TJ Dálnice Speřice x FC PBS Velká bíteš 0:3

Speřice trápí zranění, a tak do utkání nastoupily bez třech opor týmu – Svobody, Jančíka a Pohana. Zranění se nám bohužel nevyhnula ani v tomto zápase, a tak budou mít trenéři těžkou hlavu se sestavováním soupisky na derby s A.F.C. Humpolec.

Úvodní minuty utkání byly poměrně dost nervózní z hlediska rozestavení hráčů a Bíteš měla herně navrch. V 8. minutě zahrávaly Speřice standardní situaci. Gólman Pelán míč vyrazil před sebe a k míči před bránou dobře nabíhal útočník Štěpánek, prosadit se však nedokázal a místo toho byl odpískán faul na gólmana. V prvním poločase se domácí převážně bránili, ale díky skvělým obranným zákrokům hráči dokázali držet bezbrankový stav. Ve 29. minutě se nešťastně zranil Jiří Holenda, který musel být vystřídán a nahradil ho Martin Eremiáš. TJ Dálnice se stejně tak jako hosté nedokázala gólově prosadit. Čisté skóre vydrželo až do třetí minuty nastavení prvního poločasu, kdy si po zmatcích centrovaný balón do vlastní brány smolně srazil jinak perfektně hrající obránce Vlček. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1 pro Speřice.

Do druhého poločasu nahradil zraněného Matěje Vágnera Vojtěch Zach. Herní výkon Speřic se po změně stran přeci jenom trochu zvedl, ale branku dát nedokázaly. Kolčava vyvezl balón z obranné části hřiště, přihrál Soukupovi, který poslal centr před bránu, tam ovšem balón pouze prosvištěl těsně kolem Štěpánka. Speřice se i přes nepříznivý stav nevzdávaly a snažily se útočit. V 75. minutě další ze standardních situací rozehrával Vlček, který mířil přesně na bránu. Pro balón však skočil pozorný gólman Pelán a vytáhl ho ven z brány a zlikvidoval tak nadějnou gólovou situaci. V 77. minutě odkulhal ze hřiště Štěpánek a nahradil ho Pavel Jiřík. V 80. minutě vyslala Bíteš přesný centr na zadní tyč, kde se nacházel zrovna nehlídaný Novotný a nechytatelnou hlavičkou překonal gólmana Moravce – 0:2. Chvíli poté na druhé straně hřiště hlavička Vlčka po rohovém kopu těsně minula bránu. V 86. minutě nahradil Merunku Duba. V poslední minutě utkání přidali hosté třetí branku. Ta padla po standardní situaci, kdy se na zadní tyči nacházel opět stejně jako u druhé branky nepokrytý hráč. Hlavičkou přihrál zpět na druhou stranu brány, kde dobíhal Traxl a zakončil na 3:0 pro Velkou Bíteš.

V příštím kole jedeme do sousedního Humpolce, kde je výkop utkání v neděli 10. 9. 2023 od 15:00 hod., tak nás vyrazte podpořit!

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„I s touto sestavou, která nastoupila jsme měli podat lepší výkon a urvat alespoň bod. Hráli jsme od začátku špatně. Měli jsme hrát odzadu bez chyb a vyrážet do útoku. Oba naše kraje nehrály, tak jak měly a z toho pak vyústila nešťastná vlastní branka. Mrzí mne velký počet zranění v týmu, která se nám bohužel od začátku sezóny přihodila. Neznám tým, který by měl takhle brzy tak velkou marodku. Zranění jsou to bohužel dlouhodobá. Nevím, s kým budeme příští týden hrát, budeme muset povolat hráče z B týmu.“

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

IMG_3420.JPG

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                      0:3 (0:1)

Branky Velká Bíteš:     45+3 Dominik Vlček (vlastní), 80. Richard Novotný, 90+3 Zdeněk Traxl

Sestava Speřice:      Josef Moravec – Pavel Honzárek (K), Ladislav Kolčava, Dominik Vlček, Martin Řezáč – Patrik Soukup, Patrik Pech, Jiří Merunka (86. Martin Duba), Jiří Holenda (29. Jiří Holenda), Matěj Vágner (46. Vojtěch Zach) – Martin Štěpánek (77. Pavel Jiřík)

Trenér:                          Jiří Holenda

Sestava Velká Bíteš:  Michal Pelán (K) – Dominik Moučka (68. Michal Pokorný), Adrian Merdita, Jakub Sznapka (65. Filip Krula), Libor Daněk, Richard Novotný, Vojtěch Kamenský (83. Zdeněk Traxl), Adam Macek (83. Tomáš Srba), Patrik Loup, Dominik Bartoš, Tomáš Šperka

Trenér:                           Marek Zúbek

Žluté karty:                   2:0 (63. Patrik Pech, 92. Ladislav Kolčava)

Rozhodčí:                      Alex Denev, Ondřej Terber, Marek Švehla, delegát: Milan Knecht

Diváků:                          260

neděle 28. 4. 2024 od 16:00 hod.