TJ Sokol tasovice x TJ Dálnice Speřice 2:0

Oba celky nastoupily k utkání bez několika opor. Speřickým stále chybí tvůrci hry Jančík, Holenda a obránce Štěpánek.

První gól utkání padl velmi brzy. Centr z obrany Tasovic přesně našel Jiřího Švejkara, který se nacházel před speřickými obránci, zpracoval si míč a vsítil gól již v 9. minutě utkání. Vzápětí byl závar na druhé straně před brankou domácích, avšak prudkou ranou nastřelil Tomáš Marek pouze tasovického hráče. Ve 22. minutě pokus Matěje Fejta skončil v náruči domácího brankáře Jiřího Koukala. Ve 34. minutě po standardní situaci následovala střela Martina Pohana, se kterou si brankář domácích bez problémů poradil. Na druhé straně odvrátil střelu Tasovic Marek Fukan na roh, z kterého brána TJ Dálnice ohrožena nebyla. O chvíli později, ve 37. minutě, se rozehrával další rohový kop. Patrik Pacula si na roh šikovně naběhl, překopl speřické hráče a poslal míč k zadní tyči, kde Tomáš Cihlář doklepl míč do Maďarovy brány a zvýšil tak vedení Tasovic na 2:0. Do konce poločasu ještě vystřelil Martin Pohan, mířil však nad bránu.

Ve druhém poločase, v 58. minutě, mířila střela Tasovic vedle tyče speřické brány. Poté na druhé straně mířil Martin Pohan na bránu Tasovic, brankář Koukal vytáhl míč nad bránu, následoval rohový kop hostů. V 61. minutě, po speřickém faulu, rozehráli míč Tasovičtí, který Speřice odvrátily na roh. O minutu později, zlikvidoval dva pokusy Tasovic vstřelit gól Maďar, třetímu zakončení zabránil T. Marek. V 72. minutě měl hostující tým několik přihrávek před bránu, avšak žádná nebyla zakončena do sítě domácích. Po faulu na Pavla Svobodu v 87. minutě, zamířil svou střelu po zemi k tyči Dominik Vlček, brankář domácích ji bez problémů chytil. Zápas tak skončil vítězstvím Tasovic 2:0.

Na utkání dorazilo 300 diváků. Děkujeme všem speřickým fanouškům, kteří si našli cestu na Znojemsko a vyrazili podpořit náš tým.

Jiří Holenda, trenér A týmu Speřic: „V prvním poločase měl Pavel Svoboda šanci vstřelit gól kdy míč směřoval do šibenice, ale brankář Tasovic ho bravurně vytáhl na břevno. Ve druhém poločase se výkon týmu zlepšil, ale naše finální fáze byla žalostná. Škoda, že se nám nepodařilo vstřelit gól. Soupeř byl značně nervózní i za stavu 2:0, to by ho dostalo pod větší tlak.“

TJ Sokol Tasovice

Deník.cz: Podle trenéra TJ Václava Dvořáka byla první polovina klání fotbalovější. "Dokázali jsme vstřelit dva góly. Druhou polovinu jsme výsledek hlídali, soupeř neměl významnější šanci a čekali jsme na uklidňující třetí branku. Ta však po několika slibných příležitostech nepřišla. Jsem rád za tři body v tom stavu, v jakém jsme," hodnotil Dvořák.

Zdroj: Deník.cz, autor Lubomír Budný

IMG_1599 (2).JPGVíce fotografí zobrazíte kliknutím na obrázek

Branky Tasovic:               9. Jiří Švejkar, 37. Tomáš Cihlář

Sestava Speřice:          Petr Maďar – Tomáš Marek (90. Josef Boček), Marek Fukan, Petr Šíma, Pavel Honzárek (K), Martin Řezáč (88. Vojtěch Zach) – Dominik Vlček, Patrik Pech (46. Patrik Soukup), Martin Pohan, Matěj Fejt (66. Martin Eremiáš), Martin Pohan, Pavel Svoboda

Trenér:                              Jiří Holenda

Sestava Tasovice:         Jiří Koukal – Petr Horáček (80. Marek Dítě), Roman Švarc (K), Marcel Blahoudek, Tomáš Cihlář (68. Vojtěch Fajkus), Jiří Vašina, Daniel Odehnal, Michal Garčic, Milan Moravec, Jiří Švejkar (91. Samuel Tichý), Patrik Pacula

Trenér:                              Václav Dvořák

Žluté karty:                       87. Marcel Blahoudek, 89. Daniel Odehnal – 74. Petr Šíma, 76. Dominik Vlček, 92. Marek Fukan

Rozhodčí:                         Miroslav Hovorka, Marek Malimánek, Martin Paulík, delegát: Miroslav Fridrichovský

Diváků:                             300

neděle 28. 4. 2024 od 16:30 hod.