TJ Slavoj Pacov x TJ DÁLNICE SPEŘICE 1:6

Duel 6. kola mezi Pacovem B a Speřicemi B se odehrál ve středu 28.9. V minulém kole domácí prohráli v Kamenici nad Lipou, hosté již po čtvrté vyhráli a posunuli se na druhé místo tabulky.

Již od začátku zápasu byly Speřice lepším týmem. Dokázaly kombinovat hru, měly krásné náběhy, díky kterým se dostávaly do hodně šancí. V prvním poločase se hrál docela vyrovnaný zápas, jak Pacov, tak Speřice si vytvářeli šance. První gól zápasu dali hosté v 8. minutě, po krásném centru se k míči dostal hostující útočník Patrik Huňáček a dával v podstatě do prázdné brány. Dvě minuty nato se Pacovu podařilo vyrovnat, po samostatném úniku překonal brankáře domácí útočník Dominik Přibyl. V 16. minutě se Speřice ke svému druhému gólu propracovaly po postupné kombinaci až do vápna, kde z levé strany přesně vystřelil útočník Jiří Holenda ml. na zadní tyč. Domácí se také dostali krásnou kombinací k vápnu hostí, ale Radek Vítámvás střelu z dálky přestřelil. Do šance se Vítámvás dostal znovu při rohovém kopu, avšak těsně minul balón ve vzduchu. Do šaten se odcházelo za stavu 1:2 pro domácí.

Druhý poločas také začal vyrovnaně, ale Speřice postupem času přebíraly otěže zápasu. Po vstřelení třetí branky hostů, kterou zaznamenal Patrik Soukup v 60. minutě se zápas hrál v podstatě na jednu bránu. Pacov si nedokázal pořádně nahrát a vypracovat si nějaké šance. Čtvrtý gól padl v 72. minutě po opětovné střelbě Jiřího Holendy ml. Speřice tlačily až do konce zápasu. Pátá branka byla zapříčiněna obrovskou chybou domácího brankáře Švece, který po přihrávce od spoluhráče netrefil balón a přihrál hostujícímu útočníkovi Jiřímu Holendovi st., který se nemýlil. Do konce utkání se po třetí prosadil Jiří Holenda ml. Speřice si zaslouženě z Pacova odvážejí tři body za výhru 6:1.

Branky Pacova:                  10. Dominik Přibyl

Branky Speřic:                    8. Patrik Huňáček, 16., 72. a 82. Jiří Holenda ml., 60. Patrik Soukup, 82. Jiří Holenda st.

Sestava Pacova:                 Jiří Švec – Dominik Přibyl (35. Karel Vágner), Erik Csévar, Martin Mička, Radek Vítámvás, Tomáš Faltýnek (73. Jan Diviš), Jan Kučera, Michal Zíka (46. Jan Másilka), Jaroslav Pražák, Jaroslav Rathouský (K), Luděk Šlechta

Sestava Speřic:                  Daniel Tkadlec – David Moravec (46. Jan Moravec), Miroslav Čermák, (46. Jiří Holenda st.), Vladislav Ganobjak, Vojtěch Zach, Milan Mareš, (59. Patrik Soukup), Jiří Merunka (K), Matěj Fejt, Patrik Pech, Patrik Huňáček (46. Pavel Jiřík), Jiří Holenda ml.

Žluté karty:                         2:0