tj sokol tasovice x TJ Dálnice Speřice 1:2

Speřice vyrazily do Tasovic k nejdůležitějšímu utkání sezóny, které bylo další z rozhodujících pro setrvání v Divizi D. Naši hráči si díky výhře 2:1 zajistili záchranu v Divizi D, pokud by byl bodový zisk po konci soutěže stejný s FK Pelhřimov, tak rozhoduje vzájemný zápas, který pro nás dopadl lépe.

Od počátku utkání se na jižní Moravě hrálo poměrně důrazně na obou stranách. Po standardní situaci vyzkoušel pozornost domácího gólmana po otočce Zach. Na opačné straně hřiště hlavičku padající pod břevno vytáhl z brány Švec. Nebezpečnou situaci po standardní situaci ubránil Vlček. Už ve 29. minutě obdržel žlutou kartu za faul obránce Řezáč. Speřice měly pár náznaků šancí, ale ne žádnou, se kterou by si hráči či gólman Tasovic neporadili. Po standardní situaci napálil břevno domácí Vašina. Po autu na obranné polovině Speřic se k míči dostal Lapeš, kterého ale výborně bránil Pech a jeho střelu z otočky zblokoval na roh. Během úvodního poločasu tak žádný gól nepadl a čekalo se, kdo otevře skóre ve druhém poločase.

Po přestávce Speřice nastoupily na hřiště o poznání aktivněji. Po faulu na Jančíka sudí nařídil standardní situaci. K balónu se postavil sám faulovaný a výstavním gólem do šibenice poslal Speřice v 54. minutě do vedení 1:0.

Další speřickou standardní situaci domácí gólman bez problémů vyboxoval z brány. Vzápětí se hra přesunula na druhou stranu hřiště. Speřice faulovaly a domácí měli standardní situaci, ze které nastřelili opět břevno Švecovy brány. Míč se odrazil do hřiště, domácí rychle přihrávkou přenesli hru ke spoluhráči na levou stranu. Ten vyslal skákavou střelu, která propadla k Vašinovi, který „z první“ propálil Švece a vyrovnal na 1:1.

Inkasovaná branka však Speřice nezlomila a přitvrdily v osobních soubojích. Oba týmy se hnaly za brankou. V 71. minutě došlo ke dvojnásobnému střídání. Soukupa nahradil Dufek a Zacha Kolčava. V 81. minutě vystřídal Pecha Vrána. K další útočné akci Speřic vyrazil v 83. minutě po straně hřiště Cajz. Poslal centr před bránu, na který domácí gólman nedosáhl, balón proletěl k zadní tyči, kde se po sprintu z obrany nacházel za bránícím hráčem Kolčava a hlavičkou poslal Speřice znovu do vedení – 2:1.

Chvíli před koncem Svobodu vystřídal Šíma a Cajze Eremiáš. Do závěrečného hvizdu již branka nepadla a hráči Speřic si zaslouženě připsali tři body a zajistili si záchranu v Divizi D.

Děkujeme všem našim fanouškům, kteří nás jeli podpořit do Tasovic a prožili s námi oslavnou euforii po utkání!

K poslednímu zápasu sezóny nastoupíme v sobotu 15. 6. 2024 od 16:00 hod na domácím hřišti proti SK Líšeň B. Přijďte si za námi užít poslední utkání sezóny 2023/2024.

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„Zápas byl hodně tvrdý, ale férový plný hlavičkových a osobních soubojů. První poločas jsme je docela prohrávali a domácí byli díky důraznosti lepší. Během zápasu nastřelili dvě břevna. Ve druhém poločase jsme se zlepšili v pohybu a v osobních soubojích. Dokázali jsme soupeře zatlačit. Dali jsme dva krásné góly. Jeden David Jančík ze standardky a druhý Láďa Kolčava po centru Vojty Cajze. Zaslouženě jsme vyhráli a zajistili si setrvání v divizi. Tasovičtí jsou nyní v kritické situaci, kdy ve Žďáře musí bodovat, aby se zachránili, a to nebudou mít vůbec jednoduché. Tasovice jsou takový sympatický tým podobný našemu. Naši fanoušci se mezi sebou mají rádi a rozumí si. Přeji jim záchranu v soutěži.“

Videozáznam z utkání je k dispozici zde.

Fotografie z Tasovic jsou zde autor p. Šimík.

Výsledek:                     1:2 (0:0)

Branky Tasovice:        63. Jiří Vašina

Branky Speřice:          54. David Jančík, 83. Ladislav Kolčava

Sestava Tasovice:       Adam Klimek – Petr Železný (57. Adam Ryška), Lukáš Hrazdílek, Tomáš Cihlář, Pavel Šuba (68. Petr Štancl), Pavel Lapeš, Milan Moravec, Patrik Pacula, Marcel Blahoudek (K), Roman Švarc, Jiří Vašina

Trenér:                         Miroslav Paul

Sestava Speřice:       Dominik Švec – Dominik Vlček, Marek Fukan, Pavel Honzárek, Martin Řezáč – Vojtěch Cajz (90+2 Martin Eremiáš), Patrik Pech (81. Nicolas Vrána), David Jančík (K), Patrik Soukup (71. Adam Dufek) – Pavel Svoboda (90.+2. Petr Šíma), Vojtěch Zach (71. Ladislav Kolčava)

Trenér:                         Jiří Holenda

Žluté karty:                3:5 (45. Patrik Pacula, 56. Milan Moravec, 60. Roman Švarc – 29. Martin Řezáč, 62. Pavel Honzárek, 84. Pavel Svoboda, 86. David Jančík, 90+2 Petr Šíma)

Rozhodčí:                    Petr Mayer, Martin Štipčák, Ondřej Vlk, delegát: Jan Svoboda

Diváků:                        325