TJ Dálnice Speřice x TATRAN žDÍREC NAD DOUBRAVOU 1:0

Utkání se odehrálo za „aprílového počasí“. První poločas byl poměrně slunečný, druhý se hrál téměř celý za prudkého deště.

Speřice postrádaly důležité opory. Chyběli Jančík, Holenda, Eremiáš a Štěpánek. Po předchozích odehraných kolech byl favoritem Ždírec. Zápas nebyl příliš bohatý na brankové příležitosti. Hráčům chyběla přesná přihrávka a důrazné zakončení. V 19. minutě poslal střelu na bránu Dominik Vlček, ta však mířila vedle levé tyče. O několik minut později centr od Patrika Soukupa zakončil Pavel Svoboda nad bránu. Ve 45. minutě po centru od Soukupa mohly Speřice vstřelit gól, kdy míč zakončoval hlavou Dominik Vlček, jeho střelu brankář hostů vyrazil ven z brány.

Po změně stran v 50. minutě poslal dlouhým nákopem míč obránce Petr Šíma na rychlonohého Patrika Soukupa, ten přesným centrem našel před bránou osamoceného Matěje Fejta, který hlavičkou umístil míč do sítě a připsal si tak svůj první gól za A tým Speřic. Po obdrženém gólu začal být Ždírec aktivnější. Střela nad bránu v 54. minutě však brankáře Moravce neohrozila. V 55. minutě Speřice vystřídaly, hřiště opustil Patrik Soukup a nahradil ho Patrik Pech. Krátce po jeho příchodu na hřiště si vyhlédl rychle nabíhajícího Pavla Svobodu, kterému však hráč soupeře zabránil v zakončení a poslal míč vedle brány. Následoval rohový kop. Za vydatného deště, v 62. minutě, zakončoval ve skluzu Pavel Svoboda, jeho střela však byla nedůrazná a brankář si s balónem poradil. V 73. minutě ze hřiště odešel Martin Řezáč a nahradil ho Vladislav Ganobjak. V 80. minutě střelce jediného gólu Matěje Fejta nahradil Vojtěch Zach. Po zbytek utkání se Ždírec snažil vyrovnat, avšak obranná činnost hráčů Speřic a bezchybný gólman Moravec mu příležitost nedali. Náročný zápas za vydatného deště tak skočil pro Speřice těsným, avšak velmi cenným vítězstvím 1:0.

Děkujeme za podporu všem divákům, kteří s námi vydrželi do konce i přes nepřízeň počasí.

IA8A6753.JPGVíce fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek -  Za tyto fotografie děkujeme Jardovi Spáčilovi

Záznam celého utkání je na webu tvcom.cz

Jiří Holenda, trenér A týmu Speřic:

„Ždírec byl fotbalovější, měl výborný pohyb, ale do šancí jsme ho nepouštěli. Chtěli jsme hrát defenzivněji, vycházet z bloku po stranách rychlými brejky. Bohužel jsme je nedotáhli do konce, strachovali jsme se tak o výhru až do poslední minuty."

TATRAN Ždírec nad Doubravou

Michal Votava, trenér Ždírce nad Doubravou:

Zklamali jsme v předfinální a finální fázi. Dostávali jsme míče do křídelních postů, ale špatně jsme to v nich řešili. Hodně balonů jsme v útoku poztráceli, centry nám sbíral stoper Marek Fukan. Domácí dobře bránili a chodili do brejků, to nám nesedí.“

Zdroj: Deník.cz, článek: Rozhodl nástup do druhé půle. Speřice slaví třetí výhru a první nulu, autor: Pavel Mikeš

IMG_0860.JPG

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Branky:                          50. Matěj Fejt

Sestava Speřice:       Josef Moravec – Tomáš Marek, Marek Fukan, Petr Šíma, Pavel Honzárek (K), Martin Řezáč (73. Vladislav Ganobjak) – Dominik Vlček, Matěj Fejt (80. Vojtěch Zach), Martin Pohan, Pavel Svoboda, Patrik Soukup (55. Patrik Pech)

Trenér:                          Jiří Holenda

Sestava Ždírec n. D.:    Daniel Gregovský – Pavel Novotný (K), Matěj Vopršal, Jiří Šrámek, Ondřej Pavlas, Lukáš Netolický (60 Pavel Pátek), Jakub Fikar, Kamil Štukhejl, Jan Málek, Pavel Klimeš (60. Michal Najman), Jan Novotný (80. Jiří Veselský)

Trenér:                          Michal Votava

Žluté karty:                    5:2

16. Marek Fukan, 22. Dominik Vlček, 67. Martin Řezáč, 79. Patrik Pech, 90+1 Josef Moravec – 68. Ondřej Pavlas, 87. Pavel Pátek

Rozhodčí:                     Jan Sivera, Marek Bělák, Daniel Marek, delegát: Petr Karas

Diváků:                         250

sobota 30. 3. 2024 od 15:00 hod.