TJ Dálnice Speřice x TJ TATRAN Bohunice 3:4

V 8. kole divize D se spolu střetli vítězové uplynulé sezóny Krajských přeborů, za Vysočinu Speřice a za Jihomoravský kraj Bohunice. Gólovou přestřelku na hřišti ve Speřicích ovládli hosté z Bohunic.

V 9. minutě, po pohledné kombinaci Davida Jančíka s Martinem Řezáčem, zamířil na bránu Martin Pohan, střela však mířila vedle tyče. Při další akci Speřic běžel Pavel Svoboda sám na bránu, proti němu si výborně vystoupil brankář hostů Kunický a nedovolil mu zakončit do sítě. Pohanova střela ve 13. minutě utkání mířila do spojnice brankové konstrukce. Rána soupeře byla tečovaná nad domácí bránu. Speřice mohly poprvé slavit po přihrávce od Vlčka před bránu zakončoval míč Pavel Svoboda, který se šikovně nacházel za bránícím hráčem a v 19. minutě otevřel skóre utkání – 1:0. Vedení Speřic netrvalo dlouho. Ve 24. minutě po faulu domácího hráče byl nařízen přímý volný kop. Bohunický Ivan Lacko obstřelil speřickou zeď, zamířil přímo k tyči Maďarovi brány a vyrovnal na 1:1. Gólová přestřelka pokračovala. O pět minut později po přihrávce od Patrika Soukupa, prokličkoval mezi bohunickými hráči Pavel Svoboda, poslal míč k zadní tyči a zvýšil na 2:1 pro Speřice. Po inkasovaném gólu Tatran přidal na aktivitě a snaze do konce poločasu skóre vyrovnat. Střelu Nikolase Burčíka do středu brány chytil gólman Petr Maďar. Další střelu stejného hráče o pár chvil později také zlikvidoval speřický brankář. Nakonec se Bohunickým podařilo vyrovnat. Dlouhý aut až do malého vápna prodloužil bohunický hráč hlavou za sebe. Míč mířící do brány Petr Maďar vyrazil před sebe, kam dobíhal David Bednář a vstřelil speřickým ve 44. minutě „gól do kabin“ na 2:2.

Ve druhém poločase hosté pokračovali v započaté aktivitě z konce prvního poločasu. Při obranném zákroku nastřelil hráč Speřic břevno své vlastní brány. Následnou hlavičku hráče Bohunic mířící do brány skvělým zákrokem Petr Maďar zlikvidoval. Na druhé straně zakončoval ve skluzu nedůrazně Dominik Vlček. Hra se přelévala ze strany na stranu a jeden útok střídal druhý. Více ze hry měly Bohunice. Radim Ševčík poslal ze střední vzdálenosti na bránu správně umístěnou střelu, na kterou brankář Speřic nezareagoval a poslal Bohunice do vedení – 3:2. TJ Dálnice dvojnásobně prostřídala hráče. Za Patrika Soukupa přišel Patrik Pech a Tomáše Marka nahradil Matěj Fejt. V 74. minutě znovu Radim Ševčík prošel velmi snadno mezi hráči Speřic a vystřelil k tyči, kam však brankář svým skokem nedosáhl – 2:4. O dvě minuty později došlo na straně domácích k dalšímu střídání. Martina Pohana nahradil Martin Eremiáš. V další útočné akci si přihrávku od Davida Jančíka před bránou z otočky zpracoval Pavel Svoboda. Jeho střelu vyrazil brankář Kunický do vápna, kde však dobíhal Dominik Vlček a hlavou zakončil na 3:4 pro Speřice v 87. minutě. Závěr utkání byl poměrně nervózní. Bohunice v posledních minutách takticky zdržovaly hru a uhájily tak těsné vítězství 4:3.

Zápas navštívilo 250 diváků, děkujeme.

Záznam celého utkání je na webu tvcom.cz

Jiří Holenda, trenér A týmu Speřic: „Hrál se ofenzivní fotbal, který nabídl mnoho brankových příležitostí. Fanouškům se zápas musel líbit. Je škoda, že neskončil v náš prospěch.“

IMG_1880 (2).JPGVíce fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Branky:                       19. a 30. Pavel Svoboda, 87. Dominik Vlček – 24. Ivan Lacko, 44. David Bednář, 61. a 74. Radim Ševčík

Sestava Speřice:       Petr Maďar – Tomáš Marek (65. Matěj Fejt), Petr Šíma, Marek Fukan, Pavel Honzárek (K), Martin Řezáč – David Jančík, Dominik Vlček, Martin Pohan (76. Martin Eremiáš), Patrik Soukup (65. Patrik Pech), Pavel Svoboda

Trenér:                        Jiří Holenda

Sestava Bohunice:    Dominik Kunický – Marek Král (K), Adam Krejčí (46. Martin Pavlíček), Daniel Řeřucha – Jakub Kokorský, Ivan Lacko (59 Adam Rolinek), Radim Ševčík (84. Filip Kotoun), David Bednář, Patrik Martinek, David Petřík (71. Janis Stambolidis) – Nikolas Burčík (84. Jiří Vlach)

Trenér:                        Luboš Kučerňák

Žluté karty:                 4:4

59. Martin Řezáč, 69. Martin Pohan, 76. Dominik Vlček, 80. Petr Šíma – 50. Daniel Řeřucha, 90. Janis Stambolidis, 90. Dominik Kunický, 93. Patrik Martinek

Rozhodčí:                  Jakub Machorek, Jan Krondráf, Marek Švehla, delegát: Jan Svoboda

Diváků:                      250

sobota 20. 4. 2024 od 16:00 hod.