TJ Dálnice Speřice x TJ Slavoj polná 2:1

Po zápase s Pelhřimovem se Speřice musely obejít bez střelce Svobody, který si opykává trest za červenou kartu. Naskočit tak museli opět kluci z B týmu, kteří se s divizí teprve seznamují. Tým ale zápas zvládl perfektně a konečně si připsal první tři body za výhru.

V prvním poločase měl více ze hry tým Speřic. Už od prvních minut jsme se dostali do několika hezkých šancí. Vzadu hlídala důsledná obrana s brankářem Švecem v bráně. Domácí fanoušky rozjásal v 8. minutě svým prvním divizním gólem, kapitán B-týmu Jiří Merunka. Dlouhý balón od Ganobjaka našel Soukupa, který se krásně protlačil přes obranu Polné, našel osamoceného Merunku, který se nemýlil. A nechtěl zůstat pouze u jedné branky. V 16. minutě znovu ze stejného místa, znovu osamocen prověřil brankáře Polné. Tentokrát bez úspěchu. Polná mohla zahrozit ze dvou standardních situací v 21. a 22. minutě. Pro obě střely si však pohodlně došel brankář Švec. V 26. minutě utekl Polné po levé straně Řezáč. Krásným centrem našel pohlídaného Soukupa, který ale nezvládl zakončit. První větší šanci měla Polná až ve 30. minutě. Khalid Baba pronikl po levé straně k domácí bráně, kde nahrál rozeběhnutému Kazlou. Ten ale jeden na jednoho neprošel přes Švece. Ve 35. minutě pronikl neohroženě k bráně hostující Voráč, naštěstí zakončil pouze do boční sítě. Z rohového kopu hosté bránu neohrozili. Po první půli se šlo do šaten za příznivého stavu 1:0 pro domácí.

Po změně stran, ve 47. minutě zahrávaly Speřice rohový kop. Jančík kopl balon do správné výšky, na něj si takticky naběhl nehlídaný Kolčava a zamířil do země přesně k tyči – 2:0. Speřice mohly vedení navýšit, ale v dalším rohovém kopu napálil Vlček břevno. V 52. minutě vystřídal autora úvodní branky Merunku Zach. Speřickému Jančíkovi se v nedělním utkání dařilo zahrávat rohové kopy. Tentokrát hlavičkoval opět Vlček těsně nad bránu. Z protiútoku v 64. minutě mířil sám na bránu polenský Čaloud. Gólman Švec ho před vápnem zastavil faulem, ale tak nešťastně, že se sám zranil a všem divákům zatrnulo. Po ošetření za svůj zákrok dostal červenou kartu a musel být odvezen záchrannou službou na vyšetření do nemocnice. Nastoupil náhradní brankář Moravec a ze hřiště byl stažen Eremiáš. Speřice tak po zbytek utkání pokračovaly v deseti. Z následné standardní situace Polná nejprve nastřelila zeď a dorážka mířila nad bránu.

Po vyloučení Polná Speřice zatlačila na obranou polovinu, hráči však dobře protihráče dostupovali a znemožňovali jim zakončit nebo si svou bránu hájil Moravec a tak dlouho drželi čisté skóre. Z další nebezpečné standardní situace Polná opět nastřelila zeď, následně se s míčem snažil až do brány prokličkovat Voráč, tam však byl pozorný Moravec a střelu vyrazil. Patrika Pecha vystřídal Tomáš Marek, který se pomalu vrací po zranění zpět do zápasů. Rozhodčí kvůli ošetření brankáře Švece prodloužil druhý poločas o celkem 16 minut. Po chybě Ganobjaka, který chtěl míč hlavičkou sklepnout na spoluhráče, ale minul, míč propadl k hráči Polné Smutnému, toho ale pohotově před Moravcem zbavil míče Honzárek. Moravec rychle rozehrál. Míč však napálil do hráčů, následně byl přehlavičkován hráčem Polné a hosté zakončili do brány. Postranní rozhodčí však signalizoval ofsajd a branka tak v 90.+9. minutě nebyla uznána. Speřice byly celé nastavení téměř pod neustálým tlakem. Po rohovém kopu hráči nedokázali poslat balón do bezpečí. Ten propadl až ke Smutnému, který zakončil těsně k tyči a snížil v 90.+15. minutě na 2:1.

Zápas nakonec skončil dlouho očekávaným vítězstvím Speřic 2:1. Přejeme Dominikovi rychlé zotavení a brzký návrat do speřické brány.

Děkujeme našim fanouškům za jejich neustávající podporu. V příštím kole zajíždíme na hřiště FC Slovan Havlíčkův Brod. Utkání se hraje již v sobotu 7. 10. 2023 od 10:15.

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„Prvních dvacet minut bylo od nás v dobrém tempu a rozpoložení. Měli jsme dost brankových příležitostí, které jsme konečně přetavili v góly. Postupem času jsme zaostávali a soupeř nás dostal pod tlak. My jsme si však dokázali vytvořit breakové příležitosti, které jsme ale nedokázali využít. Hodně jsme hrozili ze standardních situací, hlavně z rohových kopů, ze kterého jsme také z kraje druhé půle skórovali. Mohli jsme dát i více gólů, ale chyběla větší přesnost. Na druhou stranu, soupeř nás po vyloučení gólmana zatlačil a měl spoustu příležitostí které jsme až na jednu situaci dokázali zažehnat. Jsem rád, že se střelecky prosadili hráči Merunka a Kolčava, kteří vsítili svůj první divizní gól v dresu Speřic. Nyní si hlavně všichni přejeme, aby byl Dominik brzy fit a mohl zase nastoupit.“

Komentář k utkání je také na webových stránkách TJ Slavoj Polná

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

IMG_5082.JPG... děkovačka fanouškům po vítězném utkání

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Další várku fotografií na utkání pořídil pan Miloslav Paták ke shlédnutí jsou na jeho webu www.patak-foto.cz

Výsledek:                             2:1 (1:0)

Branky Speřic:                    8. Jiří Merunka, 47. Ladislav Kolčava

Branky Polné:                     90.+15. Zdeněk Smutný

Sestava Speřic:                  Dominik Švec – Martin Řezáč, Vladislav Ganobjak, Ladislav Kolčava, Pavel Honzárek (K) – Jiří Merunka (52. Vojtěch Zach), David Jančík, Patrik Pech (87. Tomáš Marek), Martin Eremiáš (66. Josef Moravec), Dominik Vlček – Patrik Soukup

Trenér:                                 Jiří Holenda

Sestava Polné:                    Patrik Duba – Matěj Drápela (46. Jan Fuxa), Tomáš Čaloud, Daniel Voráč, Ilya Kazlou, Vojtěch Haala (K), Marek Pecina, Khalid Baba Labaran, Vojtěch Voráček (87. Zdeněk Smutný), František Sobotka, Tomáš Diviš

Trenér:                                 Lukáš Adamec

Žluté karty:                          3:4 (76. Patrik Soukup, 86. Pavel Honzárek, 90.+15. Tomáš Marek – 38. Ilya Kazlou, 44. Vojtěch Haala, 90.+6. Zdeněk Smutný, 90.+9. Patrik Duba)

Červené karty:                    1:0 (64. Dominik Švec)

Rozhodčí:                            Jakub Rosický – Jiří Pavlas, Marek Žaloudek, delegát: Petr Karas

Diváci:                                  400

neděle 28. 4. 2024 od 16:00 hod.