik Pech, Patrik Soukup (84. Pavel Jiřík) – Vojtěch Zach, Pavel Svoboda (89. Ladislav Kolčava)

Trenér:                       Jiří Holenda

Sestava Ždírec:      Miroslav Vlček – Ondřej Štědrý, Pavel Novotný (K), Jan Málek (63. Jan Rosůlek), Matěj Vopršal, Pavel Pátek (63. David Vrána), Vojtěch Gregovský, Jan Novotný, Martin Koutný, Martin Ráliš, Ondřej Pavlas

Trenér:                       Petr Nedvěd

Žluté karty:             3:5 (88. Pavel Svoboda, 93. David Jančík, 95. Ladislav Kolčava – 69. Pavel Novotný, 75. Jan Novotný, 91. Martin Ráliš, 91. Vojtěch Gregovský, 95. Ondřej Štědrý)

Rozhodčí:                  Alex Denev – Jan Nápravník, Jakub Rosický, delegát: Jan Svoboda

Diváků:                      250