TJ Sokol lanžhot x TJ Dálnice Speřice 4:0

Historicky první vzájemné utkání Lanžhota se Speřicemi dopadlo Na Šlajsi podle papírových předpokladů. Domácí neponechali nic náhodě a zvítězili 4:0.

Zápas se odehrál za krásného slunečného podzimního počasí. Mnozí diváci ještě ani nestačili usednout na tribunu, když padl první gól utkání. Hned ve 2. minutě vyrazil gólman Tkadlec střelu Mihála a útočník Lanžhota Martin Malacka měl již relativně snadnou úlohu umístit míč do brány - 1:0. Ve 12. minutě se opakovala podobná situace jako u první branky. Znovu pálil z hranice šestnáctky Norbert Mihál, jeho první střelu ze strany brankář Speřic vyrazil, ovšem tak nešťastně, že ji Mihál pohodlně dorazil do sítě – 2:0. O pět minut později mohlo být skóre na straně domácích ještě vyšší, ale Bogdalík svou bombou pouze otestoval pevnost tyče za speřickým brankářem Tkadlecem. Ve 32. minutě si poprvé sáhl na balon i domácí gólman, hostující Patrik Pech jej pořádně protáhl. Byla to ale jediná šance Speřic v první půli. Lanžhot pokračoval ve svém tlaku a na druhé straně se měnilo skóre potřetí. A znovu u toho byl Mihál. Ten místo zakončení zasekl a křížnou přihrávkou skrz vápno našel Jakuba Kosorina, který z úhlu gólmana Tkadlece prostřelil – 3:0.

Speřice do druhé půle reagovaly dvojím střídáním, kdy nastoupil Patrik Soukup a Tomáš Marek, ovšem obraz hry se nezměnil. Speřice se převážně jen bránily, ale souhra Lanžhota dlouho drhla a v zakončení jim chyběla přesnost. Trvalo až do 75. minuty, než se domácí dostali pořádně do tempa. Ze závěru zápasu si prakticky udělal one man show Erik Burac, který spálil dvě tutovky, orazítkoval břevno a až v 85. minutě se gólově prosadil. Po povedené průnikové přihrávce od Pidruchnyiho dostal do sítě nejen míč, ale i sám sebe – 4:0. Lanžhot tak zakončil pohodové útočné představení a Speřice si odvezly domů opět vysokou prohru.

Na utkání dorazilo 280 diváků. Děkujeme všem speřickým fanouškům, kteří si našli cestu do Lanžhota a vyrazili podpořit náš tým.

Zdroj: sokol-lanzhot.cz   upraveno

TJ Sokol Lanžhot

Jaroslav Hílek, trenér Lanžhota: „Důležité je, že se nám dařilo proměňovat šance, i když jsme už v první půli mohli vyhrávat vyšším rozdílem. Po změně stran jsem byl už méně spokojený s výkonem týmu, protože takto rozjetý zápas by měl končit výhrou sedm nebo osm nula. Druhá půlka byla dost rozkouskovaná, soupeř přitvrdil a nám trvalo, než do hry naplno naskočili střídající hráči. Tam bylo hluché místo, už to nebylo tolik běhavé, ale soupeře jsme vlastně do ničeho nepustili. Poslední čtvrthodina už byla opět v tom správném tempu.“

Zdroj: sokol-lanzhot.cz   zkráceno

Jiří Holenda, trenér A týmu Speřic: „Z naší strany to bylo hodně nepovedené utkání. Opět jsme zaostávali za soupeřem ve všech činnostech. Jednoznačně náš nejhorší venkovní výkon. Špatné je, že jsme opět inkasovali hodně gólů, ale ještě horší, že jsme už třetí zápas po sobě žádný nevstřelili. A tentokrát jsme soupeřovu branku ani neohrozili. Je nutné zlepšit útočnou práci. Musíme rychle zapomenout a nachystat se na nedělní důležitý domácí zápas s Humpolcem.“

Fotografie na webu rajce.net

Fotografie na webu breclavskydenik.cz - autor Jaroslav Kicl

Branky Lanžhota:           3. Martin Malacka, 13. Norbert Mihál, 36. Jakub Kosorin, 86. Erik Burac

Sokol Lanžhot:             Dominik Žúrek - Artur Pidruchnyi, Tomáš Milota, Samuel Milota (72. Tomáš Ravas), Peter Šenk (59. Radim Kleiber) - Daniel Bogdalík (59. Radoslav Ciprys), Lubomír Peter Balážik, Peter Mikúšek (K), Norbert Mihál - Martin Malacka (59. Erik Burac), Jakub Kosorin  (72. Matej Kosorin)

Trenér:                           Jaroslav Hílek

TJ Dálnice Speřice:     Daniel Tkadlec - Jiří Holenda (40. Patrik Soukup), David Jančík, Pavel Honzárek (K), Martin Štěpánek, Martin Řezáč (74. Martin Eremiáš), Dominik Vlček, Martin Pohan, Petr Šíma (46. Tomáš Marek), Pavel Svoboda, Patrik Pech

Trenér:                           Jiří Holenda

Žluté karty:                   19. Peter Šenk, 34. Tomáš Milota, 45.+1 Samuel Milota, 61. Radim Kleiber, 83. Matej Kosorin - 28. Martin Štěpánek, 38. Martin Řezáč, 61. Dominik Vlček