Speřice jsou v České knize rekordů!

Speřice mají aktuálně 103 obyvatel, a tak se v klubu zrodil nápad, nechat Speřice zapsat jako „Nejmenší vesnici hrající fotbalovou divizi“ do České knihy rekordů.

Akce s udělením certifikátu byla naplánována na utkání 24. kola Moravskoslezské divize – skupiny D, kdy se Speřice střetly s Lanžhotem.

Na slavnostní předání se vše připravovalo několik dnů předem, ženy napekly cukroví, které bylo na akci rozdáváno, posekly se trávníky, nachystalo se hřiště a další zázemí.

Samotný ceremoniál, kterému přihlíželo 550 diváků, začal v 16:30. Na trávník nejprve nastoupily děti z našich mladších a starších přípravek v jejich nových dresech. Za nimi poté přišli hráči A týmu a funkcionáři klubu se starostou obce Jiřice Miroslavem Jirků a ředitelem Agentury Dobrý den – Miroslavem Markem. Ředitel Marek předal vedení TJ Dálnice Speřice doklady o zápisu nového rekordu, certifikát a aktuální výtisk České knihy rekordů. V této knize Speřice zatím ještě nejsou zapsány, aktualizace bude provedena v příštím roce. Po proslovech se hráči odebrali dokončit předzápasovou rozcvičku.

Z kabin pak hráči Speřic i Lanžhota nastupovali k zápasu společně doprovázeni dětmi, tak jak to známe například z reprezentačních utkáních. Na trubku zazněla hymna v podání Ondry Kolčavy a rozhodčí odpískal začátek utkání.

O průběhu utkání píšeme v předchozím článku.

 

Akci přihlížel také Pelhřimovský deník 

  

IMG_0192.JPG

 Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek 

Další zápasy

DALŠÍ UTKÁNÍ

Kozel.JPG

A TÝM 

Divize D

TJ Dálnice Speřice x SFK Vrchovina Nové Město na Moravě

neděle 17. 9. 2023 od 15:30 hod.

 

B TÝM

Okresní přebor Pelhřimovska

TJ FC Ústrašín x TJ Dálnice Speřice B

sobota 16. 9. 2023 od 15:30 hod.