TJ FC ÚSTRAŠÍN x TJ DÁLNICE SPEŘICE B

Po devíti gólové demolici Pacova B vyjel B tým Speřic na hřiště posledního Ústrašína. Abychom se udrželi v kontaktu v souboji o první místo v tabulce, museli jsme nutně zvítězit.

Povinné body se nerodily vůbec lehce a v prvním poločase se hrálo pro fanoušky velmi vyrovnané utkání se zajímavými šancemi na obou stranách. Na straně domácích vynikl skvěle chytající David Rohovec. Právě jeho zásluhou se odcházelo do kabin za bezgólového stavu.

Druhý poločas navázal svým průběhem na ten první a opět se hrálo vyrovnané klání. Ke změně stavu přispělo především střídání Speřic, kdy do hry přišel Jiří Holenda. Právě on vstřelil v 53. minutě vedoucí branku, když dostal míč z pravé strany a zakončil za záda Davida Rohovce, kterého při střele ještě přišlápl. Tento sporný moment vyhodnotil sudí i přes protesty domácích jako regulérní a hosté ze Speřic se tak mohli radovat z první branky v utkání. Podobný moment přišel o pár minut později. Zakončující Vojtěch Zach nepříjemně dohrál Rohovce a vstřelil branku. Ta nebyla na rozdíl od té první uznána, takže až do 74. minuty byl stav utkání 1:0. Klid speřickým dodal Fejt, který stál na konci akce z pravé strany a dokázal přesně zakončit – 2:0. Stejný hráč přidal i poslední branku utkání, kdy opět z pravé strany obdržel přihrávku, zavíral na zadní tyči a upravil tak na konečných 3:0 pro Speřice.

V dalším utkání narazíme doma 21. 5. 2023 od 14:00 hod. na Horní Cerekev, která se také snaží dostat na první místo tabulky.

Jiří Menšík, trenér B týmu Speřic: „Odehráli jsme docela kvalitní běhavé utkání, které jsme zaslouženě vyhráli. Hra, kterou Ústrašín proti nám předvedl vůbec neodpovídá jeho špatnému postavení v tabulce."

Výsledek:                    0:3 (0:0)

Branky Speřic:           53. Jiří Holenda, 74. a 85. Matěj Fejt

Sestava Ústrašín:      David Rohovec (K) – Daniel Starý, Martin Šoula (73. Andrii Baziuk), Vojtěch Šmíd, Tomáš Jírů, Tomáš Kubiska, Václav Vrátný (79. Josef Vrátný), Pavel Nápravník, Lucas Anthony Vanhasselle, Šimon Tůma, David Bílý

Sestava Speřic:        Daniel Tkadlec – Vladislav Ganobjak, Vojtěch Zach, Josef Boček, Martin Pohan (81. Jiří Menšík) – Matěj Fejt, Pavel Jiřík, Jiří Merunka (K), Pavel Nápravník, Jan Moravec (73. Jan Hnát) – Patrik Huňáček (46. Jiří Holenda)

Žluté karty:                1:0 (48. Lucas Anthony Vanhasselle)

Diváci:                        30

neděle 28. 4. 2024 od 16:30 hod.